Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 13. 3. 2017 11:20:20

booo
Člen
Registrace: 31. 3. 2015
Příspěvků: 18

Ikonu barvy přestavit natrvalo - VYŘEŠENO

V "Libre" je malé "a", ikona pro výběr barvy textu. Jakým způsobem by šlo trvale nastavit jinou barvu dle mého výběru? (namísto tmavě červené). Tak, aby jiná barva byla v "a" nachystaná při otevření nového souboru, případně po zapnutí PC. Abych mou obvyklou pro nový soubor nemusel pokaždé nastavit v rejstříku barev.

Editoval booo (15. 3. 2017 07:54:24)

Offline

#2 13. 3. 2017 12:21:03

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Ikonu barvy přestavit natrvalo - VYŘEŠENO

Tohle je řešeno pomocí naposled použitých barev. Takže když si dáte pozor na to aby ta Vaše oblíbená zůstala ve spodním proužku bude pořád po ruce.


     Když byste byl u konce musíte ji posunout tak že například obarvíte písmeno které pak smažete. Tím se dostane zase na 1. místo. Jde jen o to nezapomínat. Jiné řešení systémově asi není a nikdy nebylo. Šlo by postavit makro na klávesovou zkratku, ikonu, nebo tlačíto v hlavní nabídce které může obsahovat jednu nebo více barev. To by se muselo udělat buď jako rozšíření nebo spíš jako výchozí šablona. Potom by to bylo natrvalo funkční i přes aktualizace.
     Makrem by šlo stejně dobře řešit i jiné formátování - například podtržení, tloušťku písma, druh písma, zvýraznění a podobně.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 13. 3. 2017 22:35:13

booo
Člen
Registrace: 31. 3. 2015
Příspěvků: 18

Re: Ikonu barvy přestavit natrvalo - VYŘEŠENO

Díky.
Bude pořád po ruce - ovšem jen v tom aktuálním souboru. V novém už zase ne.
Snad se odhodlám řešit makra, stěží :-)

Offline

#4 14. 3. 2017 07:58:13

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Ikonu barvy přestavit natrvalo - VYŘEŠENO

Ne - mýlíte se. V LO verze 5.3.0.3 si to pamatuje i po zavření dokumentu a otevření nového ( - to se dělá z výchozí šablony). Toto nastavení je ve Vašem profilu > správa aplikací > LO. Takže dokud nesáhnete do tohoto nastavení tak si to bude pamatovat i přes aktualizaci celého systému.


     Je tedy zřejmé že to tak vždy nebylo a já nevím od kdy se to změnilo. Nicméně zkušenosti mi říkají že když to nyní funguje, nemusí to fungovat v dalších verzích. To už tady bylo vícekrát.


     S tím makrem je to snadnější nežli si myslíte. Vypadá takto :

sub BarvaPisma
rem ----------------------------------------------------------------------
rem define variables
dim document   as object
dim dispatcher as object
rem ----------------------------------------------------------------------
rem get access to the document
document   = ThisComponent.CurrentController.Frame
dispatcher = createUnoService("com.sun.star.frame.DispatchHelper")

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args1(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args1(0).Name = "FontColor"
args1(0).Value = 11944514

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:FontColor", "", 0, args1())
end sub

     Je to kód nahraný ze záznamníku - a trvalo to se vším všudy tak 3 sec. nežli jsem to otevřel v basicu. Postup je prostý - jde spíš o nastavení LO (AOO) tak aby šla nahrávat makra. Také se musí navolit adresář (nebo celý disk) kde lze makra spouštět.


POSTUP :
1. Připravíme si text k obarvení - stačí několik písmenek, nebo i jedno jediné.
2. Vybereme pod kurzor alespoň 1 písmeno (musí být "vymodřené").
3. Spustíme "Nahrávání maker" (to se objeví v nabídce NÁSTROJE > MAKRA > na prvním místě).
4. Vybereme požadovanou barvu.
5. Ukončíme nahrávání při tom musíme dát pozor :
   5A - Na jméno. Nesmí mít českou diakritiku, musí být v 1 kuse.
   5B - Na uložení do knihovny. Můžete uložit buď do "Moje makra Standard" (nad všemi knihovnami), nebo do "Stadard" v konkrétním dokumentu (tento postup preferuji i když platí jen v jediném dokumentu).
6. Přiřadit makru správný ovládací prvek. Může to být klávesová zkratka, ikona, klasický ovládací prvek jako je tlačítko v ploše dokumentu, nebo nabídka na hlavním panelu (například vedle nabídky "Nápověda").
7. Když se naučíte obsluhovat makra podle výše uvedeného popisu tak Vás asi ani nenapadne, že byste potřeboval skladovat barvy na věčné časy. Nanejvýš proto aby bylo možné i za několik let navázat na jednou použitý styl ale jinak je vytvoření tak snadné že skladování nemá cenu.

Editoval neutr (14. 3. 2017 08:02:19)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 15. 3. 2017 07:51:03

booo
Člen
Registrace: 31. 3. 2015
Příspěvků: 18

Re: Ikonu barvy přestavit natrvalo - VYŘEŠENO

Díky za popis pro makra, vyzkouším.
Trochu skrytou verzi LO 5.3.0.3 jsem vyhledal, ta už má prospěšněji vyřešené: barva písma - poslední.

Editoval booo (15. 3. 2017 07:51:37)

Offline

Zápatí