Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 9. 2015 15:11:24

zburget
Člen
Registrace: 8. 11. 2014
Příspěvků: 19

Podmíněné skrývání sekcí

Zdravím,
původní dotaz komplet přepisuju, protože jsem pochopil, že jsem byl totálně mimo...

Potřeboval bych do textového dokumentu vložit sekci, kterou bych skrýval/zobrazoval pomocí checkboxu.
Checkbox pak bude netisknutelný (zvládnu). Potřebuju, aby to fungovalo tak, že zaškrtnu checkbox, sekce se objeví; odškrtnu, sekce se skryje.

Chtěl jsem pro skrývání sekce použít podmíněné skrytí, ale po delším pátrání jsem zjistil, že je to komplikovanější, než jsem předpokládal a netuším, kudy se vydat...


Pokud by někdo věděl, poprosil bych o radu.

Editoval zburget (10. 9. 2015 17:23:31)

Offline

#2 10. 9. 2015 18:00:17

zburget
Člen
Registrace: 8. 11. 2014
Příspěvků: 19

Re: Podmíněné skrývání sekcí

Dodatek - zkoušel jsem teď to podmíněné skrývání sekcí, do podmínky jsem dal test uživatelské proměnné a nějak mi to nefunguje... Při testování stejné proměnné mi třeba funguje podmíněný text, ale sekce se neskrývá.
Nevím, jestli je to chyba nebo to dělám blbě. LO 5.0.1.2 x64

Offline

#3 9. 12. 2015 14:51:02

ondrejgurecky
Člen
Registrace: 9. 12. 2015
Příspěvků: 1

Re: Podmíněné skrývání sekcí

Něco podobného by se mi přesně hodilo. Nenapadlo vás nakonec něco?

Mám vzorový dokument o několika stranách a potřeboval bych při různých variantách vybrat vždy jen pár odstavců. Existuje něco jednoduššího než vždy příslušné odstavce celé označit a smazat? Díky moc

Offline

#4 10. 12. 2015 13:55:38

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,462

Re: Podmíněné skrývání sekcí

Tak jsem se na to dnes podíval ale mám dojem že to přímo nepůjde. Zkontroloval jsem svoje makra a našel jediné. Tak jsem se podíval na net a našel ještě jedno.


     Řešením je například spustit makro, které přepíše hodnotu pro zobrazení. Funguje to, ale potíž by nastala v případě, že je sekcí více. Je to sice také řešitelné, ale musí se postavit makro které přidá nový CheckBox (nebo RadioButton), respektive zvolit jiný ovládací prvek. Například seznam, nebo pole se seznamem. Ve výsledku by pak byla šablona, která by generovala dokumenty s CheckBoxy. Problém je v tom, že k sekci nepze přiřadit makro tak jako například k tlačítku a podobně.
     Lze makrem sekci zavolat, nebo dokonce sekci i s ovládacím prvkem vygenerovat. Dokonce lze vytvořit docela snadno makro pomocí záznamníku, které sekci vloží. Horší je to se skrytím sekce, ale také to jde pomocí záznamníku i když to chce chvíli testovat postup...


     Jinou cestou je zobrazení a nebo skrytí všech sekcí naráz. To zase asi neodpovídá původnímu záměru. Takže jde to, ale dře to :-(


     Pokud se nebojíte maker postnu sem nějaké vhodné. Stačí upřesnit co a k čemu. Do šablony se mi moc nechce, ale jsem schopen ji postavit tak aby se na místě kurzoru vygeneroval nejaký ovládací prvek který sekci aktivuje a uživatel zadá jen URL sekce (výběrem který se automaticky nabídne).


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí