Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 12. 5. 2015 15:54:46

Ulrych
Člen
Místo Brno
Registrace: 29. 7. 2011

Plnohodnotné použití verzí OpenOffice.org v aplikaci EPO

Finanční správa chce všechna daňová přiznání předkládat elektronicky v aplikaci EPO. Autor programu uvádí, že pro práci s formuláři je nutné použít pouze verzi Microsoft Office Excel 2007 nebo vyšší. Bude verze OpenOffice.org 3.4.1. pracovat tak, že bude možné odeslat soubor s formulářem přiznání včetně všech vložených příloh ve formátu .xlsx.xml? Nebo bude nutná jiná verze?

#2 12. 5. 2015 16:20:53

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Plnohodnotné použití verzí OpenOffice.org v aplikaci EPO

To je dotaz do pranice. Teoreticky by to měl zvládnout Calc LibreOffice nejnovější verze. Já se touto problematikou intenzivně zabýval ještě asi před 1/2 rokem. Tedy spíš obecně používáním AOO, LO ve státní správě. Nyní ovšem pracuji na rozšířeních které jsem sice v dubnu zveřejnil, ale zatím jen v první verzi a budou nejméně 4. Takže nyní mimo fóra a tohodle záměru nic nedělám.

Problém se jmenuje XML filtr pro tuto aplikaci. Státní správa má požadavky aby to nějak standardně fungovalo. Z toho důvodu má také každý možnost svou variantu otestovat pomocí portálu státní správy. Ovšem pak se musí svést boj s uplacenými úředníky. Zažil jsem reakci ziskuchtivého hovada kterému vadila věta, že se to (něco nechci psát co - zasvěcení vědí) nemusí platit.
     Proto by to chtělo aby redakce zaplatila programátora a šla do boje. Ale tahle skutečnost doslova vybudí vlnu zuřivosti kreténů jako byl ten jemuž nemohu přijít na jméno. Mají jistě tiché požehnání (možná i rozkaz) vyřadit všechny jiné možnosti mimo MS. Byl by to žádoucí průlom.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 19. 5. 2015 15:40:54

Ulrych
Člen
Místo Brno
Registrace: 29. 7. 2011

Re: Plnohodnotné použití verzí OpenOffice.org v aplikaci EPO

Trochu mi trvalo, než jsem se dostal k PC. Musel jsem také „rozdýchat" to, co jsem se dočetl v mailu. Jak vidno, tak nejsem sám, kdo se s předmětným problémem potýká. Bude tedy nějaký smysluplný vývoj událostí, který
by alespoň trochu „odfoukl" moji momentální nepříčetnost?

Ivo

Zápatí