Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 27. 9. 2014 10:07:56

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Problém s nahrávanými makry v LO 4.3.2

Zjistil jsem poměrně nestandardní chování maker v Calcu LO 4.3.2 nahraných záznamníkem. Používám záznamník dost často pro automatizaci jednorázovýh úloh. Po přeinstalování na verzi LO 4.3.2 (z verze 4.3.1) nelze spustit nahrané makro.
     Abych to upřesnil : - Někdy se spustí a jindy prostě nic i když zřetelně prochází jednotlivými kroky makra. Pro kontrolu jsem spustil některé staré a ty, které jsem neupravoval také někdy nefungují. Makra, která jsem upravil snad chodí všechna ale zkoušel jsem jen asi 4.
     Moje úpravy většinou sestávají z několika dílčích kroků (jednotlivě nahraných maker) které spojím do jediného makra. To dělám po otestování a úpravě (někdy se tam objeví zbytečností jako duplicitní deklarace úseku aj) tak, že přečísluji všechny argumenty z různých maker aby navazovaly. Znovu otestuji a smažu začátky a konce spojovaných maker. Zůstane jen jedno Sub a jeden End. Často také prováděcí příkazy vytáhnu na konec a spouštím až po všech deklaracích a sice hned za sebou. U poměrně malých maker je to docela značné zrychlení, ale nesmí se to přehánět kvůli paměti.
     No a všechna mnou takto upravená makra chodí. Nechodí pouze právě ta originál nahraná. Musím dodat, že to dělá jenom Calc LO. Chyba - to když Calc LO nechce makro korektně spustit v Calcu Apache OpenOffice neexistuje. Tam se to spustí a chodí jak má.
     Calc LO nehlásí chybu, nedá se nic zjistit v ladícím režimu ani krokováním se vstupem. Prostě se to tváří jako kdyby se vše udělalo jak má (což je formálně pravda), ale příkazy se neprovedou.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Zápatí