Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 11. 2011 18:19:39

IrenaS
Administrator
Místo Orlová
Registrace: 7. 5. 2008
Příspěvků: 196

Které vlastnosti OpenOffice.org/LibreOffi jsou pro vás nejdůležitější?

V redakci připravujeme změnu popisu OpenOffice.org na našich stránkách a jedná se i o podstránky, tj. popis jednotlivých modulů kancelářského balíku. Rádi bychom, kdyby se OpenOffice.org/LibreOffice dostalo do podvědomí co nejvíce lidí a měli o něm ty nejrelevantnější informace. Firmy, školy, úřady nebo organizace by si mohli vybrat kancelářský balík podle vlastností a proto potřebujeme vaši pomoc. Rádi bychom požádali o vaše nápady:

Které vlastnosti jednotlivých modulů kancelářského balíku OpenOffice.org/LibreOffice jsou nejdůležitější pro školu, firmu, kancelář, domácnost apod.

Např.:

  • 1) Které vlastnosti jsou nejdůležitější ve firmě u modulu Writer? (Hromadný tisk dopisů a obálek? Práce po síti? Hromadná aktualizace na serveru? Uložení dokumentu v mnoha formátech? Export do PDF jedním tlačítkem?...)

  • 2) Které vlastnosti by ocenili lidé v organizacích u modulu Calc? (Práce po síti? Práce s grafy? Kontingenční tabulky? Možnost vytvořit si vlastní makra?...)

  • 3) Jaké jsou důležité vlastnosti u prezentace Impress? (Jednoduché a plně přizpůsobitelné prostředí? Možnost mít poznámky k jednotlivým snímkům jen u sebe a před zraky ostatních je skrýt? Přechodové efekty mezi snímky?...)

  • 4) Draw má také vynikající vlastnosti. Které byste vy ocenili nejvíce?

atd.
Vaše připomínky sbíráme stále.
Děkujeme za každý nápad.


Irena Šafářová
redakce portálu

Offline

#2 17. 11. 2011 21:04:32

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Které vlastnosti OpenOffice.org/LibreOffi jsou pro vás nejdůležitější?

Nevim, jak vlastnosti, ale pokud bych mel oslovit v pozitivnim smyslu napriklad skoly (budu se drzet sveho), tak bych zduraznil cenu (tomu bude rozumet kdekdo) a nejak osvetove podal moznost predani dokumentu v otevrenem formatu, jenze tomu uz rozumet nebude skoro nikdo...

Pro skolu je take dulezite, ze produkt muze zak pouzit legalne a zdarma i doma. Treba u ucitelu je to problem, ti pomerne hodne vzdoruji a pouzivaji doma MSO, v praci (nic jineho jim nezbyva) OO. Dokonce i kdyz vedi, ze s tim budou potize. Nicmene odhadem 1/5 sboru ma OO nainstalovane i doma a mozna jej pouziva.

Jinak bych byl schopen napsat co mi vsechno vadi, ale to tam asi nechcete :-).


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#3 18. 11. 2011 06:28:48

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Které vlastnosti OpenOffice.org/LibreOffi jsou pro vás nejdůležitější?

Neviem, ktoré vlastnosti považujem za najdôležitejšie, napíšem, na čo používam jednotlivé moduly:
V domácnosti používame:
Calc - sledovanie spotreby elektrickej energie a vody, pohyby na osobných účtoch v bankách (zrušil som zasielanie papierových výpisov).
Writer - písanie listov, kníh, ...
Draw - nálepky na CD a DVD, adresy na samolepiace štítky, návrhy na stavebné úpravy domu, návrhy na sťahovanie nábytku, návrhy na nábytok robený na mieru.
Pracovne používam:
Calc - evidencia článkov a honorárov za články.
Writer -  písanie článkov, kníh, predpríprava pre DTP, sadzba.

Offline

#4 18. 11. 2011 17:18:03

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 839

Re: Které vlastnosti OpenOffice.org/LibreOffi jsou pro vás nejdůležitější?

Celkově:
Kvalitní nápověda, kvalitní manuály, dostupná podpora,
(Jako obvykle mne napadají hlavně věci, které chybí nebo jsou implementovány nedostatečně)

stabilita, rychlost

Writer:

šablony, práce se styly
Sdílení dokumentu (prakticky chybí), porovnání dokumentu a sledování změn, slučovánání dokumentů, automatizace

calc:

manipulace s daty, kontingenční tabulky, grafy (dle mého názoru nyní nejslabší místo calcu)
automatizace
Podpora ladění rozsáhlejších tabulek
Sdílení dokumentu (prakticky chybí), porovnání dokumentu a sledování změn,
zabezpečení před neautorizovanými zásahy,
šablony, styly,

Impres
Podpora obchodní i technické grafiky a schémat
automatizace, import/export dat z writeru,
(moc ho nepoužívám)


Draw nepoužívám

Offline

#5 27. 11. 2011 20:21:51

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Které vlastnosti OpenOffice.org/LibreOffi jsou pro vás nejdůležitější?

Tak lp. má naprostou pravdu a přesně to tefil. Takže mi ušetřil práci a jen to doplním (OOo se používá v několika mých zaměstnáních, byť strašlivě omezeně, ale VŽDY tehdy, když selže MSO nebo dokonce Adobe Illustrator - což v tom prvním případě bývá celkem častý jev :-))))

Obecně: Nápověda je asi dobrá, použitelná, ale chybí málo příkladů (i na netu), je dosti nešťastné, když se snažím něco vygůglit a jediný relevantní odkaz je link na můj článek....

U Writeru jen zopakuju, styly, styly, styly.... potřebujeme, aby šlo hromadně vymazat nepoužité styly, aby se nechal zobrazit počet použití daného stylu, výborné by bylo, kdyby se ukázal náhled stylu - jako je to ve wordu. Tohle Writeru chybí. Sharování by bylo fajn.

U Calcu jde o práci s grafy, rozhodně, dále kontingenční tabulky, statistické a jiné funkce. Sharování funguje, ale když jde o xls, ne. (Nevíme, co s tím.)

Draw se využívá v několika případech. Za prvé pro editaci PDF, když Corel a Illustrator a další selhávají. Za další by se hodilo, kdyby Draw uměl to, co Visio - vytvářet styly, jakési barevné šablony, které barevně přemapují celou stránku. Určitě by se hodila lepší podpora pro technické výkresy. Kdyby tohle bylo, pak by to byl tahák jako kůň. V tuto chvíli je nejdůležitější, že umí parádně importovat PDF.

Impress: To, co uvedla paní Irena. Přesně. Nenapadá mě nic podstatného a dalšího. Mně osobně vadí mizerná práce s videem (obtížné nastavení spouštění videa na snímku až po nějaké akci) a nemožnost nějaký efekt opakovat donekonečna. A taky musím říct, že Impress je hladový bumbrlíček, mám v práci celkem slušné dělo (mám nejvýkonnější mašinu z celé firmy - 4 GB RAM, 4 GHz), ale občas či spíš často docela sténá a úpí, a to jen pod něčím tak "triviálním", jako je Impress. HW nároky musí jít dolů!!!!!!! A to platí pro celý OOo.

A za další. Teď dělám ve Writeru (Webu) - pozor!! - firemní intranet!! Využívám všechny jeho možnosti vč. obrázkových map a je to moc bašta. Jiní to patlají v Nvu, ke kterému bohužel musím také sklouznout (např. pro odstranění kotev atd.). Takže tohle je také důležité; je třeba daleko více zdokonalit modul Web, aby byl ještě použitelnější.

Pokud jde o to, co už existuje a upřednostní se, jsou to věci psané Irenou. Uhodla to perfektně, to jsou věci, které se ocení v každé firmě (i v těch mých).


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí