Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 11. 11. 2008 17:02:12

Huge
Člen
Registrace: 11. 11. 2008
Příspěvků: 1

Vydání "učebnice"

Dobrá propagace se mi jeví vydání české příručky "Jak na to", kterých jsou jistě Microsoft produkech spousty. Dále by se mohla hodit nějaká iniciativa ze strany učitelů, studenti jistě nemají peněz na rozhazování a nejsou nijak (příp. minimálně) fixovaní na dříve totální MS Office.
Ona ta příručka by se docela hodila, nevyšlo něco takového např. elektronicky? OOffice používám téměř denně (hlavně writer), ale věci jako rejstříky, nebo nastavení klávesových zkratek přesto neumím.

Editoval Huge (11. 11. 2008 17:02:25)

Offline

#2 12. 11. 2008 15:10:05

Christof
Člen
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 60

Re: Vydání "učebnice"

knih už několik vyšlo, nějaké příručky jsou i na 602office.cz

Offline

#3 14. 11. 2008 19:42:36

VaclavBajer
Člen
Registrace: 13. 10. 2008
Příspěvků: 7

Re: Vydání "učebnice"

Celá Obchodní akademie na Pionýrské používá OpenOffice(škola šetří takže proto není na většině počítačů kancelářský balík od Windows) zatím ve verzi 2.4 . Takže úkoly studenti taky dělají úkoly v OO.

Offline

#4 17. 12. 2008 16:50:39

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Vydání "učebnice"

Knihu/knihy bychom chtěli všichni - ale kdo je napíše a kdo to zaplatí? Autory bychom snad měli, o to ani strach nemám, ale s těmi penězi je to horší.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#5 13. 1. 2009 17:32:50

M_artin
Člen
Registrace: 14. 10. 2008
Příspěvků: 5

Re: Vydání "učebnice"

Myslím, že propagace OpenOffice je vytvářet a poté na všechny strany rozesílat dokumenty v OpenOffice. Nemyslím tím jako spam, ale rozesílat požadované dokumenty ve formatu Openoffice, které vám projdou rukama. V emailu na konci přidat např. větu " Nejde Vám soubor zobrazit? Stáhněte si legálně a zdarma OpenOffice na stránkách http://www.openoffice.cz ". :-) . Ten kdo požadovaný dokument bude potřebovat, bude muset toto řešení akceptovat.

Offline

#6 25. 1. 2009 02:15:45

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Vydání "učebnice"

M_artin napsal(a)

Myslím, že propagace OpenOffice je vytvářet a poté na všechny strany rozesílat dokumenty v OpenOffice. Nemyslím tím jako spam, ale rozesílat požadované dokumenty ve formatu Openoffice, které vám projdou rukama. V emailu na konci přidat např. větu " Nejde Vám soubor zobrazit? Stáhněte si legálně a zdarma OpenOffice na stránkách http://www.openoffice.cz ". :-) . Ten kdo požadovaný dokument bude potřebovat, bude muset toto řešení akceptovat.

Uz jste to zkusil v praxi? Zkusil jste to Vy sam s nekym, po kom neco Vy chcete? Vite jak to dopadne?
"Budto poslete tak, at to precteme nebo mate smulu..." - a je vymalovano i s deseti odkazy v mailu - overeno u nekolika kolegu.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#7 26. 1. 2009 20:16:28

MartinCharvat
Člen
Registrace: 14. 10. 2008
Příspěvků: 5

Re: Vydání "učebnice"

To máte naprostou pravdu s tou reakcí, ale také jsem psal tomu ..." kdo bude dokument potřebovat" takže nééé Já ale on má smůlu. Je mi jasné že to není jednoduchá cesta, ale alespoň nějaká. Jiná reakce na titulek " Jak propagovat OpenOffice" tu ale nebyla, tak jsem to navrhl, aby alespoň někdo zareagoval .... třeba kritikou - to jde všem dobře, ale nápady??? ty jsou kde???

Offline

#8 26. 1. 2009 23:44:27

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Vydání "učebnice"

Zastávám názor, že násilím či nucením se ničeho nedosáhne. Je třeba najít klíčové vlastnosti a funkce, které konkurence nemá a na nich postavit marketing (který je ovšem v případě OOo bídný). Je to lokální záležitost. Před Vánoci psali členové marketingového týmu, jestlipak všichni, kdo čtou jejich blog, přidali do každého dárku cédéčko s OOo... To je vtipné a účinné.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#9 27. 1. 2009 00:02:53

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Vydání "učebnice"

redakce napsal(a)

Zastávám názor, že násilím či nucením se ničeho nedosáhne. Je třeba najít klíčové vlastnosti a funkce, které konkurence nemá a na nich postavit marketing (který je ovšem v případě OOo bídný). Je to lokální záležitost. Před Vánoci psali členové marketingového týmu, jestlipak všichni, kdo čtou jejich blog, přidali do každého dárku cédéčko s OOo... To je vtipné a účinné.

Cesta vede i pres zprovozneni vlastnostni a funkci, ktrere konkurence ma a OO nema. Ono vymyslet na "textovem editoru" neco prevratne noveho muze byt problem. IMHO je daleko dulezitoejsi dosahnout naproste uzivatelke jednoduchosti a funkcnosti. Bohuzel, OO jeste v mnoha vecech proste zaostava. Jsou to presne ty veci, nad kteryma my (s dovolenim) pokrocili uzivatele mavneme rukou, ale obycejni uzivatele, kteri nevi co je to pdf, nevi co je to doplnek, kteri kdyz zjisti, ze gramnatiku stahuji z anglicky hovorici stranky, reknou, ze tomu nerozumi (i kdyby na strance bylo jedno tlacitko pres pul obrazovky s napisem download) a jsou zdeseni.

Kdyz se podivater na uroven napovedy v MSO a uroven napovedy v OO, je to bida, nepohodli. Takze nez predsihnout je rozumnejsi napred dostihnout.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#10 28. 1. 2009 12:30:39

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Vydání "učebnice"

No nápověda je strašná - myslím koncept. Je to jak skripta. Ale jak to udělat, aby byla online třeba přímo do wiki? Jak udržet kontext? Jak udržet překlady? Jak to iniciovat, když je člověk zcela mimo vývoj balíku?


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#11 28. 1. 2009 14:20:21

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Vydání "učebnice"

redakce napsal(a)

Ale jak to udělat, aby byla online třeba přímo do wiki? Jak udržet kontext? Jak udržet překlady? Jak to iniciovat, když je člověk zcela mimo vývoj balíku?

No ja bych se wiki nedrzel, dokud je kancelarsky balik lokalni, mela by napoveda byt lokalni. Tady by stalo za uvahu zepta se, jak to tedy delaji ostatni (nejen MS ma solidni napovedu). Jak iniciovat, nevim, ja nejsem programator, jsem ucitel a spravce site a muj vztah k OO je takovy, ze to pouzivame u nas ve skole na muj popud (vyjma vedeni) a myslim, ze pro propagaci tedy delam relativne dost. Casto, kdyz vidim, na co si uzivatele (ucitelky) stezuji, vcelku i chapu, ze nekdo, kdo uz ma licence na MSO prejit nechce. Ac ani ty nejsou bez chyb, proste jsou propracovanejsi.
Rada lidi okolo OO ovsem na nektere "stiznosti" neslysi a uvazuji spise jako IT znali, nez aby se vcitili do role "BFU", na kterych uspech produktu stoji a pada, at se komu libi nebo ne. Nekdy si myslim, ze maji bud ruzove bryle nebo klapky na ocich.

Pokud se nezmeni komfort uzivatele pri praci s OO, nema sanci se prosadit ve vetsim meritku.

Editoval Zvedavec (28. 1. 2009 14:20:45)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#12 13. 5. 2009 11:02:43

Helios
Člen
Registrace: 18. 5. 2005
Příspěvků: 43

Re: Vydání "učebnice"

M_artin napsal(a)

Myslím, že propagace OpenOffice je vytvářet a poté na všechny strany rozesílat dokumenty v OpenOffice.

Já spíš do (skoro) všech dokumentů (včetně těch v práci) dávám na konec malý dodatek s bannerem a textem ve stylu "vytvořeno v bezplatném kancelářském balíku OpenOffice.org 3.0 CZ" + k tomu samozřejmě odkaz na české stránky. Třeba se někdo chytne :-)

Offline

#13 13. 5. 2009 11:06:12

Helios
Člen
Registrace: 18. 5. 2005
Příspěvků: 43

Re: Vydání "učebnice"

Zvedavec napsal(a)

Pokud se nezmeni komfort uzivatele pri praci s OO, nema sanci se prosadit ve vetsim meritku.

Uživatelský komfort v rámci OOo je podle mně dobrý a nasazení ve větším měřítku je podle mne nadějnější od doby, co vyšel Mrkvošrot Oppice 2007 :-)

Například u kamaráda ve škole díky tomu zvažují kompletní migraci na OOo 3 - jejich šéf IT prohlásil cosi jako, že humus jako 2007 mu na kompy ani nepáchne big_smile

PS: A rozhodně musím pochválit naprosto perfektní a do češtiny kompletně přeloženou nápovědu OOo. Sestra si tuhle pochvalovala, že tam zatím našla naprosto všechno co potřebovala. A dobrovolnická podpora poskytovaná tímhle fórem je na takové úrovni, že by jí leckterá placená helpline mohla závidět.

Editoval Helios (13. 5. 2009 11:08:47)

Offline

#14 13. 5. 2009 11:15:20

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Vydání "učebnice"

redakce napsal(a)

Ale jak to udělat, aby byla online třeba přímo do wiki?

Tady bych byl zásadně proti přesunu nápovědy na web. Nápověda k programu prostě musí být u programu, nelze se spoléhat na to že všichni budou vždycky online. Doplnění odkazů na online obsah do klasické nápovědy je ovšem krok správným směrem.

Offline

#15 13. 5. 2009 11:32:01

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Vydání "učebnice"

Helios napsal(a)

PS: A rozhodně musím pochválit naprosto perfektní a do češtiny kompletně přeloženou nápovědu OOo. Sestra si tuhle pochvalovala, že tam zatím našla naprosto všechno co potřebovala. A dobrovolnická podpora poskytovaná tímhle fórem je na takové úrovni, že by jí leckterá placená helpline mohla závidět.

IMHO neni perfektni, casto neni mozne najit veci pod jejich logickym nazvem. Ano, je mozna do cestiny prelozena komlpetne, ale to je snad u takoveho programu samozrejmost a ne duvod k pochvale. Ted jsem hledal napovedu k funci If v calku, pokud bych nevedel, ze mam jit po logickych funkcich, obavam swe, ze bych ji nenasel.
Nevim jak Vy, ale ja s napovedou pracuju (zprostredkovane) dost casto, tim, ze nechavam zaky hledat nektere veci v napovedach, at si zvykaji, ze jim nekdo nerekne vsechno, a casto jsem sam prekvapen, jak tezke je neco v napovede OO najit.

Stejne tak samotny komfort pri uziti OO je opravdu nizky. Nerikam, ze se neda OO pouzit - to bych nepouzival, ale dre to.

Edit: jeste k tomu kamaradovi. Ono takova prohlaseni jsou casto silacka a asi nekdy nedomyslena. Pokud je to sef IT, ktery ma vliv prosadit to ci ono, pak se ho nekdo muze taky ptat, proc to ci ono skola platila a jestli to platila zbytecne. Duvod pro nasazaeni OO ve skole je IMHO uplne jiny nez ze "sef IT" rekne a neco se mu nelibi. Navic i MSO 2003 je dokonalejsi nez OO3, takze vyhazovat patrne zakoupene licence oknem jen tak, ze se neco nelibi nejakemu "spravci site" je pritazene za vlasy.

Editoval Zvedavec (13. 5. 2009 11:38:13)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#16 13. 5. 2009 13:01:10

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Vydání "učebnice"

K té wiki - neměl jsem na mysli přesun, ale vytvoření vylepšené dokumentace tady na wiki (ne na té hlavní). Jenomže nejsou lidi, na tohle by se daly sehnat i peníze, jenomže je třeba vědět, že je tým lidí, kteří budou makat, a ne "možná" a "snad". Říkám pořád - nápady jsou.

Pokud se chcete zapojit, napište mi, prosím. Ona i hodina denně je dost, pokud budete cílevědomí. Jenže všechny zde diskutující už znám odtud z fóra... :-/ Takže příliv nudících se nováčků se nedá očekávat.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#17 13. 5. 2009 13:20:10

Helios
Člen
Registrace: 18. 5. 2005
Příspěvků: 43

Re: Vydání "učebnice"

Zvedavec napsal(a)

Stejne tak samotny komfort pri uziti OO je opravdu nizky. Nerikam, ze se neda OO pouzit - to bych nepouzival, ale dre to.

Můžeš to trochu konkretizovat?
Uznávám, že třeba číslování stránek je poněkud komplikovanější než u konkurence a že třeba Impress má co dohánět, ale jinak si nemůžu stěžovat. Taky nemůžeme pominout finanční náklady, že? A ono upřímně, kdo plně využívá potenciál Office? Spoustě lidí by stačil i Abiword, kdyby neměl takové potíže s kompatibilitou.


Zvedavec napsal(a)

Duvod pro nasazaeni OO ve skole je IMHO uplne jiny nez ze "sef IT" rekne a neco se mu nelibi. Navic i MSO 2003 je dokonalejsi nez OO3, takze vyhazovat patrne zakoupene licence oknem jen tak, ze se neco nelibi nejakemu "spravci site" je pritazene za vlasy.

Oni ale měli Oppice 2000 a tam už se to fakt srovnávat nedá. A 2003 už dneska bohužel nekoupíš. Jinak já mám v kanclu jak OOo 3, tak Oppice 2003 a zatím jsem nenarazil na nic, co bych potřeboval a OOo to neuměly. Ba naopak mě často mile překvapily. Ve výsledku tak běží OOo skoro furt, MSO jen sporadicky, když OOo vyjímečně neumí něco otevřít.

Offline

#18 13. 5. 2009 13:50:35

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Vydání "učebnice"

Helios napsal(a)
Zvedavec napsal(a)

Stejne tak samotny komfort pri uziti OO je opravdu nizky. Nerikam, ze se neda OO pouzit - to bych nepouzival, ale dre to.

Můžeš to trochu konkretizovat?
Uznávám, že třeba číslování stránek je poněkud komplikovanější než u konkurence a že třeba Impress má co dohánět, ale jinak si nemůžu stěžovat. Taky nemůžeme pominout finanční náklady, že? A ono upřímně, kdo plně využívá potenciál Office? Spoustě lidí by stačil i Abiword, kdyby neměl takové potíže s kompatibilitou.


Zvedavec napsal(a)

Duvod pro nasazaeni OO ve skole je IMHO uplne jiny nez ze "sef IT" rekne a neco se mu nelibi. Navic i MSO 2003 je dokonalejsi nez OO3, takze vyhazovat patrne zakoupene licence oknem jen tak, ze se neco nelibi nejakemu "spravci site" je pritazene za vlasy.

Oni ale měli Oppice 2000 a tam už se to fakt srovnávat nedá. A 2003 už dneska bohužel nekoupíš. Jinak já mám v kanclu jak OOo 3, tak Oppice 2003 a zatím jsem nenarazil na nic, co bych potřeboval a OOo to neuměly. Ba naopak mě často mile překvapily. Ve výsledku tak běží OOo skoro furt, MSO jen sporadicky, když OOo vyjímečně neumí něco otevřít.

Podle me se to da prave srovnavat i s MSO2000 a rozhodne 2000 nejsou horsi nez OO3, i kdyz jsou o osm, devet let starsi.

Co se tyka konkretnich veci, napsal jsem jich do ruznych vlaken uz radu, pocinaje nelogicnosti nabidek, nelogicnosti chovani, nelogicnosti v napovede, prace s obrazky je silena, prace s tabulkami take. Ze se s  tabulkou neda pracovat jako s objektem, je z meho pohhledu dost spatne. Bohuzel si nedostatky, na krere narazim neeviduju, ale prace ve skole je ruznorodejsi nez by se na prvni pohled zdalo a i pozadavky "obycejnych ucitelek" jdou do znacne sirky.

A co tyka "obycejnych lidi", tak cim dal vice ziskavam pocit, ze takovy clovek rozhodne nema male naroky, naopak, chce udelat co jej napadne a chce to intuitivne bez nutnosti nad necim badat a to je pravy opak, kterym jde OO a je to smer, kterym jde MSO (pominme 2007, kde se da pry GUI zmenit - nevim, nepouzivam).

OO pomalu ziskavava neduhy MSO, kterym se drive vysmival s tim, ze nerozhoduje za uzivatele a nic mu nenuti a pritom neprebira intuitivnost ovladani. Treba "precarovani " cehokoliv v Calcu na datum me privadi k nepricetnosti.

Editoval Zvedavec (13. 5. 2009 13:51:42)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#19 15. 5. 2009 01:54:29

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Vydání "učebnice"

Jen několik poznámek pro doplnění.
Opice 2007 je tak trochu předělatelná po stránce GUI tím, že lze naimportovat původní menu. Ribbon ale zůstává zachován.
Nevidím důvod proti Ribbonu v Opici brojit, protože kdyby OOo mělo tak báječný uživatelský vzhled, nemusel bych se stydět OOo vnucovat jiným.
OOo po nainstalování (tedy, takříkajíc, v syrovém stavu) je skoro k nepotřebě. Zapotřebí je celá smečka pluginu. Já jich mám snad desítky a až na pár výjimek všechny používám. Některé povyšují OOo o nějaké dva levely dál.
Jak už tu bylo uvedeno, přepis dat v Calcu lze řešit přeformátováním postižených buněk (na textové).
S používáním OOo výrazné potíže nemám, pokud jde o všecko kromě Impressu, který bych autorům nejradši přerazil o hlavu. (To myslím naprosto vážně.) Je to otázka zvyku a znalostí. Nápověda je dobře udělaná, byť někdy tam narazíte na odstavce psané v angličtině nebo se podívejte do hesla Řešitel, začíná písmenem "s"... ale to se dá tolerovat. Dělal jsem dokumentaristu a můj způsob odpovídal nápovědě v OOo. Najdu všechno a rychle. Jsem spokojený. I když některé věci mi nelezou do hlavy... vysvětlí mi někdo, jak pracují Mezisoučty? Dodneška jsem to nepochopil.
OpenOffice.org je velmi kontroverzní program. Někdy vás přivede do stavu blaženosti. Jindy zase do stavu nepříčetnosti. A přesto mu dávám milionkrát větší přednost než Opici. Ne z přesvědčení, ale už ze zvyku...


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#20 22. 4. 2010 19:50:30

pjnowak
Člen
Registrace: 16. 9. 2007
Příspěvků: 25

Re: Vydání "učebnice"

Zoufale scháním knihu o Calc (obdoba Excel). Na konkurenční program je knih na celý regál a o Calcu vyšlo jen na verzi 2 a to v množství informací pro mé záměry nedostačující. A tak bych měl zájem vyburcovat někoho znalého v Calc na sepsání kvalitní knihy pro novou verzi, ale i ty následující (nemusí to být zrovna pro každé čísílko za čárkou. stačí pro verzy 3 a pak 4 a pak ...). Tak abych se naučil pohybovat v zákoutí funkcí dle oborů Financí, matematiky, statistiky... . A samozřejmě v různých vychytávkách samotného programu, včetně výroby makra a pravidel. V Excelu je takových knich dost i na velice dobré úrovni a to tomuhle programu chybí. Nápověda která je součástí programu je podle mého nedostačující a nebo pro mne nepřehledná. Proto bych rád přivítal knížní podobu. A to samé se týká vlastně i třeba Databází a Textového editoru. O Ostatním ani nemluvě. Existují sice možnosti převodu dokumentů s MS Office do OpenOffice, ale pokud je tam hodně různých funkcí (finanční program pro poradce) je převod nefunkčí, kvůli Visual Basicu. A tak byc se rád věnoval psát tyto programy v Openoffice. A pomoci tak udělat další krůček k nezávislosti na molochu Microsoftu.

Offline

#21 22. 4. 2010 20:07:22

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Vydání "učebnice"

Už je to napsané, vyjde letos.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#22 10. 3. 2011 20:21:22

pjnowak
Člen
Registrace: 16. 9. 2007
Příspěvků: 25

Re: Vydání "učebnice"

Tyhle stránky nejsou zrovna moc navštěvovaný, ale přesto:

Už kdysi se tu z mé strany objevila prosba o vydání knihy ve smyslu "mistrovství ve write" nebo "mistrovství v calc". Samozřejmě tím myslím aktuální verzi 3.x . Před vánoci jsem si všimnul malé informace, že "mistrovství v Calc" brzo vyjde. A nic. Informace je pryč a v knize nic není. Pro mne je zrovna tato kniha vítaná.

Offline

#23 13. 3. 2011 13:21:28

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Vydání "učebnice"

Jak víte, že nejsou navštěvované?

Prosba je fajn, my víme, že ta kniha je potřeba. Napsané jsou dvě, ale v dohledné době nevyjdou, nejsou peníze. Ale můžete se těšit na hodně článků tady na portálu.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#24 14. 3. 2011 22:47:46

Schinagl
Člen
Registrace: 14. 2. 2007
Příspěvků: 36

Re: Vydání "učebnice"

Osobně bych také uvítal knihu o Calku a Base zaměřenou na náročnější práci. Jinak je člověk odkázaný na kusé informace a seriály tady jsou moc šikovné, ale informace jsou rozložené na delší časový úsek (viz. hodně zajímavý a potřebný seriál o Base). Nebylo by možné zmiňovanou knihu vydat ve formátu pdf?

Offline

#25 15. 3. 2011 09:59:58

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Vydání "učebnice"

Tím zřejmě myslíte, že ve formátu PDF to bude levnější a jaksi realističtější? Mýlíte se.

Každý autor už teď do psaní věnoval 300-400 hodin a to je teprve hrubý rukopis. Je třeba udělat korektury jazykové a odborné, je třeba zaplatit editora, který to vše "dá dohromady" a v neposlední řadě je třeba zaplatit sazbu a výrobu (a distribuci).

Už několik let vydáváme openMagazin, připravili jsme karty rychlé nápovědy a podpořili knihu o makrech pro OOo. Každý měsíc podpoříme vývoj doplňků konkrétní finanční částkou:

https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-t … 2100055120

To vše platíme z peněz, které vyděláme jinak, protože darů chodí velmi málo - dárcům děkujeme a budeme rádi za další. Ať se vám to líbí, nebo ne, vše se odvíjí od množství peněz.

Odpověď tedy zní: vydat by to šlo, ale nevydáme to bez finančního nebo obchodního plánu. Dokud se výroba nezaplatí, kniha nevyjde ani na papíře, ani v PDF.

(To nemá být obviňování čtenářů, že neplatí. Jen vám vysvětluji okolnosti, podle kterých se řídíme.)


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

Zápatí