Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#2 Re: Calc » Jak nastavit automatický tisk více listů? - VYŘEŠENO » 14. 12. 2015 11:54:13

Počítat to opravdu má, takže pdf. není řešením. Do writeru bych takovou složitou tabulku určitě nedávala, takže mi asi zbývá doufat, že si vytisknou oba listy. :-D

#3 Re: Calc » Jak nastavit automatický tisk více listů? - VYŘEŠENO » 14. 12. 2015 10:14:21

Ale pořád budou muset kliknout na "všechny listy". Já musím počítat s tím, že většina lidí to jen otevře, vyplní a dá tisk. :-D

#4 Calc » Jak nastavit automatický tisk více listů? - VYŘEŠENO » 14. 12. 2015 08:40:44

Veronika90
Odpovědí: 6

Dobrý den, mám v calcu dva listy. Jeden list je smlouva a na druhém listu všeobecné podmínky ke smlouvě. Tuto smlouvu budu posílat hodně lidem, a potřebuji zajistit, aby když si vytisknou jeden list, tak se jim automaticky vytiskne i druhý list.

Předem děkuji za radu.

#5 Re: Writer » Jak vložit obrázek do šablony, aby se měnil při hromadné korespondenci » 20. 5. 2015 09:05:43

V této chvíli už mám ručně vytvořené "šablony" ve writeru pro jednotlivé hotely i s vloženou fotografií, což by se třeba dalo použít a nemuseli bychom řešit problém s obrázky. Šablony jsou stejné jako výchozí požadovaný writer, který jsem vám zasílala.
Velký problém na Vašem postupu vidím v calcu, jelikož budu mít jen jeden, do kterého budu kopírovat data z našeho systému, tudíž to nebudu přepisovat ručně, abych mohla každý calc přepisovat zvlášť. Na tuto činnost budu mít cca půl hodiny, proto to potřebuji co nejvíce z automatizovat.

Šlo by tedy, aby si writer v hromadné korespondenci podle vstupních dat z calcu našel příslušnou šablonu podle destinace a názvu hotelu, v které by změnil údaje, které mi do této chvíle měnil? (destinace, název hotelu, odlet, počet dní,...)

#6 Re: Writer » Jak vložit obrázek do šablony, aby se měnil při hromadné korespondenci » 19. 5. 2015 07:26:11

Varianta B bude lepší. Mám zde 11 destinací, proto bude 11 šablon, což není taková hrůza. Akorát mě mrzí, že té variantě B moc nerozumím.

#7 Re: Writer » Jak vložit obrázek do šablony, aby se měnil při hromadné korespondenci » 18. 5. 2015 09:01:51

Také když jsem si u varianty A spustila hromadnou korespondenci, tak jsem nezjistila, v kterém okamžiku bych ty obrázky měnila, protože se mi v žádném kroku nepodařilo otevřít odkaz.

#8 Re: Writer » Jak vložit obrázek do šablony, aby se měnil při hromadné korespondenci » 18. 5. 2015 08:46:04

Dobré ráno, dívala jsem se teď rychle na variantu A, ale pokud jsem to správně pochopila, tak budu muset vždy měnit obrázek u každého letáku. Což bych radši chtěla, aby se tato akce prováděla automaticky. Ještě se jdu podívat na variantu B, ale zatím jsem ji moc nepochopila. Teď jsem měla 5 zkoušek, tak mi to moc nemyslí. smile

#9 Re: Writer » Jak vložit obrázek do šablony, aby se měnil při hromadné korespondenci » 13. 5. 2015 15:26:18

Děkuji za rozsahle moznosti. V neděli se na to podivam a dam vedet, jak jsem byla uspesna. smile

#10 Re: Writer » Jak vložit obrázek do šablony, aby se měnil při hromadné korespondenci » 11. 5. 2015 18:15:28

http://leteckaposta.cz/329732409

Děkuji za reakci a přikládám potřebné materiály. Jsou tam vstupní data v calku, šablona ve writeru a vzor požadovaného výstupu. Obrázků stejně jako hotelů bude maximálně 100, ale s opakujícími hotely v jiných termínech bude výstupů mnohem více.

Vstupní data se budou měnit každý den. Změny budou v přidávání nových termínů a hotelů, a zároveň se budou měnit ceny u stávajících hotelů. Ve stejném calku budu vytvářet na novám listě databázi s popisky, které importuji pomocí funkce SVYHLEDAT. Tyto popisky budou vedle obrázku, pokud se nám je podaří vložit. smile

Při každé změně vstupních dat se budou tyto změny generovat v šabloně a vytvářet soubory s letáky, které se zasílají elektronickou poštou jako příloha.

K obrázkům mám přístup buď z pracovní sítě nebo z našich webových stránek.

Budu vděčná za každou dobrou radu, protože si už nevím rady a letní sezóna je za dveřmi. :-/

#11 Writer » Jak vložit obrázek do šablony, aby se měnil při hromadné korespondenci » 11. 5. 2015 09:06:56

Veronika90
Odpovědí: 13

Dobrý den, vytvářím šablonu ve writeru pomocí vložených polí, aby se mi tyto pole měnily při hromadné korespondenci. Tudíž mám šablonu jejímž výstupem bude leták a tabulku v calc jako vstupní data. Všechno se mi daří, až na problém s vložením obrázku. Obrázek se musí měnit stejně jako pole v šabloně!

Možná by to šlo vložit přes vložit - pole - jiné - funkce - zástupný znak - obrázek, ale co dál?
Nebo přes vložit - pole - jiné - funkce - spustit makro...ale s makrama jsem ještě nedělala, tak nevím. jak by mělo vypadat.
Dále mě ještě napadlo vložit - objekt - OLE...ale vždycky se zaseknu a nevím, jak pokračovat.

Předem děkuji za reakce.

Zápatí

Používáme FluxBB