Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 Writer » Navigátor, rozbalování Nadpisů » 13. 5. 2021 19:02:56

Trambus
Odpovědí: 1

Ahoj všem,

po reinstalaci na nejnovější verzi LO mi při otevření souboru ve Writeru vyskočí Navigátor a v něm rozbalené položky Nadpisy. Navigátor potřebuju k práci, ale nepotřebuju rozbalené Nadpisy, ale položku Sekce (v souboru mám hodně Sekcí). Jak docílit toho, aby se při otevření souboru otevřel Navigátor a rozbalená položka Sekce? Smazat nadpisy v souboru nemůžu, ty tam taky potřebuju.

Díky za pomoc. P.

#3 Re: Writer » Dokumenty se mi zobrazují ve Wordu namísto v LibreOffice - Vyřešeno » 18. 11. 2020 21:31:55

Na dokument, který chceš otevřít klikni pravým tlačítkem, dej Otevřít v programu a vyber LibreOfiice. Pokud to chceš vždy otvírat v Libre, zaškrtni Vždy otevírat v tomto programu.

#4 Re: Writer » Pole a podmínky a Vstupní seznam » 6. 10. 2020 12:14:40

Pánové, mockrát děkuju, to v první řadě! Kamlanovo poslední řešení je opravdu asi to co jsem potřeboval, ještě to zkusím implementovat do těch mým skutečných dokumentů a dám vědět jak jsem pochodil.

Není v tom žádná složitost, žádná firemní data, nic takového. Opravdu mám pouze dokument (pár dokumentů), které dokola přepisuju a tím vznikají další a další dokumenty (stavařské projekty - technické zprávy, průvodní zprávy apod.) Do placu to dát ale nemůžu, přeci jenom malé know-how v tom mám smile Neutr ví, tomu jsem to již soukromě jednou posílal, pokud by chtěl Kamlan nahlédnout - pošlu.

Každopádně opravdu děkuju. Já večer zkusím ty podmínky na vstupní seznam a pak dám vědět.

#5 Re: Writer » Pole a podmínky a Vstupní seznam » 5. 10. 2020 10:12:34

Děkuju pánové za pomoc, očividně je to složitější než jsem si myslel a řešení, které by bylo uživatelsky jednoduché ještě není v rámci Libre k dispozici. Já si ty pole hodně oblíbil, pracuju s nima rád, dost mi usnadňují práci.

Možná by nakonec stačila jedna věc:
Jak by vypadalo makro, které by řeklo - IF pole z názvem ovoce = jablka THEN pole z názvem barva = červené

Tohle by šlo v mém případě trošku rozvinout :-)

Děkuju!!!

#6 Writer » Pole a podmínky a Vstupní seznam » 2. 10. 2020 08:43:33

Trambus
Odpovědí: 8

Zdravím všechny,

poprosil bych zkušenější o radu ve Writeru.

1. Mám kmenový dokument ve kterém je vstupní seznam s pár hodnotama. Chci vytvořit nový dokument, kde bych rád použil vstupní seznam z kmenového dokumentu tím způsobem, že se na něj odkážu a dále s ním pracoval jako se samostatným vstupním seznamem (v podstatě duplikát). DDE odkaz není to pravé ořechové podle mě.

2. Podmínky. V kmenovém dokumentu mám různá pole (nastavit proměnou a pak zobrazuju proměné). Lze další (nevím jaký typ) pole zapodmínkovat? Např. pole s názvem Ovoce mám s hodnotou "Jablka". Další pole s názvem Barva by určovalo, že pokud je pole s názvem Ovoce "Jablka" tak pole Barva bude "červená". Prostě funkce IF, ale neumím to zasadit do Writeru. Makrem?

Děkuju, snad je to pochopitelné, ono se to snadno píše, ale pokud by byl potřeba vzor, vytvořím. Vytváření databáze v Base bych se v rámci jednoduchosti rád vyhnul.

Děkuju Vám.

Pavel

#7 Re: Writer » Kvalita vložených obrázků » 27. 7. 2020 07:46:04

Kamlane, mockrát děkuji - přeinstalace na novější verzi opravdu pomohla, sice to trosku nechápu proč to ta minulá verze dělala, ale budiž :-)

#8 Writer » Kvalita vložených obrázků » 26. 7. 2020 14:54:34

Trambus
Odpovědí: 3

Zdravím všechny, po aktualizaci LO na verzi 6.4.0.3 se mi vkládají zkopírované obrázky ze schránky do Writeru s příšernou kvalitou. Hledal jsem někde najaké nastavení kvality, ale nemůžu to najít. Dokázal by mě někdo poradit?

Druhý dotaz je podobný. Kopíruju tabulky z Calcu do Writeru a vkládám je tam jako obrázky - je rozdíl mezi vložením BMP nebo GDI? V nabídce jsou oba smile

Třetí dotaz je vlastně navazující - po nějaké době kdy otevřu soubor ve Writeru jsou obrázky nekvalitní, jakoby se zhoršují postupně. Jak tomu zabránit?

Děkuji za pomoc. Pavel.

#9 Re: Writer » Vložit obsah z internet.stránky > ale obrázky zmenšit na šířku listu » 17. 5. 2020 17:05:23

Mám ten stejný problém jako tazetel, ovšem ve Wordu (bohužel musím používat i ten) - kdyby někdo věděl jak to nastavit tam, budu rád. smile

Možná by se k tomuto vláknu hodil i doplňující dotaz - lze nastavit defaultní vkládání obrázků s atributem: bez obtékání textu a přichytit jako znak? Mnohokrát do Writeru doplňuju tabulku z Calc vkládáním jako obrázek BMP a další kroky, které jsem uvedl jsou bohužel "otravné".

Díky. Pavel

#10 Re: Writer » Hromadné odstranění polí v dokumentu » 28. 3. 2020 13:51:22

Petře, mám ty pole nastevené takto: Vložit-Pole-Jiná pole-Nastavit proměnou ___ tím nastavuji např. moje pole "Název projektu". V další části dokumentu již tento text zobrazuji stejným postupem: Vložit-Pole-Jiná pole-Zobrazit proměnou.


A teď mě to trklo. Já postupoval odshora a mazal si nastavené proměné a v tom případě se okamžitě smazaly pole kde pole zobrazuji - pochopitelně. Takže jsem zkusil mazat pole od spodu dokumentu a ono to funguje smile Systémem Ctrl+C a Ctrl+Shoft+Alt+V

Uvedený postup tedy funguje, pokud neexistuje sotifikovanější metoda smile

Díky. Pavel.

#11 Writer » Hromadné odstranění polí v dokumentu » 27. 3. 2020 19:58:52

Trambus
Odpovědí: 4

Dobrý den přeji. Prosím o radu nebo zkušenost.

Mám dokument napsaný ve Writeru LibreOffice. Mám tam několik různých polí, vstupních seznamů a tabulek vložených z Calc.

Teď jsem ale dostal požadavek, kdy při odevzdávání mojí práce nestačí formát PDF, ale chtějí to po mě v odt. Jenže já nechci přijít o svoje know-how, které mám v dokumentu.

Otázka: lze nějak udělat, aby jsem z mého dokumentu vytvořil ten samý dokument v odt, ale pole byla nefunkční? Při zachování textu v poli? Zkoušel jsem označit pole, kopírovat, vložit jinak, neformátovaný text. To funguje, ale pouze u polí kde nastavuji proměnou, pole kde zobrazuji proměnnou se samozřejmě smažou.

Díky za pomoc!!!

#12 Re: Calc » Výpis hodnot vzorců? » 29. 11. 2019 20:21:11

kamlan: ano, až doposud jsem žil v témže přesvědčení, to slovíčko svéprávný bude v tomto případě asi namístě big_smile


kabi: to je asi přesně ono, všechny hodnoty mám na jednom listě, takže by to mohlo fungovat, jdu to otestovat a dám vědět smile A ano, zdroják bych nerad někomu dával, protože je v tom hodně práce, hodně mojí práce, vypiplal jsem si to od začátku a pořád to ladím k dokonalosti. I když vím, že ukázat to někomu z vás, tak řeknete, že to dělal někdo ze základky big_smile je tam toho spousta ke zlepšení.

Děkuju a v dalším týdnu to vyzkouším, jak bude čas. Díky všem.

#13 Re: Calc » Výpis hodnot vzorců? » 29. 11. 2019 09:55:07

ano, dobrý nápad, děkuji za vzorec, asi částečně řeší můj problém. Určitě to využiju. Nyní tedy vypadá výpis např takto "=((C13*D13)+(E13*G13))/(C13+E13)" Existuje možnost, aby místo odkazů na buňky tam byly hodnoty? Tím by bylo vše vyřešené pravděpodobně, ale to už bych chtěl asi moc smile Děkuji za pomoc.

#14 Calc » Výpis hodnot vzorců? » 28. 11. 2019 20:11:23

Trambus
Odpovědí: 8

Zdravím všechny, prosím o radu. O trošku zvláštní radu nebo spíš úvahu. Při zpracování různých projektů samozřejmě pro výpočty používám Calc, žádné velké výpočty, násobení, dělení, sčítání apod. zadaných vstupních hodnot. Výstupní hodnota uvedená v buňce s vypočítaným vzorcem však pro jednoho státního úředníka není věrohodná a chce po mě, abych doložil výpočet. Trošku mě to vrací jaksi zpátky do pravěku, kdy jsem vše počítal na papíře.

Uvedu příklad: v buňce A1 je hodnota 2, v buňce B1 je hodnota 3, v buňce C1 je vzorec =A1+B1, tedy výsledek 5.

A teď ten úředník říká, že mi nevěří, že ta hodnota 5 je skutečný výpočet A1+B1. big_smile

Vzorce jsou přitom součástí stejných technických norem ČSN, které mám já i on k dispozici (on kontroluje moji práci).

Napadá Vás něco, čím bych mu dokázal, nebo ukázal, že nelžu? Nějaký výpis vzorce? Je na to nějaká funkce?

Vím je to nestandartní, pravděpodobně se jedná o staršího člověka s digitronovou kalkulačkou, ale jsem bohužel v pozici, kdy státní úředník je nademnou Bůh.

Děkuju za Vaše nápady. Trambus


EDIT: v podstatě něco jako poskytuje MathCAD, jestli má někdo zkušenost, ale předělávat celé svoje know-how do MathCADu se mi opravdu zatím nechce

#15 Re: Calc » Výpis položek a přiřazení údajů - VYŘEŠENO » 25. 11. 2019 09:56:02

Hotovo, vyřešeno. Závorka smazat nešla, je součástí funkce, ale pomohly ty zástupné znaky. Mockrát děkuju za radu a označuji jako vyřešené.

#16 Re: Calc » Výpis položek a přiřazení údajů - VYŘEŠENO » 24. 11. 2019 17:17:46

díky za odpověď. Položek mám v mém konkrétním případě 291, tedy 291 řádků, to jsem ve vzorci opravil, nicméně pořád to neřeší problém, který jsem popsal výše. Nemůže to být nějaký problém s formátováním?

#17 Re: Calc » Výpis položek a přiřazení údajů - VYŘEŠENO » 13. 11. 2019 21:43:55

Děkuji za nápovědu dostal jsem se k testování bohužel až teď, téměř vše krásně funguje. Pouze při výběru položek s označením např. "1.1 a)" nebo následující "1.1 b)" to hází chybu N/A. Vzorec vypadá takto: =IF(L7="";"Nevybráno";VLOOKUP(L7;$A_1.$A$3:$D$261;4;0)). Při výběru položek 1.1 nebo 14.8 to funguje bez problému, chyba je očividně v písmenkách za číslicema?

Díky moc za pomoc.

#18 Re: Calc » Výpis položek a přiřazení údajů - VYŘEŠENO » 30. 7. 2019 09:27:46

Děkuji. Položek je mnoho, takže určitě využiju funkci VLOOKUP. Zkusím to převést do svého konkrétního případu a dám vědět jak to funguje.

#19 Calc » Výpis položek a přiřazení údajů - VYŘEŠENO » 28. 7. 2019 19:51:47

Trambus
Odpovědí: 8

Přátelé prosím o radu. Potřeboval bych prosím poradit jak v níže uvedeném souboru v Listu Výpočet, v buňkách D2 až D4 přiřadit při výběru jednotlivých položek to, aby se v buňkách B2, C2 (resp.B3,C3 a B4, c4) objevily správné údaje. Zdroj dat je pak na kartě Data.

Polopatě: kliknu na D2, objeví se mi roletka, kde si můžu vybrat Položku 1.1 nebo 1.2 nebo 1.3. Kliknu na 1.3 a v buňce B2 se objeví 3 a v buňce C2 se objeví 80.

Dospěl jsem k výběru Položek pomocí Platnost dat, ale neumím už pak přiřadit jednotlivé údaje. Funkce IF a ruční vypisování mi přijde krkolomné.

https://uloz.to/!jFZa43vy19ZL/test-polozek-ods

Soubor je samozřejmě smyšlený, o to hůř se to vysvětluje. Případně dovysvětlím ještě. Položek, které bych potřeboval nakrmit je určitě víc než tři, cca 100.

Díky za pomoc! Snad to bude někomu užitečné.

Trambus

#20 Re: Writer » Počítadlo času dokumentu » 28. 7. 2019 19:35:43

Přátelé děkuji za rady, vaše řešení vypadají dost sotisfikovaně, původně jsem měl na mysli něco, co je v Libre již integrované. Půjdu asi jinou cestou a to nějakým externím programem který spočítá i čas, který jsem na projektu strávil i v jiných programech např. CAD.

Každopádně díky za pomoc. Nechám otevřené, kdyby se to někomu hodilo.

#21 Writer » Počítadlo času dokumentu » 25. 7. 2019 20:36:30

Trambus
Odpovědí: 3

Přátelé dobrý den, existuje prosím nějaká funkce, která mi spočítá čas, který jsem strávil nad otevřeným dokumentem? Otevřu dokument, spustí se časomíra, zavřu dokument, stopky stop.

Díky za rady. P.

#22 Re: Writer » odstranění mezery, umístění kurzoru » 31. 8. 2017 09:04:05

jsem zpátky s informacemi. Makro není pod licencí, lze ho upravovat. Nicméně s dovolením a protože se neozval nikdo jiný kdo by přispěl do diskuze, přešel bych na email, pošlu i konkrétní soubor, aby bylo jasné o co se jedná. Nemělo by to snad tady nikomu vadit. Díky.

#23 Re: Writer » odstranění mezery, umístění kurzoru » 17. 8. 2017 05:56:09

Je to pravděpodobně tak jak píšete, zkusím zjistit u IT oddělení jestli je Modul1 licensovaný a od toho bych odvíjel další řešení. Snad během dneška. Ten druhý modul je můj osobní, pro tlačítka, tisk a podobně co jsou v šabloně.

Zatím mockrát děkuji.

#24 Writer » odstranění mezery, umístění kurzoru » 16. 8. 2017 13:15:50

Trambus
Odpovědí: 4

Přátelé prosím o radu. V práci nám náš interní "dokonalý" program exportuje soubor ve formátu .odt.
Avšak má to několik chyb, které se snažím odstranit.


Tady je soubor (ořezaný, aby mě někdo potom nehonil smile ) https://uloz.to/!nMjzgWDFwSBw/testovaci-odt


1. v poli ssl_pid je mezi první hvědičkou a písmenem mezera. Jak vytvořím makro abych ji automaticky smazal při otevření souboru? Napadlo mě, že dám vyhledat "*mezera" a nahradit za "*". Makro nahrát záznamníkem umím, bohužel se mi nedaří umístit kurzor při spuštění souboru hned před to pole (pole je umístěné v jednobuňkové tabulce). Děkuji


2. Druhý a ještě bolestivější je změna adresáta, program nám to vyplivne ve formě jednoho jednořádkového pole ssl_i_misto_vzniku. Jako otroci musíme pole rozkliknout, zkopírovat obsah, smazat pole, vložit, a upravit do formátu:


Ing.arch. Luboš Nováček
Dlouhá 88/8
257 94 Nehvizdy


nebo když je žadatel firma tak:


Projekce s.r.o.
Dlouhá 88/8
257 94 Nehvizdy


Nahrál jsem si makro, kde vyhledám ",mezera" a nahradím ho za regulérní výraz \n.
Vše jakž takž funguje, nicméně opět neumím umístit kurzor před pole tak, aby to udělalo makro automaticky. V praxi to vypadá tak, že kliknu před pole, zmáčknu tlačítko podložené makrem co mám na liště udělané a ono se to přepíše. Ted nevím, jestli to makro tam je nahrané (opět záznamníkem) asi bude dost krkolomné (jsem prostě amatér). Kdyby vám napadlo něco elegantnějšího byl bych moc rád. Problém trošku je taky v tom, že v tom poli ssl_i_misto_vzniku je někdy za čárkou jedna mezera, někdy dvě.


Snad jsem to napsal pochopitelně. Budu se snažit to tady kontrolovat a odpovídat jak jen to půjde.


Děkuji!!! Ulehčí to práci asi 60-ti lidem.


Trambus

#25 Calc » Lineární interlpolace » 2. 5. 2017 14:11:24

Trambus
Odpovědí: 14

Dobrý den,

prosím o radu. Mám tabulku se základníma hodnotama kde lze mezilehlé hodnoty lineárne interpolovat.

Potřebuju v závislosti na prvním sloupci dohledat dvě hodnoty ze sloupce druhého a třetího. A to včetně hodnot, které nejsou v prvním sloupci konkrétně vypsány,ale lze je použít (lineárně interpolovat).

Přikládám odkaz na soubor: https://ulozto.cz/!ximo8aXRUDs1/linearn … polace-ods

Snad je to pochopitelné.

Děkuji!

Zápatí

Používáme FluxBB