Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 28. 8. 2023 19:12:24

Trambus
Člen
Registrace: 20. 2. 2013
Příspěvků: 50

Propojení polí

Zdravím Vás a poprosím o nápad zkušenější. Mám dokument ve Writeru ve kterém používám pole "Nastavit proměnnou" a dále v textu "Zobrazit promennou". Na konci tohoto dokumentu mám vloženou tabulku Calc, kterou bych potřeboval propojit tak, aby se názvy polí z Writeru zobrazovala v Calcu.

Pro názornost writer: https://uloz.to/tam/311b77cc-34c4-4731- … 097dd688e6

a Calc: https://uloz.to/tam/01c197d5-3049-4bd5- … e2ea2eeecc

Název stavby v tabulce = Pole ve Writeru

Moc děkuju za pomoc, asi by mě to zase o kus ulehčilo práci.

Díky.

Edit: zkoušel jsem vložit jako odkaz DDE - ale po změně pole ve writeru se nemění hodnota v tabulce v Calcu

Editoval Trambus (28. 8. 2023 19:15:52)

Offline

#2 29. 8. 2023 07:08:13

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,436

Re: Propojení polí

Zdravím Pavle.
Tohle tak snadno nepůjde. Calc zná pouze 3 druhy polí a explicitně definovaná mezi nimi nejsou. Dalo by se to řešit pomocí pole databáze, ale to je jiná struktura. Je to zralé na makro která by se mělo generovat ve Writeru. To ale znamená, že co jiná tabulka, tak také jiné makro.


Určitým kompromisem by bylo makro, které ve Writeru načte proměnnou, otevře hidden Calc, vloží proměnnou do Calcu, načte tabulku z Calcu a vloží do Writeru, zavře Calc. To je spíš jen o cestách. Jde o to v jakém formátu se vloží tabulka - nejlépe snad jako obrázek, protože není potřeba dodatečných úprav jako v jiných možnostech. Obrázek se může nastavit tak, aby se vešel do prostoru textu bez zalamování. To může být v každém dokumentu ze stejné šablony jinde, a tak někdy bude potřeba začít obrázkem novou stránku, ale to jsou minimální úpravy, které se možná dají obejít uspořádáním šablony.


Postavit ten druhý případ je snadnější, ale ten první můře být na jiných dokumentech nezávislý, protože jednoduché výpočty (ploch, objemů ap.) se ve Writeru dají dělat přímo. Jde tedy o otrukturu, která se dá přenášet na jiný stroj a fungovat bez odkazů na databáze, nebo jiné soubory.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 29. 8. 2023 19:00:26

Trambus
Člen
Registrace: 20. 2. 2013
Příspěvků: 50

Re: Propojení polí

Díky Petře, já si myslel jestli nedělám něco špatně, a myslel jsem si jestli nexistuje triviální řešení. V tom případě zkusím nahrát makro. Moc děkuju za pomoc! :-)

Offline

Zápatí