Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 Re: Writer » V OpenOffice writer zmizí zobrazení panelu nástrojů - VYŘEŠENO » 25. 5. 2020 22:41:05

neutr napsal(a)

Pane Jirásek máte problém se „Standardní lištou".
     Když Vám zmizí, stačí zavolat ZOBRAZIT > PANELY NÁSTROJŮ > vybrat STANDARDNÍ. Musí být vybrána (má kolem sebe jakoby rámeček který znamená aktivní volbu).


     Nevím jakým zázrakem se Vám ji podaří vypnout. V předchozím Vašem příspěvku jste téměř jistě proklikával z "chtěné" nápovědy do "nechtěného" štětečku formátu. U této lišty to tak snadné není. Musí se vypnout přímo z lišty buď rozbalením tří šedivých teček na každém začátku lišty, nebo naopak šipkou na konci lišty. Další možností je jen z nabídky ZOBRAZIT > PANELY NÁSTROJŮ > vybrat STANDARDNÍ a klepnout na ni, čimž zmizí. Nic z toho není na jeden klik.
     Přes to doporučuji uzamčení umístění této lišty zavoláním jedné z těchto možností – lépe té druhé (rozbalení šipky na konci). Když se nabídka rozbalí, uvidíte nabíkdu ZAMKNOUT UMÍSTĚNÍ. Pod ní je jako poslední nabídka ZAVŘÍT PANEL kterou asi nějakým omylem vždy stisknete. Pokud budete mít zamčené umístění, musel byste kliknout 3x aby se vám tuto lištu podařilo vypnout.


     Vidím že máte zapnutou lištu "Hypertextových odkazů" a "Kresba". Napadá mne jenom jedna možnost. Totiž to, že máte nastavenu klávesovou zkratku která Standardní lištu vypíná. Teprve potom by bylo jasné, že se to může stát na jediné kliknutí. Taková funkce není v AOO předem definována a tak se musíte podívat na všechny své nastavení klávesové zkratky takto :
1) NÁSTROJE > PŘIZPŮSOBIT> karta KLÁVESNICE.
2) V horním okně máte nabídky "klávesových zkratek". Ty musíte pečlivě projít až narazíte na tu, která říká něco o vypnutí nástrojové lišty s názvem STANDARD.
3) Tuto zkratku odstranit: Vybraná položka musí být vybraná (vymodřená) > tlačítko ODSTRANIT.


      Když o tom tak přemýšlím, je možné že používáte více klávesnici nežli myš. (Možná proto, že máte notebook bez klasické myši – jen touch pad. Dříve bylo standardní znalostí ovládat vše jen z klávesnice pomocí klávesových zkratek.) Potom by nebylo velkým divem ani nechtěné prokliknutí na „touch padu", ani chybné volání klávesových zkratek.

UPOZORNĚNÍ : Prosím Vás vždy uvádějte na konci svého příspěvku že používáte APACHE OPEN OFFICE. Dostanete možná méně odpovědí, ale budou k věci. Většina lidí odpovídá postupem pro Libre Office !!! Vy pak většinou popsaný postup nenajdete!


POZNÁMKA :
     Předem se omlouvám, ale domnívám se, že Váš „nick" jirásek1944, nebo také jen jirásek44 vyjadřuje Váš ročník narození. Se vší úctou klobouk dolů. Já jsem proti Vám o 10 let mladší, ale na počítači pracuji asi 25 let.
     Proto si dovoluji předvídat potíže se kterými se potýkáte. Nyní to jsou zřejmě chybné návyky při ovládání počítače – nejspíš „noťasu". Následující doporučení nesouvisí přímo s tématem, ale myslím, že by Vám pomohlo ke správnému ovládání.
     Doporučil bych zejména kvůli očím propojit s počítačem televizi pomocí kabelu HDMI. Já používám často jen noťas, ale na stolním počítači používám právě místo monitoru rezervní televizi.
     V obou případech používám ještě bezdrátovou klávesnici a myš. To umožňuje sedět kde se vám zachce (nemusíte udržovat stále stejnou pozici) – mám potíže s páteří. Vás to navíc přinutí změnit nesprávné návyky a postupy. Nyní zřejmě děláte některé věci neuvědoměle – naučeným grifem.

Já používám stolní počítač HP asi 2 roky starý a vše, co jde dělat pomocí myši, tak dělám pomocí jí.
Hypertextové odkazy a kresbu jsem odstranil. Posílám PrintScreen, kde je zobrazeno, co je zaškrtnuto na Panelech nástrojů.  , zde nevím, zda má být zaškrtnuto Formátování. Jinak jsem označil Zamknout umístění panelu nástrojů a podotýkám, že jsem patrně někdy označil zavřít panel, což mohlo i způsobit zmizení lišty Panelu nástrojů. Posílám také printScreen -Přizpůsobit - Klávesnice- Klávesové zpratky. Pečlivě jsem prošel klávesové zkratky, nikde jsem však neobjevil takovou, která by něco říkala o vypnutí nástrojové lišty s názvem STANDARD. Má to být v té části textové klávesových zkratek ?
https://uloz.to/file/a3TUberj2mYk/zobra … stroju-png
https://uloz.to/file/0z3LPURYLsVL/prizp … atky-2-png
https://uloz.to/file/zT8uAvoGZpYU/prizp … atky-1-png

#2 Re: Writer » V OpenOffice writer zmizí zobrazení panelu nástrojů - VYŘEŠENO » 25. 5. 2020 05:42:08

kamlan napsal(a)

Myslím že menu Zobrazit/ Panely nástrojů

Já vím, že Zobrazit, potom Panely nástrojů - ovšem nevím jak dál.

#3 Writer » V OpenOffice writer zmizí zobrazení panelu nástrojů - VYŘEŠENO » 24. 5. 2020 20:48:15

jirasek1944
Odpovědí: 5

Již několikrát se mi stalo, že vlivem chybného stisknutí některých ikon na Panelu nástrojů mi zmizel celý vrchní řádek Panelu nástrojů a nebo oba řádky Penalu nástrojů. Vždy se mi podařilo je po nesčíslném zkoušení všeho možného obnovit. Potřebuji však, zda exixtuje nějaký návod, jak toto jednoduše provést.
Níže přikládám adresu PrintScrean obrazovky :

https://uloz.to/file/TnY1QgqDUUu9/dokum … stroju-png

#4 Writer » Štěteček formátu - VYŘEŠENO » 20. 5. 2020 11:46:11

jirasek1944
Odpovědí: 3

Často se mi stává, že při psaní textu naběhne z ničeho nic Štětek formátu. Já pak musím stisknout klávesu Esc, aby zmizel. Co s tím udělat, aby k tomu nedocházelo ?

#5 Writer » Nejde otevřít dokument - VYŘEŠENO » 18. 5. 2020 06:58:36

jirasek1944
Odpovědí: 1

Někdy se mi stává, že určitý dokument nejde otevřít, musím tudíž počítač restartovat a potom již vše probíhá dobře. Pro ilustraci přikládm scan obrazovky na němž je patrné co na zmíněném dokumentu je. Jde o druhý dokument zprava s názvem 20 - Pepík - všechny pokyny


https://uloz.to/file/uMORm3W5QW3c/scree … -50-30-jpg

#6 Re: Writer » Instalace Openoffice 4.1.6 VYŘEŠENO » 16. 5. 2020 06:08:11

Už se mi podařilo stahnout OpenOffoce 4.1.7, nevím však jakým způsobem zde v poradně vložit, že problém je vyřešen. Kliknu-li na Editovat, nenaběhne mi rubrika pro Předmět do níž bych mohl napsat !původní název vašeho příspěvku - VYŘEŠENO".

#7 Writer » Instalace Openoffice 4.1.6 VYŘEŠENO » 15. 5. 2020 20:54:34

jirasek1944
Odpovědí: 2

Nějakým nedopatřením jsem smazal dosud užívaný kancelářský balík OpenOffice 4.1.6 a nedaří se mi ho stahnout a instalovat. Mám počítač s operačním programem Windows 10. Poraďte mi prosím jak to udělat.

#8 Re: Writer » Odrážky a číslování - VYŘEŠENO » 15. 5. 2020 07:25:08

neutr napsal(a)

Tohle chce ukázku. Ofoťte obrazovku a pošlete to sem abychom viděli o jaký obdélníček jde. Budou to pravděpodobně zapnuté názvy polí. ZOBRAZIT > NÁZVY POLÍ - pokud jsou vybrané je to rušivý element. Stačí na ně kliknout a názvy polí by měly zmizet ačkoliv tam někdy zůstane šedivé svislítko.
     Běžně se musí tato pole nastavit - v osnově ale stčí vložit pole. Pokud o tom nic nevíte, je možné, že používáte cizí dokument kde toto bylo nastaveno původním autorem - ale jen hádám.


     Když pošlete obrázek (screen) poznáme co je to za potvoru. Takto jen hádám.

Posílám adresu screanu obrazovky : https://uloz.to/file/ct9ncDaxJ5Sf/odrazky-cislovani-png

#9 Re: Writer » Psaní velkého písmene- VYŘEŠENO » 14. 5. 2020 20:38:33

[/quote=jirasek1944]

kamlan napsal(a)

Je to snímek z LibreOffice, teď nevím jestli z verze 6.4.4 nebo 7.0, ale ty nabídky se už pěkných pár verzí neměnily. Nepoužíváte OpenOffice, že to tam máte trochu jinak? Ale mělo by to i tak být alespoň podobné.


Otisk obrazovky (jinak zvaný printscreen - počesku pryntskrýn) uděláte klávesou PrtSrc a pak vložíte pomocí Ctrl+C třeba do programu Malování. Jestli máte Windows 10 tak snímek lze udělat i klávesovými zkratkami Win+Shift+S. (Win je klávesa mezi levými Ctrl a Alt).
Co se týká připojování tak nahrát třeba na http://uloz.to a vložit sem do příspěvku odkaz

Tady je prosím nahrán screen
https://uloz.to/file/44Cby8Cg2qTb/odstr … leho-i-png
Tady se stala chyba, protože jsem tam oimylem přetáhl něco úplně jiného. Takže teď to zkusím znovu :
https://uloz.to/file/wks5PGFu30fd/autom … opravy-png

#10 Re: Writer » Psaní velkého písmene- VYŘEŠENO » 14. 5. 2020 20:25:30

kamlan napsal(a)

Je to snímek z LibreOffice, teď nevím jestli z verze 6.4.4 nebo 7.0, ale ty nabídky se už pěkných pár verzí neměnily. Nepoužíváte OpenOffice, že to tam máte trochu jinak? Ale mělo by to i tak být alespoň podobné.


Otisk obrazovky (jinak zvaný printscreen - počesku pryntskrýn) uděláte klávesou PrtSrc a pak vložíte pomocí Ctrl+C třeba do programu Malování. Jestli máte Windows 10 tak snímek lze udělat i klávesovými zkratkami Win+Shift+S. (Win je klávesa mezi levými Ctrl a Alt).
Co se týká připojování tak nahrát třeba na http://uloz.to a vložit sem do příspěvku odkaz

Tady je prosím nahrán screen
https://uloz.to/file/44Cby8Cg2qTb/odstr … leho-i-png

#11 Writer » Odeslání přílohy ke zprávě - VYŘEŠENO » 14. 5. 2020 18:54:50

jirasek1944
Odpovědí: 0

Potřebuji vědět, jak přidat k odesílané zprávě zprávě přílohu - např. screen obrazovky

#12 Re: Writer » Psaní velkého písmene- VYŘEŠENO » 14. 5. 2020 11:29:12

kamlan napsal(a)

To PŘI PSANÍ je nabídka v menu :-), né až v nastavení automatických oprav https://uloz.to/file/2y3DqvYG62DV/pri-psani-png

Když kliknu na Nástroje, naběhne mi tam úplně jiná sestava možné nabídky než, když jsem si otevřel Vámi zmíněnou webovou adresu https://uloz.to/file/2y3DqvYG62DV/pri-psani-png. Poslal bych Vám scan obrazovky, nevím však jak přílohu ke zprávě přiložit.

#13 Re: Writer » Psaní velkého písmene- VYŘEŠENO » 13. 5. 2020 12:36:55

Stiskl jsme postupně jak píšete  NÁSTROJE > AUTOMATICKÉ OPRAVY a následně naběhne nabídka - nahradit - Vyjímky - Volby -Národní volby - Dokončování slov. V žádném z nabídnutého není to Vámi zmíněné PŘI PSANÍ přepisují například tečku která není koncem věty.

#14 Re: Writer » Odrážky a číslování - VYŘEŠENO » 13. 5. 2020 12:27:07

Obrazovk mám oskenovanou, ale nevím jak foto připojit, protože zde nevidím možnost připojení přílohy

#15 Writer » Odrážky a číslování - VYŘEŠENO » 13. 5. 2020 07:06:58

jirasek1944
Odpovědí: 4

Stává se mi, že mi při psaní textu nabíhá každou chvílí malý dlouhý obdílníček s názvem : Odrážky a číslování, který já pak musím kliknutím na ležatý křížek v pravém horním rohu odstranit. Co s tím lze udělat, aby mi tam zmíněné nenabíhalo ,

#16 Writer » Psaní velkého písmene- VYŘEŠENO » 13. 5. 2020 06:58:34

jirasek1944
Odpovědí: 9

Když v textu napíši malé i (patrně, pokud je to jako samostatném písmeno)tak mi tam automaticky naběhne velké I a já ho musím zbytečně opravit stisknutím Formát, změnit velikost písmene a malá písmena. Jak to prosím udělat, aby k tomu nedocházelo ?

#17 Writer » "původní název Vašeho příspěvku - VYŘEŠENO" » 19. 2. 2020 09:23:30

jirasek1944
Odpovědí: 0

V předmětu napsané mi bylo doporučeno a přestože jsem se o to snažil - nedopadlo mi to. Proto se ptám, jestliže si otevřu svůj příspěvek, je pak níže rada, jak věc řešit. Na pravé straně mého příspěvku jsou tři slova - Nahlásit - Editovat - Citace. Já jsem odklikl Editovat a naběhlo Editovat příspěvek, níže jsou údaje, které jsem tam vložit při založení nového příspěvku (Předmět a moje původní zpráva). Nevím do kterého nadpisu mám napsat VYŘEŠENO ? Když jsem toto slovo napsal do rubriky Předmět (Povinný údaj)- stejně se u této položky neobjevilo slovo VYŘEŠENO . Nevím tudíž jak to udělat, aby byl případ zaregistrován jako vyřešený.

#18 Writer » "původní název Vašeho příspěvku – VYŘEŠENO" » 18. 2. 2020 20:50:54

jirasek1944
Odpovědí: 2

Nedaří se mi označit svoje dotazy, které mi byly zodpovězeny jako vyřešené - poraďte mi prosím.

#19 Re: Calc » "původní název Vašeho příspěvku – VYŘEŠENO" » 18. 2. 2020 20:47:06

Já jsem měl na mysli číslo kladné, ale se záporným exponentem - čili ve skutečnosti umocňování čísla menšího než jedna. Svojím vyjádření jste mi však poradil/la i s mým problémem, kdz je do horního indaxu napíši záporné číslo..

#20 Calc » "původní název Vašeho příspěvku – VYŘEŠENO" » 18. 2. 2020 11:34:33

jirasek1944
Odpovědí: 2

Jakým způsobem se postupuje při počítání mocnin, pokud je exponent záporné číslo ?
Je-li téma v důsledku odpovědi vyřešeno, jak mám potvrdit, že je daný problém vyřešen ?

#23 Writer » "původní název Vašeho příspěvku – VYŘEŠENO" » 17. 2. 2020 21:10:35

jirasek1944
Odpovědí: 3

Používám Windows 10 a potřebuji vědět jakým způsobem lze v textovém programu vsadit horní i dolní index.

#24 Calc » "původní název Vašeho příspěvku – VYŘEŠENO" » 17. 2. 2020 21:08:15

jirasek1944
Odpovědí: 3

Používám Windows 10 a potřebuji vědět jakým způsobem lze v tabulkovém programu vsadit horní i dolní index.

#25 Calc » "původní název Vašeho příspěvku – VYŘEŠENO" » 7. 7. 2017 12:24:00

jirasek1944
Odpovědí: 1

Poslední dobou se mi často u tabulkového Calc stává, že se dokument po vložení nových dat uloží tak, že při jeho opětném otevření je pouze pro čtení. Musím proto jednotlivé listy  okopírovat do nového dokumentu calc. Pora´dte mi prosím jak tomu zamezit.

Zápatí

Používáme FluxBB