Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 Draw » Export výběru do PDF » 4. 11. 2011 14:17:40

nurvel
Odpovědí: 1

Zdravím,

mám kresbu v Drawu, která není přes celou stránku a potřebuji ji vyexportovat do pdf tak, aby ve výsledném souboru byla jen kresba a ne zbytek nepokreslené stránky. Vyberu tedy kresbu myší, v hlavní nabídce vyberu "Export do PDF". V následném dialogu vyberu v sekci "Rozsah" položku "Výběr" a kliknu na "Export". Ve výsledném souboru je vždy celá stránka, nezávisle na tom, že zvolím exportovat jen výběr, jak jsem výše popsal. Nevíte v čem je problém? Mě napadá pouze řešení s mezikrokem, tedy, že kresbu vyexportuju do jiného formátu a ten pak vytisknu PDFCreatorem do pdf, takové řešení se mi ale moc nelíbí. Poraďte prosím. Mám nejnovější OpenOffice i nejnovější LibreOffice.

#3 Re: Další součásti » Math - více zarovnání na jednom řádku - VYŘEŠENO » 5. 4. 2011 00:52:40

Děkuji za odpověď, ale nedělá to to co jsem si přál, asi jsem se nepřesně vyjádřil. Kraji řádku jsem měl na mysli okraje vzorce (rámu, objektu), tzn. že rovnice bude úplně nejlevěji jak to jen v daném vzorci jde a číslo zase co nejpravěji, přichycené k pravému okraji rámu vzorce. Prostě jakoby mezi nimi byla pružina odtláčející je co nejdál od sebe, kam až to jen půjde.

#4 Další součásti » Math - více zarovnání na jednom řádku - VYŘEŠENO » 4. 4. 2011 17:22:11

nurvel
Odpovědí: 4

Ahoj,

potřeboval bych v rovnici použít dvě zarovnání na jednom řádku. Rovnice zarovnaná doleva a její číslo doprava, tedy nějak takto:
<začátekřádku>2x+1                                    (1.1)<konec řádku>
Nicméně když použiju alignl rovnice alignr číslo, tak to nebere a místo alignr zobrazuje otazník.
Můžete mi poradit?
Nebo někdo znáte nějaký jiný způsob jak číslovat rovnice (ve Writeru, aby to vypadalo podobně jako výše)?

#5 Re: Draw » Převod kreseb do Writeru » 3. 4. 2011 01:24:35

Mám Windows XP a LibreOffice 3.3.2 (stejný problém jsem měl i ve starých OpenOffice 3.2). Zapomněl jsem dodat, že ten OLE objekt jsem vytvářel z toho odg souboru. Teď to zkouším metodou - vytvořit prázný OLE objekt kresba, zkopírovat kresbu v Draw a vložit ji do OLE objektu a skrze nabídku upravit velikost. Ta šipka navíc se objevuje i tak, ale takhle ji můžu smazat, takže už nepřekáží. I ostatní neduhy vzniklé změnou velikosti můžu přímo upravit, takže dobrý. Sice pořád trochu krkolomný způsob, ale zdá se uspokojivě funkční. Díky za ochotu.

#6 Draw » Převod kreseb do Writeru » 2. 4. 2011 17:03:20

nurvel
Odpovědí: 4

Ahoj,

mám problém s převodem kresby (jednoduchá, pár koleček, vzorečků a šipek) z Drawu do Writeru. Zkoušel jsem to přes export do rastrových formátů, výsledné obrázky však vypadají špatně, a to i prostá bitmapa bmp. Mnohem lepší je zkopírovat kresbu z Drawu do Writeru, není ztráta kvality a vypadá to skvěle, jenže když změním velikost takto vloženého obrázku, přibide mi do obrázku jedna šipka navíc. Prostě se tam jen tak objeví. Není tam, když je obrázek veliký (příliš), nebo malý (taky příliš), při velikosti jakou potřebuju tam straší a nevím, jak to odstranit. Zkoušel jsem vložit kresbu jako OLE objekt, to mi ale zase obrázek vloží s celou stránkou (obrázek je jen na půl stránky), zmenšil jsem tedy stránku, přesto mi to vkládá s nesmyslně tlustým bílým okrajem okolo kresby, který je větší než stránka (změnšená) dané kresby. Prosím poraďte mi, jak mám dostat kresbu z Draw do Writeru bez ztráty kvality, dodatečných problémů  a bez rizika, že když změním velikost, rozhodí mi to obrázek.

#8 Další součásti » Leva slozena zavorka v Math » 23. 2. 2011 17:18:07

nurvel
Odpovědí: 4

Prosím Vás, jak udělat do výšky se roztahující složenou levou závorku, která se obvykle používá např. pro definici nespojitých funkcí? Víte co myslím:
          0   for x < 0
f(x)={ 1   for x in <0,1>
          2   for x > 1

Zápatí

Používáme FluxBB