Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 4. 2011 17:03:20

nurvel
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 8

Převod kreseb do Writeru

Ahoj,

mám problém s převodem kresby (jednoduchá, pár koleček, vzorečků a šipek) z Drawu do Writeru. Zkoušel jsem to přes export do rastrových formátů, výsledné obrázky však vypadají špatně, a to i prostá bitmapa bmp. Mnohem lepší je zkopírovat kresbu z Drawu do Writeru, není ztráta kvality a vypadá to skvěle, jenže když změním velikost takto vloženého obrázku, přibide mi do obrázku jedna šipka navíc. Prostě se tam jen tak objeví. Není tam, když je obrázek veliký (příliš), nebo malý (taky příliš), při velikosti jakou potřebuju tam straší a nevím, jak to odstranit. Zkoušel jsem vložit kresbu jako OLE objekt, to mi ale zase obrázek vloží s celou stránkou (obrázek je jen na půl stránky), zmenšil jsem tedy stránku, přesto mi to vkládá s nesmyslně tlustým bílým okrajem okolo kresby, který je větší než stránka (změnšená) dané kresby. Prosím poraďte mi, jak mám dostat kresbu z Draw do Writeru bez ztráty kvality, dodatečných problémů  a bez rizika, že když změním velikost, rozhodí mi to obrázek.

Offline

#2 2. 4. 2011 21:49:10

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Převod kreseb do Writeru

Je mi líto, ale zzkouším to všemožně, ale nedaří se mi nasimulovat váš problém. Co máte za OS? A jakou verzi OOo máte?


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 3. 4. 2011 01:24:35

nurvel
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 8

Re: Převod kreseb do Writeru

Mám Windows XP a LibreOffice 3.3.2 (stejný problém jsem měl i ve starých OpenOffice 3.2). Zapomněl jsem dodat, že ten OLE objekt jsem vytvářel z toho odg souboru. Teď to zkouším metodou - vytvořit prázný OLE objekt kresba, zkopírovat kresbu v Draw a vložit ji do OLE objektu a skrze nabídku upravit velikost. Ta šipka navíc se objevuje i tak, ale takhle ji můžu smazat, takže už nepřekáží. I ostatní neduhy vzniklé změnou velikosti můžu přímo upravit, takže dobrý. Sice pořád trochu krkolomný způsob, ale zdá se uspokojivě funkční. Díky za ochotu.

Offline

#4 3. 4. 2011 11:32:14

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Převod kreseb do Writeru

Ať kouzlím, jak kouzlím, cokoliv vyrobím v Draw, označím a zkopíruju do Writeru, je tak, jak má být, akorát seskupené, pokud je to vícero částí. Po odskupení se s tím dá normálně pracovat, žádné problémy jsem nezaregistroval. Metoda přes OLE je strašná, právě ta integrace jednotlivých částí OpenOffice do sebe je to, co dělá program jedinečný, musí to prostě jít.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 5. 11. 2011 12:05:12

eF
Člen
Registrace: 25. 1. 2006
Příspěvků: 10

Re: Převod kreseb do Writeru

Prosté zkopírování z Draw do jiné části OOo nemusí zaručit úspěch, při změně velikosti pak nastávají problémy třeba s vloženým písmem, nehledě na to, že velikost objektu se mění, avšak nikoliv obrysy, což může být také problém (nebo nemusí, záleží, co chceme mít). Toto lze řešit tak, že se objekt nebo seskupení převede na metasoubor a pak už si s tím můžete dělat, co chcete, a nikderak se objekt nezmění. V Draw například po označení seskupení stačí udělat přes kontextovou nabídku, tj. P tlačítko myši. Poznámka pro některé: Neplést metasoubor s OLE objektem.

Editoval eF (5. 11. 2011 12:17:27)

Offline

Zápatí