Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 4. 2011 17:22:11

nurvel
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 8

Math - více zarovnání na jednom řádku - VYŘEŠENO

Ahoj,

potřeboval bych v rovnici použít dvě zarovnání na jednom řádku. Rovnice zarovnaná doleva a její číslo doprava, tedy nějak takto:
<začátekřádku>2x+1                                    (1.1)<konec řádku>
Nicméně když použiju alignl rovnice alignr číslo, tak to nebere a místo alignr zobrazuje otazník.
Můžete mi poradit?
Nebo někdo znáte nějaký jiný způsob jak číslovat rovnice (ve Writeru, aby to vypadalo podobně jako výše)?

Offline

#2 4. 4. 2011 19:09:33

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Math - více zarovnání na jednom řádku - VYŘEŠENO

Na to je jednoduchá pomoc, použijte zarovnání s pomocí matice. Každá rovnice bude tvořit jednu buňku matice a můžete ji zarovnat, jak se vám líbí.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 5. 4. 2011 00:52:40

nurvel
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 8

Re: Math - více zarovnání na jednom řádku - VYŘEŠENO

Děkuji za odpověď, ale nedělá to to co jsem si přál, asi jsem se nepřesně vyjádřil. Kraji řádku jsem měl na mysli okraje vzorce (rámu, objektu), tzn. že rovnice bude úplně nejlevěji jak to jen v daném vzorci jde a číslo zase co nejpravěji, přichycené k pravému okraji rámu vzorce. Prostě jakoby mezi nimi byla pružina odtláčející je co nejdál od sebe, kam až to jen půjde.

Offline

#4 5. 4. 2011 06:39:27

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Math - více zarovnání na jednom řádku - VYŘEŠENO

Rozširenie pre vkladanie textu Lorem Ipsum textu - automatický text FN - zarovnáva to síce vzorec do stredu, ale nič Vám nebráni zarovnať ho vľavo a tak si upraviť tento automatický text, prípadne po úprave každého vzorca previesť manuálne. Pozor, zarovnáva sa až vložený vzorec napr. cez pravé tlačidlo myši - menu Zarovnanie | Vľavo.

Offline

#5 5. 4. 2011 13:43:03

nurvel
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 8

Re: Math - více zarovnání na jednom řádku - VYŘEŠENO

Geniální, díky moc.

Offline

Zápatí