Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 Writer » Vkládání znaků UNICODE » 31. 1. 2013 16:55:34

noxcz
Odpovědí: 1

Prosím o radu.

1) Jak vkládat do textu znaky UNICODE ne přes "Speciální syboly" ale přímo pomocí klávesových zkratek?Obdoba MS-Word např zapíšu 03A9 a stisknu Alt+X MS-Word vloží velké písmeno omega

2) Jak zjistím kód UNICODE pro znak který je zapsán v textu? Obdoba jako v MS-Word kurzor těsně za znak a stisknout Alt+x = místo znaku bude kód UNICODE

3) Jak vložit znaky pomocí decimálního kódu (Obdoba MS-Word např Levý Alt+0937 vloží velké písmeno omega---ve Writeru vloží (c) (znak pro Copyright)

Děkuji za pomoc

#2 Writer » Panely nástrojů - zobrazit trvale panel Tabulka a Obrázek » 23. 2. 2009 18:42:29

noxcz
Odpovědí: 2

Dobrý den.
Prosím o pomoc.

Neumím donutit Writer aby si „natrvalo pamatoval" zatržení v menu „Zobrazit" – „Panely nástrojů" pro panel „Tabulka" a  „Obrázek".

Když tyto nabídky zatrhnu, tak pouhým pohybem v dokumentu mezi objekty Tabulka a Obrázek je zatržení odstraněno a Writer trvá na tom, že bude zobrazovat tyto panely pouze v případě, že bude aktuální příslušný objekt. (nezáleží na tom, zda je panel dokován a uzamčen). Používám OO 3.0 Novell Edition pod Windows.

Existuje nějaké řešení. Díky

#3 Re: Chyba v programu » Pridat slovo do slovniku » 18. 1. 2009 20:26:17

Dobrý den

Mám, nebo spíš jsem měl, stejné problémy s přidáním slova do slovníku.
Zkoušel jsem instalovat, OO jak z openoffice.cz, tak 602 i Novell. Bez výsledku.
Vrátil jsem se zpět a znovu nainstaloval OO v.2.4. Jenže...

Dnes jsem znovu instaloval 3.0, s tím, že zkusím slovniky kopírovat dle popisu "Miloše B". Instaloval jsem ale tak, že OO verze 2.4 nebyla odinstalována. A ejhle, instalátor 3.0 dotáhl vše z 2.4 a to včetně uživatelských slovníků a lze bez problémů slova přidávat.
Trvá však problém s vytvořením nového slovníku. Z OO nelze slovník vytvořit. V OO sice jakoby nový slovník založím, ale po restartu OO nový slovník není, jednoduše proto, že se soubor se slovníkem na disku nikdy nevytvořil (bez ohledu na přístupová práva XP).
Funguje ale kopírovací "finta" Miloše B."

Nyní se již zdá, že verze 3.0 funguje OK, ale mám nainstalováno hafo slovníků a nejsem si jist co vlastně platí. Netušíte někdo, co má být za slovníky v OO od Novelu, či spíš, jaké je nejlepší řešení?? Použít jen slovníky od Novellu, nebo Novellácké slovníky zrušit a nainstalovat "klasické"??

Já mám nyní nainstalovány slovníky (mimo vlastních):
Novell
soffice
Sun
IgnoreAllList

Díky

Zápatí

Používáme FluxBB