Pokud se týče problému radovan127:
1) mi se to taky seřadí správně, tj. Neumannová má pořád 10 bodů. Nezapomněl jste při řazení označit všechny potřebné buňky? stále vám to nefunguje?
2) tady je takový veselý příklad na řazení:
http://ooo.e-hanus.cz/razeni_dat.01.ods
zkuste řadit podle soupce B a pak koukněte, jak se změní vzorce oproti sloupci C. Poněkud se to rozpadne :-) to je problém kombinace odkazů a fixních hodnot.
A ještě větší prča je, když seřadíte podle sloupce B data v této tabulce:
http://ooo.e-hanus.cz/razeni_dat.02.ods
To se pak rozsypou nejen vzorce, ale i výsledné hodnoty :-) (srovnejte sloupec B s D před a po seřazení). A z toho mi vyplývá bod 4)
3) osobně jsem rád, že při řazení se nemění adresování buněk ve vzorcích; řadím jen data, kde se mi vzorce nekříží přes řádky a neřadím data, do nichž si sahají jiné vzorce
4) osobně doporučuju vyhýbat se řazení dat pomocí nabídky z menu - člověk nikdy neví, jak to ta aplikace seřadí (viz problémy s odkazy); navíc človek snadno zapomene označit všechna relevantní data, seřadí jen některé sloupce a neštěstí je na světě - v případě, že jde o nějaká důležitá data, která pak postoupíte dál, je to pěkný průšvih; a pokud jsou v řazené oblasti vzorce napříč řádky, rozlučte se taky se právností výsledků; PŘED POUŽITÍM ŘAZENÍ DAT SE PŘESVĚDČTE, CO VLASTNĚ ŘADÍTE !!!
5) ve vašem případě bych doporučil vkládat údaje do tabulek, které neřadíte, a připravit si extra tabulku jen s výsledným pořadím a jmény, která bude vypočítána přes vzorce, viz list Souhrn v souboru
http://ooo.e-hanus.cz/tabulka_GP_2.xls
Editoval hanus (9. 10. 2009 20:12:05)