Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 5. 2016 13:07:43

MilanKriz
Člen
Registrace: 2. 5. 2016
Příspěvků: 1

Heslo pro sdílení souboru

Dobrý den,

při ukládání souboru calc jsem zvolil heslo pro sdílení souboru - které jsem zadal, ale když soubor otevřu, je pouze pro čtení a nikde není možnost pro zadání hesla a následnou úpravu souboru. Může mi někdo pomoct, kde mám heslo pro úpravu zadat?

Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Editoval MilanKriz (2. 5. 2016 13:22:45)

Offline

#2 2. 5. 2016 16:55:19

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Heslo pro sdílení souboru

Toto je podivný popis. Ke sdílení není žádného hesla zapotřebí. Existuje nezávislé zadání sdílení. Nemá ale žádné povinné, ani "optional" (volitelnou možnost) heslo.
     Zadání hesel existuje, ale technicky nejsou nijak vázány na sdílení. Zamyká se, aby soubor otevřel jen někdo oprávněný. Takže v tomto smyslu slova je zamykáno za účelem "sdílení" (s oprávněnými uživateli). Ale k tomu zase není potřeba nastavit "sdílení". Stačí dát oprávněným "heslo" pro přístup.
     Existuje ještě zamykání za jiným účelem. Zamykají se jednotlivé buňky, nebo listy. Sice může být důvodem utajení nějakých vzorců a podobně, ale z podstaty jde o zabránění chybě z nesprávné manipulace. Takže nejde o "utajení", ale o "eliminaci" možné chyby.
-------------------------------------------------------------
     Takže jsme si vysvětlili že technické sdílení s uzamykáním nesouvisí. Dále si musíme uvést, že tyto další metody "ochran" heslem (respektive také nepodmíněné šifrování) se dělají jinak - nejsou to stejné postupy.
-- Například pro ochranu před nechtěnou manipulací se může ale také nemusí zadávat heslo. Takže to je podle mne to co jste udělal. Tento postup skutečně převede dokument do stavu "jen pro čtení".
     Poznámka : Ovšem vlastní provedení dokumentu jen pro čtení se provádí jinde - tam kde je nabídka soubor. Také tam se musí tato vlastnost odstranit. Je možné to odstranit také po otevření ve foldru a změnit tuto vlastnost zvenší - je tam u vlastností taková fajfka - CheckBox.
     Takže Vy jste skutečně nastavil heslo pro ochranu před pozměněním dokumentu. To se přestaví
v Nástrojích > Uzamknout sešit. Je to v množině mezi oddělovači kde je také ještě :
---------------------------
- Sdílet
- Uzamknout List
- Uzamknout sešit
---------------------------
     Tyto ochrany skutečně jen zablokují přepis - je provedena ochrana jako "jen pro čtení" ať se jedná jen o list, nebo o celý sešit. Tam také musíte tuto ochranu zrušit. (Jen doplním, že to souvisí se zamykáním buněk a aby nešlo odemknout list - zamkne se sešit. Ale nemá to nic společného s ochranou nejvyšší kategorie.


     Ochrana heslem a zašifrováním se prování jen a pouze při volbě "Uložit jako" kde je volba s heslem. Při tom před otevřením vyskočí dialog "zadej heslo" a pokud ho neznáte - dokument se neotevře.....Ale


     Ochrana heslem, respektive zašifrováním někdy také nefunguje. Toto se stává nejčastěji při zamykání knihoven maker (další typ ochrany). Když nefunguje zamykání knihoven většinou nechodí ani zamykání celého přístupu, ale i to se stávalo. Přístup pod heslem fungoval a knihovna zamknout nešla. Takže já této ochraně v LO vůbec něvěřím a zymykám to v Apache OpenOffice.


... Eleborát že jo - omlouvám se ale není to jednoduché správně odpovědět :-(


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí