Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 29. 3. 2015 15:44:22

MERLOR
Člen
Registrace: 13. 5. 2008
Příspěvků: 13

Šablona pro sportovní aktivitu "VYŘEŠENÝ"

Zdravím vespolek.
Pořádám v květnu malé sportovní odpoledne.
a tak hledám nějaký  nápad - tip ideálně šablonu jak rychle vyhodnotit výsledky.
Většina disciplín se budedělat dvoukolové tak něcocoby řeklo tenhle čas je z těch dvou lepší a zapsalo ho do nějakýho jinýho okýnka z kterých by pak vypadlo sezaření a tudíž výsledek kdo že by byl 1. 2. 3. atd.
Netuším jestli by to zvládl Calc a nebo už jen Base.
Na netu jsem nic podobného ani vzdáleně nenašel - možná že jen blbě hledám.
Poradí mi někdo či pomůže?
Děkuji za pozornost.

Editoval MERLOR (31. 3. 2015 00:20:34)

Offline

#2 29. 3. 2015 17:02:43

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Šablona pro sportovní aktivitu "VYŘEŠENÝ"

Tohle není žádný problém. Zvládne to Calc pomocí vzorců. Uveďte více podrobností například :
- kolik účastníků,
- 2 kola - ale jaká? Jde o utkání každý s každým a odvetou, nebo jde o finále a semifinále?
- měří se čas a bude ještě něco jiného k vyhodnocení?
- generálie - jméno, příjmení, třída, klub, věk?
- budou mít závodníci nejaká čísla?
- co byste ještě alternativně potřeboval.
---------------------------------------------------------------
     Já bych to viděl na 4 listy. 1. list jako prezentace a zároveň jako pomocné vyhodnocení. Pro jednotlivé kola samostatné listy. Poslední list bude mít přehledné pořadí od 1. do posledního místa. Závodníci dostanou pořadová čísla podle kategorií (pokud existují) :
První sloupec a další :-
1. sloupec Pořadové číslo přihlášeného,
2. sloupec křestní jméno
3. sloupec příjmení
4. sloupec klub (třída, kategorie)
5. sloupec odsouhlasení přítomnosti (pokud je to potřeba)
6. sloupec výsledný čas (ten lepší)
7. sloupec pořadí (nesetříděné)
-----------------------------------------------
Poslední list bude jako přehledné setříděné pořadí. K tomu je možné zadat formuláře , například výsledková listina (jednotlivci, kluby ap). Dále diplomy za umístění, případně potvrzení o účasti aj. Měla by tam být i nějaká grafika, ale to byste mohl vymyslet sám (Obrázky na pozadí ap.).
-----------------------------------------------
Šablona bude mít na každém listu přednastaveno jen několik vzorců (třeba 10) a pokud bude účastníků více, tak se dají vykopírovat (ručně, nebo i makrem).



    Pokud se Vám to líbí pokuste se udělat vzor (bez vzorců) a postněte sem. Alternativně je možné udělat vše makrem "aby to vypadalo profesionálněji".

Editoval neutr (29. 3. 2015 17:04:40)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 29. 3. 2015 21:18:50

MERLOR
Člen
Registrace: 13. 5. 2008
Příspěvků: 13

Re: Šablona pro sportovní aktivitu "VYŘEŠENÝ"

No mám to cca rozvrženo jen nemůžu ten Calc donutit aby mi kopíroval data z listu na list.
když si na první list logicky udělám seznam soutěžících a na další list diciplínu číslo jedna a na třetí list disciplínu číslo dvě atd... to mám už od začátku, ale nejsem schopen donutit calc aby mi tedy zkopíroval text na listě jedna v buňce „XY" na list číslo dvě do buňky třeba B6.

Offline

#4 29. 3. 2015 21:49:55

MERLOR
Člen
Registrace: 13. 5. 2008
Příspěvků: 13

Re: Šablona pro sportovní aktivitu "VYŘEŠENÝ"

Joo mám to  - dá se přes to string óóó jak primitivní, ale co to dalo práce uf.

Teď už jen zbývá jediné.
Tak už jsem ho donutil za pomocí příkazu MINa mi vybrat ten správný (menší) čas který se bude počítat do výsledku. TO celé pak za pomocí filtru přerovnat abych tedy měl seřazeno od jezdce s nejnižším časem po jezdce s nejhorším časem no a zbývá jediné aby mi tedy vedle toho ještě dopsal jaký tedy že to je umístění. Ano budu to mít jak jsem řekl seřazené ale hledejte při třeba 50. jmen pod sebou jaký že tedy ten někde uprostřed obsadil místo 25 nebo 26?
Ručně to prolistovávat by byl dost opruz. Jasně prvních 5 či 7 snadno vidíte, ale když pak odlistuji níž... no brr opruz a to fakt nemám páru jak toho docílit? to asi příkaz typu SUMA, MINa a podně stačit nebude to asi makro  co? No a tam jsem úplně vedle?
Nebo máte nějakou radu či nápad?

Offline

#5 30. 3. 2015 00:33:13

MERLOR
Člen
Registrace: 13. 5. 2008
Příspěvků: 13

Re: Šablona pro sportovní aktivitu "VYŘEŠENÝ"

Velmi hrubá a stále ještě funkční jen na 70%  je tady
http://ulozto.cz/xCQDmZkU/hobby-rodeo-ods

Offline

#6 30. 3. 2015 10:04:19

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Šablona pro sportovní aktivitu "VYŘEŠENÝ"

Tak jsem si stím maličko pohrál:
HobyRodeo_úprava


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 30. 3. 2015 21:20:14

MERLOR
Člen
Registrace: 13. 5. 2008
Příspěvků: 13

Re: Šablona pro sportovní aktivitu "VYŘEŠENÝ"

WOW super. Sice nemohu říci, že rozumím těm vzorců co jste použil - když si to zkopíruji na další disciplínu, tak se to sice trochu rozsype, ale bez problémů jsem si vzorce upravil by odkazovali na správná pole.
Vypadá to moc dobře děkuji.
Myslíte, že bych mohl ještě poprosit o vzorce pro automatické přidělení těch bodů?
A to podle systému za první místo pět bodů, za druhé místo 4 body, za třetí místo, 3 body, za čtvrté místo 2 body a za páté místo 1.bod. 6. místo až nekonečno žádný bod?
S přáním krásného večera
MERLOR

Offline

#8 30. 3. 2015 21:43:00

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Šablona pro sportovní aktivitu "VYŘEŠENÝ"

Stačí dotaz na pořadí ve sloupci I (do celého úseku I5:I105) nakopírujete :
=IF(A5="";"";IF(F5<6;6-F5;0)) = vzorec pro buňku I5
To jest do každého listu jednotlivé disciplíny.
-  Asi jste si všimnul, že v celkovém vyhodnocení je jeden slouec skrytý.
-  Celkem je vzorci vybaveno 100 řádků. Pokud byste potřeboval více musíte upravit všechny vzorce VLOOKUP. Nejlepší je ale do prázdných řádků (někde mezi 10 - 104 řádkem) vložit potřebný počet řádků.
     Potom do těch nových nakopírovat celý řádek. Vložíte například do řádku 11 celkem 50 řádků. Nakopírujete celý řádek číslo 10 a do všech nových řádků to vykopírovat.
     Všechny stránky tak upravte - u všech listů postupujte stejně. Při tom vložení se upraví rozsahy VLOOKUP automaticky - takže pozor na to - nejdříve vložit řádky, pak nakopírovat vzorec a vložit. Když to uděláte jinak - bude to špatně.


PS: - Pokud byste chtěl vytvořit generátor náhodných čísel (pro slosování) tak Vám udělám makro na tlačítko. Také je možné udělat tisk lístků se jmény pro typ slosování "tombola". Dejte ale pozor to je pod zákonem i když se jedná o dětské soutěže. Musíte to nahlásit na Obecní úřad - tedy pokud je tam nějaká cena finančního, nebo materiálního charakteru.

Editoval neutr (30. 3. 2015 22:06:10)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#9 31. 3. 2015 00:16:59

MERLOR
Člen
Registrace: 13. 5. 2008
Příspěvků: 13

Re: Šablona pro sportovní aktivitu "VYŘEŠENÝ"

OK děkuji moc. vypadá to, že to funguje. Sám bych to nedal, tyhle funkce a programování nedávám. Dal jsem to jen do té podoby co jsem poslal a i to byl porod :-D.
Diplomy dělám samostatně už je mám vytvořené.
Do tomboly nejdeme právě proto, že to je pod zákonem..., abychom si to zbytečně nezkomplikovali, a něco neopomenuli...
V každém případě velmi, velmi děkuji za pomoc.
Možná to hoďte někam sem do šablon, třeba se to někomu bude hodit. Já teď když je to funkční si jdu pohrát s typografií aby to bylo koukatelný :-D

Offline

Zápatí