Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 27. 3. 2015 08:57:22

petrnmc
Člen
Registrace: 27. 3. 2015
Příspěvků: 9

Stále zapnuty ovládací prvky formuláře - VYŘEŠENO

Ahoj, nevim si rady s tímto: Po nahrání makra a přiřazení k tlačítku vypnu režim návrhu a tlačítko v pohodě funguje, teď to přijde, při dalším otevření je režim návrhu zapnutý a tlačítko tím pádem nefunguje, tlačítek mám v souboru více a tento problém se mi stal při přidání dašího, do té doby zůstával režim návrhu při otevření vypnutý

Editoval petrnmc (31. 3. 2015 11:02:45)

Offline

#2 27. 3. 2015 09:19:42

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Stále zapnuty ovládací prvky formuláře - VYŘEŠENO

Jeden čas se mi to také stávalo. Jde o to, že ten zapnutý stav je uložen. Správně by to mělo být tak, že vypnete režim návrhu a uložíte. Jedna verze LO to však ignorovala (nevím je to delší doba). Takže jsem musel také deaktivovat celý panel návrhu : Nadíbka Zobrazit > Nástrojové lišty > příslušný panel deaktivovat - uložit. Nejspíš ale stačí opravdu jen vypnout režim návrhu, uložit, zavřít a uvídíte. Vy máte zřejmě zapnuty jak návrh formuláře, tak ovládací prvky. Oba tyto panely mají toto zapínání režimu. Pro jistotu vše zkontrolujte.

Editoval neutr (27. 3. 2015 09:20:54)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 27. 3. 2015 13:52:22

petrnmc
Člen
Registrace: 27. 3. 2015
Příspěvků: 9

Re: Stále zapnuty ovládací prvky formuláře - VYŘEŠENO

Odzkoušeno, pro jistotu dvakrát, bohužel nastavení vypnutého režinu návrhu nedrží a stále je pri otevření dokumentu zapnuté

Offline

#4 27. 3. 2015 15:38:17

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Stále zapnuty ovládací prvky formuláře - VYŘEŠENO

Napište co používáte - AOO, nebo LO a jakou verzi. Zřejmě budete muset deaktivovat nabídky (pruhy ikon) vždy při ukončení práce. Nezapomeňte ale před vypnutím panelů vypnout režim návrhu.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 30. 3. 2015 05:51:17

petrnmc
Člen
Registrace: 27. 3. 2015
Příspěvků: 9

Re: Stále zapnuty ovládací prvky formuláře - VYŘEŠENO

Používám AOO 4.1.1, panel návrhu formuláře mám vypnutý stále, zapínám ho pouze při úpravě tlačítek, poté vypnu režim návrhu, zavřu panel, uložím

Offline

#6 30. 3. 2015 07:48:30

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Stále zapnuty ovládací prvky formuláře - VYŘEŠENO

To je dost divné. Otestujte LibreOffice.
     Je možné, že to máte někde uloženo jako nastavení. Měl byste otestovat smazání složky DocumentAndSettings > Vaše jméno > OpenOffice > 4. Ten folder 4 bez milosti smažte. OpenOffice při tom musí být vypnuté. Pak to znovu otestujte.
     Další možností je udělat si jinou výchozí šablonu. Otevřete nový sešit, vypněte ty panely a uložte jako výchozí šablonu. Všechny nové se otevřou bez panelů návrhu.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 30. 3. 2015 11:12:56

petrnmc
Člen
Registrace: 27. 3. 2015
Příspěvků: 9

Re: Stále zapnuty ovládací prvky formuláře - VYŘEŠENO

4 smazána, bohužel se kýžený efekt nedostavil, podobně jako se šablonou, je sice pravda, že se všechny nové dokumenty otevírají s vypnutým režimem návrhu ale vytvořený soubor se furt, furt a furt otevírá se zapnutým režimem návrhu
na řadě je test LO

Offline

#8 30. 3. 2015 11:35:14

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Stále zapnuty ovládací prvky formuláře - VYŘEŠENO

Jestli můžete postněte ho sem. Není to náhodou původně Excel?


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#9 30. 3. 2015 12:03:44

petrnmc
Člen
Registrace: 27. 3. 2015
Příspěvků: 9

Re: Stále zapnuty ovládací prvky formuláře - VYŘEŠENO

ne není, původně byl vytvořený v OO 3.4.1, pak jsem aktualizoval na 4.1.1, pořád vše hrálo jak mělo, až jsem přidal další tlačítko s makrem navíc a bylo to
bohužel poslat ho nemůžu, jsou v něm firemní data

Offline

#10 30. 3. 2015 12:07:11

petrnmc
Člen
Registrace: 27. 3. 2015
Příspěvků: 9

Re: Stále zapnuty ovládací prvky formuláře - VYŘEŠENO

právě jsem ho zkusil otevřít v nově nainstalovanem LO, režim návrhu opět zapnutý, může zapnutí toho panelu způsobovat makro??

Offline

#11 30. 3. 2015 12:17:14

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Stále zapnuty ovládací prvky formuláře - VYŘEŠENO

Makro by to dělat mohlo. Já si ale myslím, že to bude nějaká stále zapnutá volba. Jak jsem uváděl existují 2 panely s tímto označením ikony. Mimo toho může existovat panel vytvořený uživatelem.
    Je pravděpodobné, že byl panel zavřený se zapnoutou volbou. Něco podobného to způsobovat bude. nešlo by data vymazat a poslat sem jen prázdnou kopii (vše přepsané tak abychom neviděli co se stím dělá ap.)?
    Ještě existuje volba pro Nástroje - přizpůsobit - panely nástrojů, kde lze panely najít a povypínat, nebo ikony odstranit. Tam byste měl najít úplně vše. Z panelů lze odstranit ikony, nebo je jen CheckBoxem vypnout.
    Pokud tam máte makro - tak ho sem postněte. Moc tomu sice nevěřím, ale možné to je. Bylo by to zřejmě v souvislosti na uživatelem vytvořený panel, který by se tím zaručeně objevoval, respektive zapínal. Může to být v souvislosti na nějakou událost ap.



PS: Ještě mne napadlo, že to mohl být záměr. Pokud by se někdo rozhodl takto bránit neoprávněným uživatelům. Znemořnil by jim používat makra pod ikonami a ovládacími prvky. Vše ostatní by bylo dostupné. Udělal by to nějaký filuta, který nechtěl upozornit na to, že je soubor zablokován (jen on sám ví jak na to - proto je nepostradatelný - tohle dělávala stará řemeslnická škola.)

Editoval neutr (30. 3. 2015 12:25:12)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#12 30. 3. 2015 15:18:00

petrnmc
Člen
Registrace: 27. 3. 2015
Příspěvků: 9

Re: Stále zapnuty ovládací prvky formuláře - VYŘEŠENO

No, jelikož jsem soubor vytvářel sám, tak bych byl asi superfiluta kdybych si sám sobě něco podobného vědomě provedl

Offline

#13 30. 3. 2015 16:18:00

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Stále zapnuty ovládací prvky formuláře - VYŘEŠENO

Že by to udělalo nějaké rozšíření? Já mám stále dojem, že bych měl vidět prázdný dokument. Někde bude schovaná a zapnutá ta ikona. Může být i uživatelsky dostrkaná na nějaký panel (nejspíš nakonec) kde normálně vidět není. Může to být změněná okona - z pravítka na cokoliv jiného.
     Na pravém okraji sešitu jsou panely, kde je vidět jen několik ikon a je tam dvojitá šipka. Tam to může být zašité. Může to být i jakákoliv jiná ikona.
     Existuje možnost, že režimu návrhu zap/vyp je přižazena klávesová zkratka. Jestli jste někdy testoval něco podobného tak se raději podívejte: (Výběr aktuálního dokumentu, nebo obecně) Nástoruje > přizpůsobit > karta klávesnice. Je tam možnost jak pro celé LibreOffice, tak pro Calc samostatně. Pokud to je přižazeno nějaké obvyklé klávese tak je to špek. Potom by klávesová zkratka mohla být přiřazena do makra jako událost OnClick ale s původně úplně jiným účelem.

Editoval neutr (30. 3. 2015 16:18:31)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#14 31. 3. 2015 09:18:15

petrnmc
Člen
Registrace: 27. 3. 2015
Příspěvků: 9

Re: Stále zapnuty ovládací prvky formuláře - VYŘEŠENO

klavesové zkratky zkontrolovány, nic, všechny makra znovu nahrány a taky nic
tady jsou linky na soubor a na makra - dal jsem je do texťáku

http://ulozto.cz/xpNTPVpc/expedice-cista-ods

http://ulozto.cz/x6KWU4Ft/zaloha-makra-txt

zakopany pes musi byt někde v tom souboru, pravě jsem znovu nainstaloval AOO, nové dokumenty i ostatní dokumenty se otevírají s režimem návrhu tak jak jej nechám při zavření (zap./vyp.), jen tento inkriminovaný soubor Expedice se vždy otevře s režimem zapnutým

Editoval petrnmc (31. 3. 2015 10:33:01)

Offline

#15 31. 3. 2015 10:32:43

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Stále zapnuty ovládací prvky formuláře - VYŘEŠENO

Tak jsem to otestoval, povypínal panely, uložil, zavřel a pak znovu spustil - a normálně to drží.
1. Nejdříve jsem si otevřel panel Návrh formuláře.
2. Následně panel Ovládací prvky formuláře.
     Dal jsem si je pod sebe na pracovní plochu abych na to dobře viděl. V obou panelech byly zapnuté ikony "Režim návrhu zap/vyp". Na panelu "Návrh formuláře" byla navíc zapnuta ikona Otevřít v režimu návrhu. Dále jsem postupoval takto :
3. Vypnul jsem ikonu "Režim návrhu" (panel Návrh formuláře)
4. Vypnul jsem na něm (panel Návrh formuláře) ikonu "Režim návrhu zap/vyp".
5. Vypnul jsem na panelu "Ovládací prvky formuláře ikonu "Režim návrhu zap/vyp".
6. Vypnul jsem na panelu "Ovládací prvky formuláře" ikonu "Návrh formuláře" (tím se panel Návrhu formulíře ztratí - zavře).
7. Soubor jsem uložil a následně zavřel.
8. Nové spuštění Calcu (AOO 4.1.1) už bylo OK - po stisku tlačítka vyskočila hláška, že je chyba makra. (To je logické, žádné makro tam není - ale dokazuje to, že je Režim návrhu vypnutý.)



     Pokud byste to chtěl poslat - pošlu. Ale když dodržíte ten postup jak jsem ho udělal já, tak to bude fungovat také. Problém byl s tou ikonou na panelu "Návrh formuláře" ikona "Režim návrhu".

Editoval neutr (31. 3. 2015 11:03:49)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#16 31. 3. 2015 10:34:02

petrnmc
Člen
Registrace: 27. 3. 2015
Příspěvků: 9

Re: Stále zapnuty ovládací prvky formuláře - VYŘEŠENO

mmt hned jdu na to

přidadam trochu jako idiot, bylo to tou volbou OTEVŘÍT V REŽIMU NÁVRHU
děkuji za pomoc a trpělivost trpělivost

Editoval petrnmc (31. 3. 2015 11:02:02)

Offline

Zápatí