Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 15. 9. 2014 10:41:09

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

součet čísla s textem v LO a AOO VYŘEŠENO

Dobrý den. Začínám testovat LO zejména Calc, neboť tady na fóru zaznamenávám chválu na tento program. Hned jsem ale přišel na jednu nepříjemnost. V AOO šlo bez problémů sčítat buňky číselné a textové a AOO vyhodnotil text jako nulu. Je to v řadě věcí velmi výhodná vlastnost(např. suma skrz tabulku s popisky, součet s podmínkou if(podmínka;"";číslo) atd.), nyní mi LO dává chybu #value. Není někde nějaké nastavení které by text vyhodnotilo jako nulu? Druhá otázka: lze očekávat ještě nějaká překvapení ohledně odlišností AOO a LO?

EDIT: skoro bych řek že je to chyba. Má smysl když je SUM(3;"a";5)=8 a ne #value podobně jako správně funguje PRODUCT(3;"a";5)=15 v LO i AOO i MSO(asi) stejně

EDIT2: tak ještě jinak, omlouvám se; sum(3;"a";5) funguje správně, nefunguje pouze 3 + "a" + 5 = #value. Tak to se asi dá obejít.

Editoval ludviktrnka (15. 9. 2014 15:17:35)


LibreOffice 5.4.

Offline

#2 15. 9. 2014 10:51:32

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: součet čísla s textem v LO a AOO VYŘEŠENO

LO se prudce vyvíjí, překvapení tam lze očekávat spoustu. Některá jsou příjemná, některé méně ... překvapení vedoucí ke ztrátě dat měli naposledy loni, co si pamatuji.

Osobně jsem s AOO spokojený a zatím jsem nenašel dostatečnou motivaci k testování LO. Na duhou stranu je tu dost uživatelů kteří LO běžně používají.

Offline

#3 15. 9. 2014 13:30:30

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: součet čísla s textem v LO a AOO VYŘEŠENO

Offline

#4 15. 9. 2014 15:17:13

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: součet čísla s textem v LO a AOO VYŘEŠENO

ok, děkuji moc, tak to je vyřešeno. Na to, že to nastavení může celkem zásadním způsobem ovlivnit běh programu tak se to nedá intuitivně najít, nicméně nastavit to tedy lze, takže teď 1 + "a" = 1 :-)
Tools → Options → LibreOffice Calc → Formula in Detailed calculation settings → Custom → Details

Editoval ludviktrnka (15. 9. 2014 15:21:25)


LibreOffice 5.4.

Offline

#5 7. 10. 2014 13:45:12

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: součet čísla s textem v LO a AOO VYŘEŠENO

Pokračuji v testování LO kontra AOO na WIN7 64 bit. Zatím se skutečně jeví LO jako stabilnější a v řadě směrů vychytanější. Mám jedno makro, které AOO celkem spolehlivě shazovalo, kdežto v LO jede zatím bez problémů. V LO se člověk musí více pošťárat v nastavení (např. je důležité nastavení syntaxe vzorců pro zápis listu s vykřičníkem list!A1, které AOO bez problémů bere, kdežto v LO se musí nastavit podobě jako výše uvedený součet s textem, jinak jsou některé soubory nefunkční)


LibreOffice 5.4.

Offline

#6 7. 10. 2014 17:51:48

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: součet čísla s textem v LO a AOO VYŘEŠENO

ludviktrnka napsal(a)

V LO se člověk musí více pošťárat v nastavení (např. je důležité nastavení syntaxe vzorců pro zápis listu s vykřičníkem list!A1, které AOO bez problémů bere, kdežto v LO se musí nastavit podobě jako výše uvedený součet s textem, jinak jsou některé soubory nefunkční)

Jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Samé (přinejmenším podle autorů) dobré vychytávky, akorát zlého psa bolet břicho nebude, zato bude z toho uživatele bolet hlava.

Offline

Zápatí