Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 28. 6. 2014 16:22:16

jelinek
Moderátor
Registrace: 2. 9. 2013
Příspěvků: 25

Třídění souborů ODF obnovených pomocí recuvi

Vkládám dotaz, který přišel mailem (uživateli se nepovedlo zaregistrovat se do fóra):


Mám 6800 súborov odt. ,ktoré som obnovoval prostredníctvom recuvi. Niektoré súbory z textom sa nedajú otvoriť alebo po otvorení odomňa chcú nastavenie znakovej sady. A niektoré idú po kliknutí na možnosť opraviť. Iné vyžadujú nastavenie znakovej sady ale i potom nefungujú ako majú a text je zakódovaný. Mal by openoffice nejakú ullitku alebo rozšírenie,ktoré by roztriedilo tieto súbory? Takže musím súbory mazať či opravovať ručne. Ďakujem za odpoveď. 
 
Xanteus.

Offline

#2 28. 6. 2014 16:50:05

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,444

Re: Třídění souborů ODF obnovených pomocí recuvi

To je tento dotaz tohoto autora Xanteus. To není tak jednoduché. Nebylo by to snadné, ani kdyby šlo jen o jediný typ chyby. Každý soubor semusí 'manuálně' prověřit.
     Dělám na rozšíření, které by to mělo trošku usnadnit - ale jen pomocí příznaků. Je nutno například udělat výpis (pomocí funkce DIR) otevřených souborů (mají v adresáři kopii). Dále souborů jen pro čtení. Vše se to musí seřadit podle velikosti. Jednoduše podle všech možných příznaků vytipovat množiny a ty se pak pokusit opravit makrem - například filtrem do kterého se to bude exportovat - a může jít o zastaralé typy, nebo o formáty MS Office.
     Problém bude asi také v tom, že se zablokují navzájem svázané soubory (DDE, OLE), nebo soubory s makrem spuštěným při startu. Může jít o zašifrované záležitosti.


     Takže nejdřív je potřeba dobrá analýza a pak je teprve možné na to postavit automatizované řešení. Prostě nic moc snadného. Stejně ale na konci bude muset být dobrá kontrola 'fyzickým' nahlédnutím.
     Já se dostanu k programování nejdřív v pondělí (jsou prázdniny a hlídám). Makro pro výpis a roztřídění souborů mám prakticky hotové, ale není to jediná součást. Dotyčný si může vypomoci externím programem. Je jich hodně. Nejlépe do html souboru s klikačkami, strukturou a údajem o velikosti. Soubory s podobnými znaky překopírovat do nových adresářů.
     Osobně bych použil souborového manžera a bylo by to během několika minut překopírované do sekcí ve kterých bych pak ověřoval, zda tyto soubory mají stejný problém.


     Navíc pokud jde o stejného autora, tak existuje ještě problém asociace, kerá sice otevře soubor, ale znaková sada - žádná z toho čitelný text neudělá. (původně autor uváděl, že má 8 tisíc souborů - může to být jen překlep, ale princip je stejný i když by jich bylo 80.000).
     Takže řešením je rozebrat do různých foldrů. V každém by měl být stejný druh chyby. S tím se už dá něco dělat. Ale spustit ukládání souborů do všech alternativ (místo asociace, nebo jako asociaci) k jedinému druhu (typu filtru) je sebevražda.
     Obávám se, že jak vytipování shodné chyby, tak následné řešení vyžaduje osobní kontrolu alespoň na úrovni 'decimace' - a to musí dělat skutečně odolná osobnost, jinak jde o duševní zdraví :-(


PS : zapmenul jsem napsat proč výpis do html. Stačí například pro Firefox povolit zobrazování odf a otevírat to browserwm. Bylo by to značné usnadnění alespoň ve smyslu vytipování chyby.

Editoval neutr (28. 6. 2014 17:04:44)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí