Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 4. 2012 21:34:50

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Dotazy redakce: Kniha návodů a její parametry

Zdravím všechny fanoušky OOo a LibO,

znovu uvažujeme o vydání knihy. Problém s nedostatkem financí se nevyřešil, rád bych tedy zjistil, co vlastně uživatelé poptávají a očekávají. Bavme se zatím o Writeru a knize návodů. Nešlo by o popis prostředí, ale o sérii návodů.

Brožura by měla cca 100 stran a stála by ca XXX korun. Ke koupi by byla na tomto webu a případný zisk by byl využit na vytváření článků a dalších materiálů.

Kolik peněz byste zaplatili?


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#2 11. 4. 2012 00:38:34

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Dotazy redakce: Kniha návodů a její parametry

Taktéž zdravím, já bych dal - nevím, třeba tři stovky?, ale aby se knížka prodala, tak asi dvě? Záleží samozřejmě na obsahu, na formátu, kvalitě papíru, obrázků atd. Samozřejmě se asi neuplatní křídový papír, obrázky můžou být černobílé, takže by věc nemusela být nijak drahá = koupí si ji víc zájemců.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 11. 4. 2012 07:37:22

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Dotazy redakce: Kniha návodů a její parametry

Uvažuju nad levným papírem, aby byly náklady co nejnižší. Barevné obrázky by mohly být zde na webu, kdyby někdo potřeboval detail. V knize by byly černobílé (odstíny šedi) a spíš detaily než velká okna.

Zajímá mě, kolik by dali kupující, ne kolik by měla stát, aby se prodala, to je věc našeho propočtu. Na druhou stranu můžeme nechat vyrobit 100 kusů pro 100 zájemců...

Je možné, že o ni zájem není, aspoň pět let nic nevyšlo a taky to jde...


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#4 11. 4. 2012 08:13:01

pjnowak
Člen
Registrace: 16. 9. 2007
Příspěvků: 25

Re: Dotazy redakce: Kniha návodů a její parametry

Jsem ochoten zaplatit pomerem 1,2 až 1,5 za stránku. Potřebuji spíše calc, ale text se taky hodí. Když v něm bude i jak na xhtml ve writeru (čištění kódu)

Offline

#5 12. 4. 2012 15:58:42

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Dotazy redakce: Kniha návodů a její parametry

Asi by hodně záleželo na obsahu knížky.

Já si už knížku se základy nekoupím, ale pokud bych začínal, byl bych ochoten zaplatit od 200 do 300 Kč.

Pokud by kniha obsahovala méně používané věci, jako třeba již zmíněné html a další (hromadnou korespondenci, práci s obrázky, tvorba knih, sazba ....) tak bych ji koupil určitě.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 12. 4. 2012 17:15:14

Vladicek
Člen
Registrace: 4. 12. 2010
Příspěvků: 6

Re: Dotazy redakce: Kniha návodů a její parametry

Taky bych ani tak neřešil cenu, těch 300 v pohodě. Taky bych radši Calc a né úplné základy (nejsem začínající sekretářka) ale třeba jak se dělá s makrama. Jeden příklad, proč možná nakonec přejdu na Microsoft Office. Chodí mi výsledky měření vytvořené v Excelu, je tam čas a datum (vzorkování obvykle po vteřině, obvykle víc jak 20000 řádků) a je z toho vytvořený graf - čas je na ose X. Ten se mi zobrazí. Ale když ho chci vytvořit znova, nejde to. Musím přidat další sloupec s čísly řádků a ten použít pro osu X. Nikdo mi nebyl schopen říct co s tím - možná to nějak jde. Další problém - pro některé výpočty potřebuji zjistit, kolik řádků to měření obsahuje. Prý to jde nějak pomocí maker - na této informaci jsem skončil a vždycky to zadávám ručně. Ale možná toho chci moc :-(

Kdyby šlo přihlásit se do nějakého kurzu, ten čas bych tomu věnoval a možná by to bylo užitečnější než ta kniha.
p.s.
Dost dlouho jsem na stránce OO nebyl. Takže ztahuju novou verzi OO a knihu o makrech. Snad tam najdu, co hledám.

Editoval Vladicek (12. 4. 2012 17:44:12)

Offline

#7 13. 4. 2012 06:37:53

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Dotazy redakce: Kniha návodů a její parametry

OT:
- ten graf z excelu nemusí být bodový (x-y) ale čárový. Když máte mezi měřeními stejný čas a hodnoty jdou postupně - obojí je u měření obvyklé - tak ve výsledku není vzhledový rozdíl mezi křivkou v bodovém a čárovém grafu.
- zjištění počtu řádků ... no makro by jistě taky šlo, mi ale připadá zbytečné se s tím mazlit když můžu klepnout do dat, zmáčknout CTRL+END což mě posune na poslední buňku a hned vidím na jakém jsem řádku.

Offline

#8 13. 4. 2012 07:50:35

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Dotazy redakce: Kniha návodů a její parametry

Díky za dosavadní názory a prosím, zda byste mohli přece jen držet téma. :-) Tole jsou pro nás důležité informace. Writer by byl první, Calc druhý. Rozhodně by šlo o návody směřující k výsledku, nikoliv o popis věcí.Jaký formát brožury preferujete (A4, A5)? Spíše kniha, nebo spíše "skriptum"?


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#9 13. 4. 2012 10:38:25

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Dotazy redakce: Kniha návodů a její parametry

Vladicek napsal(a)

Jeden příklad, proč možná nakonec přejdu na Microsoft Office. Chodí mi výsledky měření vytvořené v Excelu, je tam čas a datum (vzorkování obvykle po vteřině, obvykle víc jak 20000 řádků) a je z toho vytvořený graf - čas je na ose X. Ten se mi zobrazí. Ale když ho chci vytvořit znova, nejde to. Musím přidat další sloupec s čísly řádků a ten použít pro osu X. Nikdo mi nebyl schopen říct co s tím - možná to nějak jde. Další problém - pro některé výpočty potřebuji zjistit, kolik řádků to měření obsahuje. Prý to jde nějak pomocí maker - na této informaci jsem skončil a vždycky to zadávám ručně. Ale možná toho chci moc :-(

Dotazy dávejte do jiné rubriky. problém pravěpodobně vyřeší xy-graf a funkce count. IMHO 20000 bodů v jedné řadě grafu je zbytečně moc - pomalé vykreslování, určitě bych to nějak redukoval.

Editoval lp. (13. 4. 2012 10:47:52)

Offline

#10 13. 4. 2012 10:48:07

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Dotazy redakce: Kniha návodů a její parametry

Pro podobné příručky preferuji formu skript - obvykle po čase zastarají, občas dopisuji (dnes pravda spíše vkládám vytištěné) poznámky, jen je třeba vyřešit způsob vazby - musí držet otevřená. Pokud něco používám hodně často, tak to roztrhám a založím do kroužků, můžu to tak lépe doplňovat.

Offline

Zápatí