Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 15. 3. 2012 22:15:54

Claire
Člen
Registrace: 27. 2. 2012
Příspěvků: 4

Zalomení stránky - stránka na šířku/výšku - VYŘEŠENO

Dobrý den,
reaguji na otazku ohledne provedeni jedne stranky na sirku - ja mam danou stranku i nasledujici stranku zalomenin ohranicenou, ale pokud dam ve Format - Stranka - Na sirku - tak se nic nestane.

Jednu stranku jiz na sirku mam - to jsem provedla v Microsoft Word na jinem pocitaci, pak ale ostatni stranky od teto na sirku jsou sice na vysku, jak maji byt, jsou ale vsechny od tohoto useku az dokonce kratsi (je vyse dolni okraj stranky) a take nejsou ocislovany :-o Opet, pokud zmenim dolni okraj rucne ze 7,54 cm na 2,54, jak jsou vsechny ostatni okraje, udaj se neulozi a opet se nic nestane - co s tim muzu delat?

Dekuji.


________________________________________________________

Oddělil jsem Váš dotaz od starého vlákna, pro své dotazy zakládejte vždy nový příspěvek.
Děkuji


Souvisí s dotazem Stránka na šířku

Editoval sedlacekdan (16. 3. 2012 11:37:45)

Offline

#2 16. 3. 2012 11:53:21

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Zalomení stránky - stránka na šířku/výšku - VYŘEŠENO

Zkuste změnit rozměry ve stylech stránky


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 16. 3. 2012 16:21:31

Claire
Člen
Registrace: 27. 2. 2012
Příspěvků: 4

Re: Zalomení stránky - stránka na šířku/výšku - VYŘEŠENO

A to mam provést u kazde stranky zvlast? - mam temer sto stran textu (dizertacni praci) a od strany, ktera je "na sirku" (v poradi 38, ale cislovani odsud nize se u zadne stranky jiz nezobrazuje ...), je dolni okraj u vsech stran vyssi... Kdyz oznacim vsechen text od str. 39 az do konce a rucne zmenim dolni okraj ve Stylech, tak se nic nestane. Pokud zmenu provedu pouze uz te jedne stranky, dam OK a pak dvakrat kliknu na dany Styl (napr. prevest 4 nebo prevest 6 atd), tak se mi vytvori zahlavi. Pokud dam zrusit zahlavi, tak se me "to" pta, ze se vymaze text, zda je opravdu chci vymazat..
Objevila jsem, ze se mi v ruznych castech textu objevily mnohe nove styly - mam tam jiz "Převést 1 až 11.
Take stale nevim, jak dat na sirku tu dalsi stranku (ktera je cca strana č. 75).
Potrebovala bych tedy od str. 38 spravit dolni okraje, ocislovat zbytek stranek a dat nektere dalsi stranky na sirku ...
Dekuji.

Offline

#4 16. 3. 2012 19:22:10

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Zalomení stránky - stránka na šířku/výšku - VYŘEŠENO

Nevím jaké máte vytvořené styly, Co takhle zkusit Výchozí formátování a nastavit si styly stránek včetně číslování znovu?


JE NESMYSL FORMÁTOVAT DOKUMENT V RŮZNÝCH PROGRAMECH!!!


Pak se nedivte, že jsou formáty nesmyslné.


Jak pracovat se styly ve Writeru

Jak vložit jednu stránku na šířku?

Styly stránek, proč si zalamovat stránky?

Vznikal příručka o stylech a formátování dokumentu

Číslování stran v OpenOffice.org Writer


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 27. 3. 2012 15:55:52

Lubos
Člen
Registrace: 27. 3. 2012
Příspěvků: 5

Re: Zalomení stránky - stránka na šířku/výšku - VYŘEŠENO

Ve "styly a formatovani" (F11) zvolit "styly stranky" opacne tlacitko mysi a zvolit "novy", takto si vytvorit dle sve predstavy styly napr. "Na vysku" a "Na sirku".
Postavit se na zacatek strany, kde se ma odehrat zmena (z vysky na sirku nebo naopak) a na karte "vlozit" zvolit "rucni zalomeni" pak "zalomeni stranky a zvolit styl "Na vysku" nebo "Na sirku".
Je to jednoduche a melo by to fungovat.
Lubos.

Offline

Zápatí