Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 2. 2009 17:41:58

Petr Valach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Používají...

Chci se zeptat, zda se uvažuje o updaetu sekce Používají. Komentáře z r. 2005 (navíc kdoví, jak autentické) mi přijdou jak z minulého století. Myslím, že by bylo dobré oslovit firmy či udělat nějaké klání o nejlepší příspěvek.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#2 5. 2. 2009 11:22:45

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Používají...

Ano, už to probíhá a první článek vyjde během příštích dnů. Určitě uvítám pomoc, pokud takovou organizaci znáte či v ní pracujete - dejte mi ještě chvíli, dám tento požadavek najevo trochu víc veřejně... :-)


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#3 5. 2. 2009 11:32:04

Petr Valach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Používají...

Bohužel Vás zklamu. Vždy šlo pouze o jednotlivce (byť to byl třeba šéf projektu), ale nějaké hlubší nasazení jsem nezaregistroval. Naopak jsem to byl já, kdo byl propagátorem, já musel dlouze, těžce, většinou neúspěšně ukecávat. Zvláštní věc pro nakladatelství, kde se zpracovávají záležitosti o rozsahu stovek a tisíců stran, tohle patlat ve wordu je příšerná onanie.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 5. 2. 2009 11:37:10

Petr Valach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Používají...

Ale napadlo mě opožděně ještě něco jiného. Mohl bych Vám poslat nějaké povídání o tom, k čemu OO (a tím nemyslím záchod :-) ) používám já. K čemu to může být dobré. Demonstrace možností OO. Např. jedna z nejdůležitějších věcí: Jednomu fyzikovi přepisuju vzorce na jeho webu. Použití editoru rovnic, front page, wordu a podobně je k ničemu, nelze. A jsem tomu rád, protože v math se vzorce jen sypou. A s oo v tomhle ohledu nemám problém. Řeší potíže se zobrazováním a nemožností ukládání, které mi natropila opice od ms. Takže jako inspirace pro další použití OO :-)
(Osobní poznámka, nepatřím mezi ty, kteří mají srdečný vztah k softu, od toho jsou lidi, takže prostě používám to, co se mi používá nejlíp. Nasadit na prezentace impress je stejná zhůvěřilost jako na vzorce editor rovnic. Ale oo u mě v převážné míře vítězí.)


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 5. 2. 2009 23:43:18

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Používají...

Poslat mi to můžete, přesně pro tohle byl zamýšlen blog.. ale nikdo nemá zájem své zkušenosti takto publikovat.  Napište, dohodneme se na formě. Děkuju. Vlastimil Ott, redakce@openoffice.cz


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#6 5. 2. 2009 23:50:53

Petr Valach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Používají...

Tak já to přes víkend nějak sesmolím, moc dlouhé to nebude, forma... nebo spíš formát, ne :-) ale tak já to pošlu jako webovku a dělejte si s tím, co chcete (podle toho, co tam bude). Náhodou už to mám promyšlené, protože v pondělí o tom budu možná mluvit na schůzce Kosmologické sekce. Pro ni totiž přepisuju dvě práce jednoho našeho kolegy (vč. grafů a vzorců) a pro býv. člena, prof. Ullmanna, přepisuju webovku. Vše pouze za přispění OO a Firefoxu. Jak už jsem psal, používám pokud možno to, s čím nemám problémy a co je pro mě přístupné (i cenově).


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 5. 2. 2009 23:55:16

Petr Valach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Používají...

Ještě poznámka. Vytvořil jsem myšlenku výchovy prostřednictvím vzdělávání přírodovědou a hry skautskou metodikou výchovy. Tuto věc bych měl během několika týdnů či měsíců realizovat (podle toho, která z oslovených institucí ji bude chtít realizovat dříve). Vypočítával jsem, jaký soft budou děcka užívat. Světe, div se, vyšlo mi, že i na jejich polovědátorskou práci si docela vystačí s OO, firefoxem a acrobatreaderem. Jinak řečeno, užití MS office je možné, ale zcela nedostatečné, a vede na nutnost používat další podpůrné programy. OO už má všechno v sobě.
Chcete lepší důkaz?


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#8 6. 2. 2009 10:07:14

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Používají...

:-) Já tomu věřím a je to dobře. Jen kdyby se podařilo napsat o tom pár odstavců (=aspoň dva) a udělat nějakou fotku typu "děti pracující s OpenOffice.org". Pak můžu s příkladem oslovit různé organizace a říct jim "A co vy?"


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#9 13. 2. 2009 15:00:51

Petr Valach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Používají...

Jo tak to by bylo fajn. Ostatně, pokud se můj nápad bude realizovat, pak Vám takových obrázků pošlu třeba sto.
Posílal jsem včera konečně svoje mistrovské dílo, doufám, že dorazilo, pokud jsou nějaké připomínky, sem s nimi.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#10 15. 11. 2009 03:02:08

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Používají...

Tak je mi líto, ani po skoro roce nepošlu ani řádku ani fotku k tomuto. Celá věc zkrachovala na nezájem, ale nikoliv děcek, ale šerifů škol, kteří a) musejí generovat prachy z jakékoliv mimoškolní aktivity, takže na činnost nabízenou zadara hážou z vysoka bobek, b) kohokoliv, kdo něco z vlastní vůle předkládá, považují a priori za úchyla, nota bene pokud jde o činnost naprosto revoluční pojetím i rozsahem.
Takže sorry, ale po 4 letech permanentní bombardace českých údajně vzdělávacích pseudoústavů jsem to vzdal. Ať si ředitelé najdou jiné šašky, kteří jim budou věnovat 40 hodin týdně gratis pro cizí, neznámá děcka, a to na dost solidním základě, žádná halabala věc. Takový je buď blázen, duševně nemocný anebo úchyl.
Nicméně by to byla dobrá věc, protože myšlenka vede na užití programů OpenOffice.org, Scribus, Inkscape, GIMP a PDFCreatore. Případně i linuxu. Škoda, ale udělal jsem maximum a stálo mě to stovky hodin a moc peněz. Nanic.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#11 15. 11. 2009 17:21:34

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Používají...

Napište mi, prosím, případně si můžeme zavolat. Týká se to hlavně Liberixu, nejen tohoto portálu. Je spousta způsobů, jak se o to pokusit - jen zatím nevím, o co jde.

díky


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

Zápatí