Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 22. 11. 2011 14:59:39

JirkaRCK
Člen
Registrace: 22. 11. 2011
Příspěvků: 3

Pár dotazů ke stylům - VYŘEŠENO

Dobrý den,
Jako seminárku ve škole musím vytvořit odborný článek v OpenOffice a striktně v něm využívat styly a automatické formátování a číslování. Mám dva problémy, které se mi nepodařily vyřešit...snažil jsem se googlit a moc moudrý jsem z toho nebyl, tak se raději zeptám na fóru.

Jednak bych potřeboval donutit text, aby vždy první odstavec pod nadpisem začínal bez odskočení a dalším odstavcům se automaticky tvořil tabulátor.

Dále bych potřeboval vytvořit styl pro legendu obrázků, která by byla číslovaná podle příslušného nadpisu...například pod nadpisem 2 číslování legendy 2.1, 2.2 a pod nadpisem 2.1 číslování 2.1.1, 2.1.2...

Omlouvám se, jestli se ptám na triviální věc, ale opravdu jsem k tomu nic nenašel, metoda pokusů nezabrala a tlačí mě čas...budu vděčný za jakýkoliv nápad :-)

Offline

#2 23. 11. 2011 08:02:13

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Pár dotazů ke stylům - VYŘEŠENO

1. problém:
- upravte si dle potřeby nadpisové styly a styl tělo textu.
- nad tělem textu dejte ve stylistovi (F11) pravé tl. a vyberte nový - vytvořte "neodsazené tělo textu" a zadefinujte v něm odsazení prvního řádku a v záložce organizátor jako další styl definujte "tělo textu"
- u nadpisových stylů si definujte jako další styl právě "neodsazené tělo textu"

2. problém:
- při vytváření popisku (pravé tl. na obrázku - popisek) použijte v následujícím okně tlačítko volby a vyberte si úroveň číslování po kapitolách a také oddělovač číslování

Offline

#3 23. 11. 2011 12:59:19

JirkaRCK
Člen
Registrace: 22. 11. 2011
Příspěvků: 3

Re: Pár dotazů ke stylům - VYŘEŠENO

Teď to zní jednoduše, nechápu, že jsem na to nepřišel sám. Moc mi to pomohlo, děkuji!

Offline

Zápatí