Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 9. 11. 2011 17:14:58

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Žádost o korekturu

Prosím o Váš názor na uvedený soubor.
Jedná se o určitý druh návodu pro úplné začátečníky. Takže by mne zajímal názor jak úplných začátečníků, tak odborníků. Téma je "automatizace opakovaných výpočtů pomocí nahrávaných maker v Calcu OOo".
Byl bych rád, když by jste připomínky posílali na email. Já to po určité době vyhodnotím, upravím a dám na Wiki. proto bych byl rád, když by v předmětu zprávy bylo heslo "Iterace".
Neřeším v žádném případě optimalizaci to je tématem dalších prací. Jde jen o základy tak jak se k nim začátečník dostane nejdříve.
Předem ději

Sešit s makry je zde : První makro vzorcem iterace

Editoval neutr (10. 11. 2011 05:09:15)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#2 10. 11. 2011 08:15:43

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Žádost o korekturu

Co mě rozčílilo hned z kraje, je přílišný počet opakování úkonů makrem. Při jeho pomalosti je to o nervy čekat, než celé doběhne (a doufat, že doběhne :-) ). Na klávesnici NTB + v Linuxu jsem nepřišel na to, jak lze makro přerušit (CTRL+BREAK z Win nebo jak to bývalo, nefunguje). Takže jsem útrpně čekal. Ještě hůř to dopadne, když se soubor otevře přímo z umístění na netu - je jen pro čtení, takže po spuštění makra vyskočí varovná hláška, protože makro nemůže modifikovat list, a je to v pytli, nezbývá, než shodit celé OOo... (Odklepávat OK až do konce makra je nemyslitelné při tolika jeho opakováních).

Offline

#3 10. 11. 2011 13:52:03

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Žádost o korekturu

Ano máte pravdu, nechal jsem tam moc velký rozsah cyklů. Už jsem to změnil na 10 u všech 3 maker a nahrál tuto verzi. Mělo mě to napdnout - omlouvám se.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí