Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 11. 2011 14:17:40

nurvel
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 8

Export výběru do PDF

Zdravím,

mám kresbu v Drawu, která není přes celou stránku a potřebuji ji vyexportovat do pdf tak, aby ve výsledném souboru byla jen kresba a ne zbytek nepokreslené stránky. Vyberu tedy kresbu myší, v hlavní nabídce vyberu "Export do PDF". V následném dialogu vyberu v sekci "Rozsah" položku "Výběr" a kliknu na "Export". Ve výsledném souboru je vždy celá stránka, nezávisle na tom, že zvolím exportovat jen výběr, jak jsem výše popsal. Nevíte v čem je problém? Mě napadá pouze řešení s mezikrokem, tedy, že kresbu vyexportuju do jiného formátu a ten pak vytisknu PDFCreatorem do pdf, takové řešení se mi ale moc nelíbí. Poraďte prosím. Mám nejnovější OpenOffice i nejnovější LibreOffice.

Offline

#2 5. 11. 2011 12:25:51

eF
Člen
Registrace: 25. 1. 2006
Příspěvků: 10

Re: Export výběru do PDF

To, o čem si myslíte, že je problém, problém není. Draw skutečně exportuje jen výběr, ale na podkladu celé stránky. To je správné chování programu a má to opodstatnění. Jediné řešení je to, že dočasně zvolíte jiný rozměr stránky, tj. podle velikost objektu, a pak přes Zpět se zase vrátíte do původního formátu. PDF je formátu určený převážně pro tisk. Představte si ty potíže, kdyby to fungovalo podle vašich představ.

Offline

Zápatí