Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 10. 2011 21:09:16

ondra.sk
Člen
Registrace: 4. 1. 2008
Příspěvků: 18

Hudba v prezentaci - jaký formát souboru (vzorkování, mono-stereo atd)

Existuje nějaká jasná specifikace kvality souborů, které lze vložit do prezentace jako hudbu? Myslím tím formát (mp3, wav apod.) a kvalita - vzorkování, mono/stereo popř. bitrate. Mám Open office 3.2.1 pod linuxem Mandriva 2010.2.

Už delší dobu se totiž trápím s vložením hudby do prezentace. Zkoušel jsem vložit několik souborů, ale hrály jen některé. Vkládal jsem různé MP3 soubory a některé hrály a jiné ne. To samé u wav souborů. Porovnával jsem vzorkování souborů, které hrály s těmi, co nehrály. Ty co hrály byly v mono 11025Khz, což mi přijde docela drastické snížení kvality. Navíc se tvářily jako MP3 maskované za wav. Zde je popis těch, co hrají: RIFF (little-endian) data, WAVE audio, MPEG Layer 3, mono 11025 Hz. Zkoušel jsem připojit čistokrevný wav, ale ten nehrál. Byl v CD kvalitě (44.1 kHz) mono. Porovnával jsem i MP3, které hrály s těmi co nehrály a oboje vypadaly shodně. Nevíte co s tím?

Offline

#2 29. 10. 2011 17:47:37

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Hudba v prezentaci - jaký formát souboru (vzorkování, mono-stereo atd)

Tak nevím, jak to funguje na linuxu, ale mně na widlích vše jede jako po másle. Ale mám dojem, že roli hrají i kodeky... nevím. Každopádně pokud zvolíte Vložit | Zvuk a film a vyberete si zvukový soubor, mělo by vám to (snad) fungovat taky. Nedávejte vložit |zvuk.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 29. 10. 2011 18:09:41

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Hudba v prezentaci - jaký formát souboru (vzorkování, mono-stereo atd)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 29. 10. 2011 18:52:34

ondra.sk
Člen
Registrace: 4. 1. 2008
Příspěvků: 18

Re: Hudba v prezentaci - jaký formát souboru (vzorkování, mono-stereo atd)

už jsem to zkoušel na více verzích openoffice, ale chová se to pořád stejně. Zjistil jsem jednu zajímavou věc - když vezmu soubor, který mi hraje a otevřu ho pro editaci, kousek třeba odříznu a pak ho vložím zpět do prezentace, tak mi přestane hrát. V ostatních přehrávačích hraje samozřejmě bez problémů i po editaci. Jinak já vkládám zvuk do přechodu mezi snímky, aby se stal součástí prezentace. Nevkládám ho jako odkaz do jednotlivých snímků.

Offline

#5 29. 10. 2011 19:14:53

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Hudba v prezentaci - jaký formát souboru (vzorkování, mono-stereo atd)

A co LibreOffice? Není tam nějaký pokrok?

;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí