Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 29. 10. 2011 10:48:13

Velryba
Člen
Registrace: 29. 10. 2011
Příspěvků: 2

Problém při otevírání Open Office - NELZE POŠKOZENÝ SOUBOR

Dobrý den!

Dnes jsem psal referát do školy v programu Open Office. Došla mi baterie na notebooku, nestihl jsem ho zapojit. Po zapnutí mi nešel referát normálně spustit, objevuje se mi tabulka Voleb pro ASCII filtr. V tom momentu, kdy jsem notebook vypnul byl referát uložený. Nevím, co je to ASCII ani co mám dělat, abych se k referátu v pohodě dostal. Ostatní práce v Open Office mi jdou otevřít.. Když ho otevřu, tak se mi objevuje jen několik stránek mřížek.

Offline

#2 29. 10. 2011 12:19:26

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Problém při otevírání Open Office - NELZE POŠKOZENÝ SOUBOR

Nedávno se tu řešilo něco podobného. Je možné, že při vypnutí notebooku došlo k poškození souboru. Zkuste tento odkaz:

Ztráta dat

Dokument je jakýsi zip soubor - skládá se z více částí. Jde ho běžně přejmenovat z .odt na .zip následně odzipovat a najít soubor content.xml který obsahuje text dokumentu. Přijdete pravděpodobně o veškeré formátování, ale text tam někde bude.


Dost mě zajímá, zda tento postup funguje, můžete dát vědět? Případně uložit sem do Wiki přímo dokument?


JAK VLOŽIT SOUBOR

Díky


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 29. 10. 2011 13:33:11

Velryba
Člen
Registrace: 29. 10. 2011
Příspěvků: 2

Re: Problém při otevírání Open Office - NELZE POŠKOZENÝ SOUBOR

Tak postup nezabral, asi to celé přepíšu.

Offline

#4 29. 10. 2011 14:31:53

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Problém při otevírání Open Office - NELZE POŠKOZENÝ SOUBOR

Škoda,

v souborech které jsme zkoušel se ten obsah dá najít a překopírovat do nového dokumentu. Byly to ale nepoškozené soubory.


Doufal jsem, že při poškození to půjde touto cestou obnovit.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 27. 5. 2019 16:44:30

bajtik
Člen
Registrace: 22. 10. 2017
Příspěvků: 24

Re: Problém při otevírání Open Office - NELZE POŠKOZENÝ SOUBOR

Vlákno je sice staré, ale vyskakuje na googlu vysoko, tak pro hledající - dnes se nám stalo něco podobného, o to hůř, že se souborem na síti, se kterým pracuje více lidí. Jedna stanice asi nějak spadla nebo dotyčná ukončila AOO násilím, nevím, ale na síti zůstalo jen jakési 2kB torzo které se při pokusu o otevření chovalo stejně jak popisujete. Když jsem zjistit, na které stanici to bylo naposledy otevřené, zašátral jsem ve složce, kam si AOO ukládá data pro automatickou obnovu (kterou to buď nenabídlo, nebo ji dotyčná stornovala) a díky bohu se dobrá věc podařila, soubor jsem odtamtud vylovil.


Bylo to v C:\Users\%uživatel%\AppData\Roaming\OpenOffice\4\user\backup

Editoval bajtik (27. 5. 2019 16:53:47)

Offline

Zápatí