Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 9. 2011 18:33:17

noise
Člen
Registrace: 4. 9. 2011
Příspěvků: 3

Načtení údajů do formuláře podle výběru prvního prvku formuláře

Zdravím, s Base začínám a na tohle jsem zatím nenašel odpověď.


Mám vytvořený formulář pro vkládání údajů do tabulky_2.
Potřeboval bych, aby se načetli údaje z tabulky_1 do formuláře
podle výběru prvního pole ( select ) formuláře.


Příklad:
v tabulce_1 mám údaje o lidech, třeba kontakty.
ve formuláři mám první prvek seznam všech příjmení.
A podle vybraného příjmeni by se načetli dané údaje z tabulky_1 patřící k vybranému příjmení do formuláře, aby se mohli vložit do tabulky_2.


Je to vůbec možné ?
Dá se takto nadefinovat SQL ?


Děkuji za informace.



editováno: databáze změněny na tabulky.

Editoval noise (5. 9. 2011 07:40:20)

Offline

#2 5. 9. 2011 07:31:34

Billlly_Samotar
Člen
Registrace: 26. 8. 2011
Příspěvků: 18

Re: Načtení údajů do formuláře podle výběru prvního prvku formuláře

Zdravím Vás.

Toto jistě možné je, ale otázkou je, zda je potřeba používat více databází nebo si nevystačíte s více tabulkami. Myslím si, že použít dvě tabulky kde v jedné budete mít seznam všech lidí a v druhé by jste si ukládal jen vybrané co použijete a tuto tabulku měl následně propojenou s X dalšími formuláři pro Vaši potřebu tak je to ideální. Jestli je potřeba to přeci řešit dvěma databázemi záleží na Vás co je lepší zda jednu chcete mít jako SQL DB (základní se všemi jmény) a druhou pod Base (jen vybraná s kterými budete aktuálně pracovat) nebo např. místo SQL to řešit přes tabulku Accessu, přes ODBC zdroje aj.

Důležité je mít prvně přesné požadavky a dle toho následně hledat řešení. Nevím co přesně zamýšlíte, ale já bych nebyl vůbec proti, kdyby všechny údaje měli být v jedné DB a pracovat s více tabulkami.

Offline

#3 5. 9. 2011 07:38:43

noise
Člen
Registrace: 4. 9. 2011
Příspěvků: 3

Re: Načtení údajů do formuláře podle výběru prvního prvku formuláře

Zdravím, sorry, blbě jsem se vyjádřil. Nejde o dvě databáze, ale o dvě tabulky.

Offline

#4 5. 9. 2011 08:40:34

Billlly_Samotar
Člen
Registrace: 26. 8. 2011
Příspěvků: 18

Re: Načtení údajů do formuláře podle výběru prvního prvku formuláře

Tato stránka by ti měla snad poradit. Jak budu mít čas tak bych případně udělal i ukázkový soubor, ale jestli stihneš dříve něco vymyslit budu rád, když přiložíš.
.
Dotaz EN forum
.
Doporučuji podívat se především na předposlední příspěvek (od Moderátora DrewJensen).
.
EDITOVÁNO:
Databázi, z které případně můžeš čerpat nějaké hodnoty (a není jich málo a dost práce mi dalo některé sám zjistit neb jsem též začátečník) máš na této stránce:
.
Databaze.zip

Je to krkolomné řešení, ale je to řešení...Jinak musíš si tuto Databázi v Base registrovat aby ti fungovalo spouštění některých SQL dotazů -> Nástroje -> Volby -> OO.Base -> Databáze a tam dáš přidat a dáš tam tuto db s necháš název Databaze.

Snad to aspoň trošku pomůže. Jsou tam řešeny věci, na které jsem se ptal v předešlých příspěvcích tak můžeš testovat. :-)

Jo jinak aby jsi otestoval funkčnost tak musíš jít do formuláře Evidence_Modemu a tam ve spodní části Reklamací jít na datum přijetí a jakmile jej změníš (nebo zadáš nové) tak se aktualizují data z tabulky vybava_modemu -> momentálně nastaveno jen na sloupec origbal a cd a přenáší se to do tabulky zzz_....

Tak snad pochopíš jak to mám psané:-)

Editoval Billlly_Samotar (5. 9. 2011 10:18:07)

Offline

#5 5. 9. 2011 14:30:57

Billlly_Samotar
Člen
Registrace: 26. 8. 2011
Příspěvků: 18

Re: Načtení údajů do formuláře podle výběru prvního prvku formuláře

Sice jsem ti nahoře poslal jednu možnost, ale myslím si, že i toto lze použít:
.
Copy Record To New
.
Však projdi sám a uvidíš co z toho bude možno použitelné.

Offline

#6 12. 9. 2011 10:28:29

noise
Člen
Registrace: 4. 9. 2011
Příspěvků: 3

Re: Načtení údajů do formuláře podle výběru prvního prvku formuláře

ahoj, díky za odkazy, nakonec se celý projekt řeší jinak, původní myšlenka dělat to přes Base padla...  :-)

Offline

Zápatí