Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#26 12. 8. 2011 14:00:52

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Připravujeme změny na portálu - napište své nápady

Pridávam sa k názoru redakcie, že rozšírenie a doplnok sú dve rozdielne veci.

Offline

#27 12. 8. 2011 15:15:56

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Připravujeme změny na portálu - napište své nápady

redakce napsal(a)

Domnívám se, že není - "rozšíření" (extension) je terminus technicus, soubor s příponou oxt. Doplněk chápu jako vše, co rozšiřuje možnosti balíku, tedy šablony, makra, sady obrázků apod. Je otázka, zda to tak pochopí čtenář, ale já v tom rozdíl vidím. Pojmenování musí být přesné, to vím. Možná půjdeme cestou "šablony", "slovníky" apod.

OK.  Vycházel jsem ze současného stavu kdy jsou doplňky i rozšíření spojené pod jednou záložkou a a předpokládal jsem stejné uspořádání i v novém kabátě.

Stejně tak jsem vycházel i z odkazů Stáhnout, kdy oba směřují na stejnou stránku.

Upřesnění názvosloví nebude každopádně na škodu.
;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#28 14. 8. 2011 09:39:50

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Připravujeme změny na portálu - napište své nápady

sedlacekdan napsal(a)

OK.  Vycházel jsem ze současného stavu kdy jsou doplňky i rozšíření spojené pod jednou záložkou a a předpokládal jsem stejné uspořádání i v novém kabátě.

Pojmem "rozšíření" šetříme, když se v roce 2008 objevil, málokdo mu rozuměl. Používáme spíše širší pojem doplněk.

Interně to rozděleno je, jen na to nejsou klikací položky. Což je věc, kterou nemáme úplně ujasněnou - jak a kam umístit odkazy na třeba na šablony. Navíc článek o šabloně není zajímavý, když člověk tu šablonu potřebuje. Vytvářeli jsme tedy také profilové stránky (zatím u rozšíření, u šablon ne). Profily rozšíření by byly dostupné zejména ze stránky Stáhnout, články o rozšířeních pak ze sekce článků. V tomto má portál špatnou strukturu, kterou nemůžete znát, ale dost se to tím komplikuje. Kdybychom ji změnili, ovlivní to stovky URL (což nechceme). Takže hledáme způsob organizace dat... Je jich hodně.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#29 22. 8. 2011 18:24:19

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Připravujeme změny na portálu - napište své nápady

Nápad,
nešlo by zvětšit okno pro zápis příspěvků do fóra (nakonec i pro komentáře ke článkům)?

;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#30 22. 8. 2011 19:12:29

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Připravujeme změny na portálu - napište své nápady

Tohle prosím nechme, až bude portál upravený, považuji to za technický detail. Určitě si to poznačte jako návrh na zlepšení,

díky


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#31 29. 8. 2011 20:23:50

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Připravujeme změny na portálu - napište své nápady

Co tomuhle webu jednoznačně, nekompromisně chybí, je nějaký odkaz na titulce na archivní článek. Prostě aby se po každém otevření stránky zobrazil nějaký článek z archivu. Anebo může být jeden vybraný článek na den.

Za další tady naprosto postrádám informace o tom, co je Liberix a co má společného s OOo. Myslím si, že to hlavní je taková palba, že to tady prostě musí být na hlavní stránce a furt. Jednoznačně.

Zatřetí tady úplně chybí něco na způsob "O nás". Medailonky o redakci. Myslím tím ne nutně každého puclika, který tu vytrousí nějaký článek - i když to možná taky. Mám tím na mysli stálý kolektiv - VO, IŠ, JP, teď Dana. Někdo řekne, "starý vykopávky, každej je zná". Houby. OOo zas tolik lidí nezná a sem chodí málokdo. Ale situace se zlepšuje. Navíc je dobře, když je to trochu osobnější.

Nemám ovšem vedení tohoto webu absolutně co vytknout. Je naprosto příkladný, profesionální. Myslím, že to je díky přístupu VO. Jasně, dře z lidí kůži, spokojenost najevo nedá, někdy píše dost brutálně... ale je to dříč a nekompromisní pracant, to je prostě vidět. Chci, aby openoffice.cz byl veden v tomhle duchu a neuhnul ani o píď. Je to kvalitní web.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí