Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 7. 7. 2011 23:39:19

sarkia
Člen
Registrace: 7. 7. 2011
Příspěvků: 2

Uloženie zmien VYŘEŠENO

Potreboval som spraviť špeciálne číslovanie strán. Aby prvé dve neboli číslované, z toho aby sa prvá  (obálka) ani nezapočítala. Na fóre som našiel niekoľko tipov ako to spraviť a nakoniec sa mi to aj podarilo. Problém je, že mi zmeny nikdy neuloží. Napríklad zmene v texte áno, ale strany nie. Strany som skúšal meniť rôznymi spôsobmi, vždy je ten istý výsledok. Našiel som príspevok, v ktorom mal niekto rovnaký problém. On to nakoniec vyriešil preinštalovaním OO. U mňa nepomáha ani to. Riešenie je pri tom možno jednoduché.
Za rady vopred ďakujem.

Offline

#2 8. 7. 2011 04:34:43

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Uloženie zmien VYŘEŠENO

Ukladáte vo formáte ODT?

Offline

#3 8. 7. 2011 13:17:42

sarkia
Člen
Registrace: 7. 7. 2011
Příspěvků: 2

Re: Uloženie zmien VYŘEŠENO

pôvodne som skúšal .doc a napadlo ma, že by to v ODT šlo, ale ani to nepomohlo

Offline

#4 10. 7. 2011 20:34:41

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Uloženie zmien VYŘEŠENO

A jak jste to číslování vložil?
když nastavím číslování s odchylkou -2, tak mám na prvních dvou listech prázdné pole a číslování začne na 3 listu s číslem 1.

;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 11. 7. 2011 04:41:18

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Uloženie zmien VYŘEŠENO

Musíte mať aspoň tri štýly strán - nazvem ich obálka, prvá strana, východzie. Po obálke vložíte ručné zalomenie strany, kde zadáte štýl nasledujúcej strany "prvá strana" a nové číslovanie strán od 1. V štýle "prvá strana" zadáte, že nasledujúci štýl je "východzie". V štýle východzie nastavíte zobrazovanie čísiel strán.
O číslovaní strán nájdete na openoffice.cz veľa článkov, námatkovo: Možnosti čislovania stran v textovom dokumentě

Offline

Zápatí