Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 16. 6. 2010 12:01:08

Fantom
Člen
Registrace: 16. 6. 2010
Příspěvků: 2

upgrade???

Nevite někdo , jak a jestli jde někde spustit automaticka auktalizace na novější verzi ? Mám verzi 3.0 a na netu je už 3.2 . Nebo se musi odinstalovat stara verze a nainstalovat nová ?
Poradí někdo ?

Offline

#2 16. 6. 2010 13:01:14

IrenaS
Administrator
Místo Orlová
Registrace: 7. 5. 2008
Příspěvků: 196

Re: upgrade???

Automatická aktualizace na novější verzi existuje, ale jen v distribucích Linuxu. Pokud máte Windows, tak odinstalovat starou verzi a nainstalovat novou. Tomu se asi nevyhnete.
P.S.: pokud chcete zachovat svá nastavení, přečtěte si wiki na tomto portálu: http://wiki.openoffice.cz/wiki/Kde_jsou … n%C3%AD%3F

Editoval IrenaS (16. 6. 2010 13:04:46)


Irena Šafářová
redakce portálu

Offline

#3 16. 6. 2010 16:00:02

Fantom
Člen
Registrace: 16. 6. 2010
Příspěvků: 2

Re: upgrade???

No až bude nějaká velka uprava , tak to někdy přeinstaluji , jinak bych to mohl dělat co chvýlu.Dík za vysvětlení

Offline

#4 4. 7. 2011 07:13:55

Dino
Člen
Registrace: 19. 5. 2007
Příspěvků: 2

Re: upgrade???

Toto je jediná věc, která mě na OO děsně sere. Myslím, že přeci nemůže být pro vývojáře takový problém zavést možnost automatické aktualizace balíku se zachováním uživatelských nastavení atd. ???!!! Podle mě by se nad tím měli hluboce zamyslet! Nevíte, jestli to LibreOffice umí? Pokud ano tak asi přejdu ikdyž zatím není v CZ...

Editoval Dino (4. 7. 2011 07:16:20)

Offline

#5 4. 7. 2011 08:34:55

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: upgrade???

OO.o zachováva (aspoň v OS Win) pri aktualizáciach používateľské nastavenia už dlhé roky - zmeny boli akurát pri "veľkých" verziách (z 2.x na 3.x), kedy došlo k významným zmenám. Nechápem reakcie, ktoré nezodpovedajú skutočnosti.

Offline

#6 4. 7. 2011 13:47:30

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: upgrade???

Dino napsal(a)

Myslím, že přeci nemůže být pro vývojáře takový problém zavést možnost automatické aktualizace balíku se zachováním uživatelských nastavení atd. ???!!!

Jde patrne o toto? "automatické aktualizace"
A v tom ma pisatel jednoznacne pravdu. Dnes delat aktualizaci tak, ze stahuju cely balik, to je jako z roku raz dva tri.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#7 4. 7. 2011 15:31:10

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: upgrade???

Zvedavec napsal(a)

Jde patrne o toto? "automatické aktualizace"
A v tom ma pisatel jednoznacne pravdu. Dnes delat aktualizaci tak, ze stahuju cely balik, to je jako z roku raz dva tri.

Pracuju pro jednu sw společnost (píšu o ní v jednom blogu). Vyvíhjí sw a zasílá zákazníkům aktualizace. No problem. Ta firma sestává z doslova pár lidí. Takže tuhle šílenost v případě OOo vážně nechápu, to mi rozum nebere...


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#8 4. 7. 2011 17:49:24

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: upgrade???

Tak toto mi v podstatě vůbec nevadí. Přijde mi čistčí nainstalovat novou verzi, než původní lepit aktualizacemi stačí už tak hlídat aktualizace OS aby se neinstalovalo to co nechci a že párkrát do roka nainstaluji novou verzi celou? Zas takový problém to není.
Ale je fakt, že ne všem (asi většině) to nevyhovuje.
A hlídat novou verzi? Vzhledem k tomu, že po stáhnutí nové se už tetelím na další takže mě to vyhovuje. ;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#9 6. 7. 2011 23:23:54

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: upgrade???

Jde o to, ze opravy mohou byt distribuovany rychleji. Treba v Thunderbirdu i Firefoxu dilci aktualizace jedou vcelku dobre, kdezto v OO stahuju balik jak krava, ten se mi jeste chce mermomoci rozbalovat na Plose (jasne, muzu si to zmenit). Logicky vyvojari cekaji, nez opravy vydaji a ve vysledku trpi uzivatel. Opravy jsou k nemu distribuovany pozdeji a sloziteji.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

Zápatí