Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 7. 2011 14:31:10

zdenekk
Člen
Registrace: 2. 9. 2007
Příspěvků: 9

Nepříjemný tiskový manažer v OO

Musel jsem to dost dlouhé době tisknout z OpenOffice oboustanně vícestránkový dokument. A dalo mi dost práce pochopit nastavení tisku. Liší se totiž dost od zavedeného systému v jiných aplikacích.
Nejvíce mi asi vadí rozložení nastavení do několika tabů s nutností překlikávat a následnou ztrátou vizuální kontoly nad nastaveními.
Dále je to rozlišení stránek na pravou a levou místo sudé a liché. Když chci tisknout někde od prostředka jen několik stránek (třeba lichých) mám docela problém odlišit, když nejsou pravolevě graficky odlišeny, která je pravá a která levá. A to i když jsou číslovány.
Berte toto téma jako "filozofické", rád bych slyšel názory jiných, protože mě přijde rozhraní pro nastavení tisku dosti nepohodlné. Dnes jsem se u tisku docela navztekal.

Editoval zdenekk (4. 7. 2011 19:57:23)

Offline

#2 4. 7. 2011 17:40:06

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Nepříjemný tiskový manažer v OO

Souhlasím, že sudá a lichá jsou lepší než pravá a levá (pravá je lichá a opačně, ale nemůžu si na to zvyknout). A zrovna tato volba by měla být umístěna hned na začátku například u volby výběru stránek. Velmi by se to zjednodušilo.
;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 12. 7. 2011 08:11:08

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Nepříjemný tiskový manažer v OO

Osobně vítám nový tiskový dialog jako velký kus dopředu.
1.Náhled je obrovské plus - zvláště když zobrazuje to co půjde na tisk - počítá tedy i s nastavením tiskárny.
2. Rozdělení voleb z dialogu "Volby..." do záložek mi mnohem více vyhovuje jsou dostupné ihned a navíc se změny okamžitě promítají do náhledu !!!
3. Rozlišení stran na sudou a lichou je rozlišení v rámci jejich číslování. Rozlišení na pravou a levou je rozlišení z hlediska jejich umístění na tisku a je to něco ÚPLNĚ JINÉHO.


Rozlišování stran:
Pravá samozřejmě odpovídá liché, stačí nad tím jen trochu zapřemýšlet a je to jasné - představte si stoh papírů - přečtete první stranu, otočíte list, přečtete druhou, pak třetí z druhého listu a pak jej obrátíte a přečtete čtvrtou stranu z druhého listu. Liché strany odpovídají těm stranám vpravo a sudé těm vlevo.

Pro podrobné prozkoumání doporučuju tisk příručky na duplexní tiskárně.

Offline

#4 12. 7. 2011 13:58:32

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Nepříjemný tiskový manažer v OO

Mne osobne chýba v tlačovom dialógu možnosť vytlačiť aktuálnu stránku - predtým tam táto voľba bola, teraz nie je a veľmi často (niekoľkokrát do týždňa) som ju využíval. Ostatné veci sa zlepšili.

Offline

Zápatí