Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 13. 1. 2009 10:20:28

jarek.p
Člen
Registrace: 13. 1. 2009
Příspěvků: 2

automatické rozpoznávání čísel

Dobrý den,

když mám tabulku v Writeru a napíši do něj" 35,- " tak zafunguje rozpoznávání čísel a hodnotu to změní na " -35 ".
Toto lze změnit kliknutím na buňku pravým tlačítkem a v kontextovém menu zrušit "rozpoznávání čísel". Jenže v další tabulce je již tato funkce zapnuta a v dalším dokumentu taky.

Jak lze tuto funkci zrušit na trvalo?

Mnohokrát děkuji.

Offline

#2 13. 1. 2009 14:50:51

Mat95pat
Člen
Registrace: 17. 6. 2008
Příspěvků: 45

Re: automatické rozpoznávání čísel

Nevím, jak to zrušit natrvalo, ale pokud označíte celou tabulku myší a pak na ni kliknete pravým tlačítkem, měl byste mít možnost zrušit toto "Rozpoznávání čísel" alespoň pro celou takto označenou tabulku/buňky.

Offline

#3 13. 1. 2009 15:35:24

jarek.p
Člen
Registrace: 13. 1. 2009
Příspěvků: 2

Re: automatické rozpoznávání čísel

Ano, to máte pravdu.
Já bych ale potřeboval toto zrušit napořád sad

Offline

#4 13. 1. 2009 17:13:28

M_artin
Člen
Registrace: 14. 10. 2008
Příspěvků: 5

Re: automatické rozpoznávání čísel

Funkci rozpoznávání čísel lze vypnout v menu " Nástroje" - " Volby " - "OpenOffice Writer" - Tabulka, kde v pravém horním rohu jsou tři zaškrtávací pole s názvem " Vstup v tabulkách a hned první zaškrtávací políčko - Rozpoznávání čísel. Stačí odznačit a čísla se již nebudou rozpoznávat :-)

Offline

#5 13. 1. 2009 18:41:37

Mat95pat
Člen
Registrace: 17. 6. 2008
Příspěvků: 45

Re: automatické rozpoznávání čísel

Tak jsem se na to ještě jednou podíval a zjistil jsem, že mi tento přepínač funguje na celý Writer, i když program zavřu a pak otevřu znova, zůstává přepínač dle posledního nastavení. Kliknutím pravým tlačítkem na kteroukoliv tabulku v dokumentu se otevře kontextové menu, v něm lze zapnout/vypnout položku "Rozpoznávání čísel" a toto se také projeví v menu, které tady popsal M_artin (Nástroje / Volby... / OpenOffice.org Writer / Rozpoznání čísel).

Vyzkoušeno na OOo 3.0 pro Windows i OOo 3.0.1rc1 pro Ubuntu.

Offline

Zápatí