Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 14. 5. 2011 09:09:23

markoma
Člen
Registrace: 14. 5. 2011
Příspěvků: 14

Ukotvenie ovládacích prvkov formulára

Pozdravujem potrebujem poradiť v Calc mám vytvorený program na vytváranie objednávok . No neviem si dať rady s jedným problémom . Ukotvenie zaškrtávacieho tlačítka na bunku . Aj napriek tomu, že mám zaškrtávacie tlačítko ukotvené na bunku pri zväčšení alebo zmenšení strany o x%.
sa toto tlačítko značne pohybuje medzi vymedzený priestor bunky čo je v náhľade strany zobrazené viditeľne mimo bunku do ktorého bolo vložené. Vôbec tomu nerozumiem . Naopak ak vytvorím nový list mimo tento program  všetko funguje ako má problém je len v tom, že kým som si graficky všetko upravil tak ako potrebujem vytvorenie nového listu  v novom súbore a všetko okolo toho zaberie spustu času.

Offline

#2 14. 5. 2011 19:04:55

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Ukotvenie ovládacích prvkov formulára

A co při tisku? Jde o chybu jen při zobrazení, nebo se pole hýbe celkově? Pokud jde o zvětšování a zmenšování, zatím jsem tento problém neřešil. Je dokument uložen v .odt nebo .ods pokud ne je možné, že se přeformátuje.
;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 14. 5. 2011 21:13:21

markoma
Člen
Registrace: 14. 5. 2011
Příspěvků: 14

Re: Ukotvenie ovládacích prvkov formulára

Tlač je bez problémov. Pokial to nastavím tak že v origináli je to síce mimo bunku ale v náhľade alebo pri tlači je to OK

Offline

#4 15. 5. 2011 20:01:25

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Ukotvenie ovládacích prvkov formulára

Zkoušel jsem to horem dolem, ale pokud měním velikost zobrazení, tak se mi zaškrtávací políčko zmenšuje a zvětšuje spolu s dokumentem.
Jakou verzi OO.o máte? Na WinXP Pro OO.o 3.3 to funguje bez problémů. Možná ještě problém mimo OO.o - třeba rozlišení monitoru?


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 15. 5. 2011 21:53:19

markoma
Člen
Registrace: 14. 5. 2011
Příspěvků: 14

Re: Ukotvenie ovládacích prvkov formulára

sedlacekdan napsal(a)

Zkoušel jsem to horem dolem, ale pokud měním velikost zobrazení, tak se mi zaškrtávací políčko zmenšuje a zvětšuje spolu s dokumentem.
Jakou verzi OO.o máte? Na WinXP Pro OO.o 3.3 to funguje bez problémů. Možná ještě problém mimo OO.o - třeba rozlišení monitoru?

Pozdravujem . Skúšal som to aj na inom PC problém tam stále je. Celé som to začal na OO 3.0 (možno ešte aj staršom) a postupne to stále upravujem. To znamená na už vyrobenej verzii to stále nefunguje ako má a nepomáha ani ukotvenie k bunke. Ak však otvorím nový list a vložím tam zaškrtávacie tlačítko všetko ide ako má. Teda problém je len v už vyhotovenej časti, ale ako som už písal do prerábania sa mi naozaj nechce dlho som to upravoval a stále doplňoval o nové a nové veci

Offline

#6 16. 5. 2011 17:19:08

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Ukotvenie ovládacích prvkov formulára

Možná je to nesmysl a nebude to fungovat - zkoušel jste to přeuložit? Stáhněte si OO.o 3.3 otevřte a uložte jako nový dokument, třeba to pomůže.
;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí