Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 8. 1. 2009 16:09:28

PeL
Člen
Registrace: 8. 11. 2005
Příspěvků: 25

Barva pisma

Proc se po stisknuti ikony "barva pisma" a vybrani pozadovane barvy, objevi plechovka s barvou kterou musim oznacit nove napsany text, aby byl v pozadovane barve? V MS Office staci vybrat barvu pisma a kazdy dalsi napsany znak, ma tuto barvu.

Testovano na OOo 3.0 stable a 3.1beta pod linuxem i pod windows.

Offline

#2 8. 1. 2009 17:07:24

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Barva pisma

Netuším, ale není si první napsat text a pak najednou obarvit příslušné části? ... nebo tomu ještě lépe přiřadit znakový styl?

Offline

#3 8. 1. 2009 18:21:33

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Barva pisma

Neviem prečo to tak je, ale funguje to tak, že stačí napísať jedno písmeno, to zafarbiť a potom už OO.o píše inou farbou. Riešenie je aj nastavenie štýlu - hlavne ak meníte farbu často - prázdny dokument s príslušnými definíciami si potom nastavte ako východziu šablónu a máte raz a navždy pokoj.

Offline

#4 9. 1. 2009 13:20:14

PeL
Člen
Registrace: 8. 11. 2005
Příspěvků: 25

Re: Barva pisma

Ondra.kl: Proc se tedy stejne nechovaji i ostatni funkce z nabidky formatovani? Kdyz chci podtrzeni kliknu na ikonku a nove napsane znaky jsou podtrzene, bold to same a barva textu se najednou resi jinak?

Jako jedine rozumne reseni beru vypusteni toho nesmyslneho kroku s obarvovanim (jak?), ktery je navic nepresny. Clovek se musi strefovat do casti textu kterou chce zvyraznit. Osobne je mi to jedno, jen nekteri uzivatele si spatne zvykaji.

Offline

#5 9. 1. 2009 16:31:39

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Barva pisma

PeL napsal(a)

Ondra.kl: Proc se tedy stejne nechovaji i ostatni funkce z nabidky formatovani? Kdyz chci podtrzeni kliknu na ikonku a nove napsane znaky jsou podtrzene, bold to same a barva textu se najednou resi jinak?

Jako jedine rozumne reseni beru vypusteni toho nesmyslneho kroku s obarvovanim (jak?), ktery je navic nepresny. Clovek se musi strefovat do casti textu kterou chce zvyraznit. Osobne je mi to jedno, jen nekteri uzivatele si spatne zvykaji.

Obraciate sa na nesprávnu stranu - musíte napísať issue vývojárom, ktorý to podľa zváženia zohľadnia v budúcej verzii. My môžeme maximálne poradiť, ako niečo riešiť, ale zmeny OO.o nedokážeme urobiť - ovplyvniť áno - hlasovaním za vyriešenie príslušného issue.

Offline

#6 12. 1. 2009 12:53:07

PeL
Člen
Registrace: 8. 11. 2005
Příspěvků: 25

Re: Barva pisma

Chapu, ale ta issuezila to si snad nekdo dela pr...? Registrovat se (to odradi 90% lidi) a do nejakeho neprehledneho formulare popsat chybu, nejlepe anglicky?

Offline

#7 12. 1. 2009 17:35:21

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Barva pisma

Tak napíšte mail niektorému z českých vývojarov a poproste ho o to. Ja to riešim tak, lebo anglicky neviem, ale som registrovaný, aby som mohol hlasovať. A inak je to výborný systém - lebo tam sa hlásia nielen chyby, ale ja požiadavky používateľov a podľa počtu hlasov sa prihliada na to, čo sa vyrieši skôr.

Offline

#8 12. 1. 2009 21:44:07

PeL
Člen
Registrace: 8. 11. 2005
Příspěvků: 25

Re: Barva pisma

Dobra mozna je, ale ergonomie je zoufala. Dekuji, zkusim to nekomu napsat.

Offline

Zápatí