Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 1. 5. 2011 06:53:15

Ladisl
Člen
Registrace: 28. 4. 2011
Příspěvků: 11

Číslování stránek - VYŘEŠENO

Nějakou dobu jsem se marně pokoušel posunout číslování stránek o 8 míst.
Vždy mi číslo stránky zcela zmizelo a objevila se tam namísto čísla jen šedá úsečka.
Pak se ztratila čísla stránek uplně a objevuje se mi tam celý den jen "Seitennummer"
Jak to slovo Seitennummer mám odstranit, aby se tam zas objevilo číslo stránky?

Offline

#2 1. 5. 2011 07:17:22

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Číslování stránek - VYŘEŠENO

Ladisl napsal(a)

Nějakou dobu jsem se marně pokoušel posunout číslování stránek o 8 míst.
Vždy mi číslo stránky zcela zmizelo a objevila se tam namísto čísla jen šedá úsečka.
Pak se ztratila čísla stránek uplně a objevuje se mi tam celý den jen "Seitennummer"
Jak to slovo Seitennummer mám odstranit, aby se tam zas objevilo číslo stránky?

http://www.openoffice.cz/search.php?act … n&x=9&y=10

Offline

#3 2. 5. 2011 16:39:20

Ladisl
Člen
Registrace: 28. 4. 2011
Příspěvků: 11

Re: Číslování stránek - VYŘEŠENO

Já to zkoušim s tim číslováním přesně podle návodu:
Kliknu: Vložit - Pole - Jiné - Dokument - Strana - Číslo strany - Arabsky 123 - korekce 8 - vložit - zavřít.
A pak tam v té samé spodní řádce (nebo i v horní řádce) pro jméno kapitoly vyleze vravo do toho ne číslo 9 ale slovo "číslo stránky" tedy mně se v řádce pro stránku objeví německy "seitennummer" a žádné číslo stránky 9.
Co s tim tedy dělat, aby se objevovala čísla stránek a ne slova "číslo stránky", "předchozí stránka" nebo "další stránka"
Na počátku se mi objevavala čísla stránek a nyní už je nedostanu, jen samá slova dostanu.
Tedy snad musim knihu v OpenOffice formátu ODT nahrát na CD a celý program OpenOffice z computeru vymazat a pak jej nahrát a instalovat zase znova.
Dostává se ten download O.O. i v Čechách na německé stránce Uni Erlangen + český slovník?
Nebo se O.O. dostane i na nějaké české stránce už se zabudovanými českými slovy?

Offline

#4 2. 5. 2011 17:53:23

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Číslování stránek - VYŘEŠENO

Ladisl napsal(a)

Co s tim tedy dělat, aby se objevovala čísla stránek a ne slova "číslo stránky", "předchozí stránka" nebo "další stránka"
Na počátku se mi objevavala čísla stránek a nyní už je nedostanu, jen samá slova dostanu.


Zobrazit a zrušte názvy polí (nebo CTRL+F9) pak budete mít zobrazeny čísla stran. Jinak výše uvedený postup funguje bez problémů

Editoval sedlacekdan (2. 5. 2011 18:06:15)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 3. 5. 2011 14:37:15

Ladisl
Člen
Registrace: 28. 4. 2011
Příspěvků: 11

Re: Číslování stránek - VYŘEŠENO

Už jsem se chtěl ptáti na německém fóru na to :-)
Děkuji moc za radu !!
A nyní jsem tedy na tvoji radu tiskl Strg + F9, pak se objevilo info v tabulce POLNÍ POKYNY,
že mám nahoře na liště kliknout Ansicht a pak kliknout v tabulce Feldnamen
a nyní mám stránky úvodu mojeho bestselleru o akciích očíslovány podle plánu čísly 9 až 11 a mohu se pak už dívat na očíslování 1. kapitoly knihy a pak až do 27. kapitoly posouvat číslování o ty minulé kapitoly, tedy 27x musim posouvat číslování stránek v každé kapitole zvlášt.

Protože se mi nepovedlo napsat do dolní řádky ke každé kapitole jiné jméno, ale všech 27 kapitol dostalo jméno té první kapitoly, tak jsem raději uložil těch 27 kapitol do oddělených 27 souborů ODT.
Ona probíhá asi také automatická kontrola pravopisu lépe a na nic ten automat nezapomene, když se nekontroluje najednou 200 stran, ale vždy jen asi 8 stran, každá kapitola zvlášt.

Ale ono je to asi tiskárně jedno, jestli dostane celou knihu v jednom souboru Acrobat PDF nebo ve 27 souborech PDF. Snad tiskárny netisknou automaticky všechny stránky knihy z jednoho souboru PDF, ale musí v té tiskárně asi někdo nastavit manuálně PDF na 1. stránku a tu vytisknout 200x a pak manuálně otočit PDF na 2. stránku a tu vytisknout 200x.
Tak snad je jedno, zda pošlu moji knihu do tiskárny na CD z jednoho PDF s 200 listy,
nebo na jednom CD, na kterém je 27 souborů PDF pro 27 kapitol knihy.

Mám v ůmyslu nechat tisknout moji knihu bez nakladateství přímo v tiskárně.
Jedno nakladatelství knih v Praze by chtělo, abych jim zaplatil za každou knihu vázanou B5 400 korun. A jedna tiskárna v Ostravě slibuje, že za jednu brožovanou knihu A4 musim platit jen 60 korun. Tak snad mohu ty knihy prodávat za 200 až 300 korun brožované A4. Nemusí být vázané B5.
Moje kniha pro akcie má diskusní fórum http://forum.nr1a.com/viewthread.php?tid=29

Offline

#6 3. 5. 2011 18:10:43

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Číslování stránek - VYŘEŠENO

Není třeba zasílat nakladetelství 27 souborů stačí si pořídit virtuální PDF tiskárnu (např. PDFCreator - http://www.slunecnice.cz/sw/pdfcreator/ ) a tisknout dokumenty postupně do jednoho PDF souboru.
;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 4. 5. 2011 07:34:15

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Číslování stránek - VYŘEŠENO

Tlačiareň netlačí na malé formáty, ale povedzme na B2, ktorý sa potom skladá, takže sa na jeden list pri výslednom formáte A4 tlačia stránky č. 1, 4, 5, 8 a z druhej strany stránky č. 2, 3, 6, 7, pričom musia byť stránky otočené tak, aby po zložení boli "hore hlavou" - čiže oni z dodaného PDF tak či tak musia pre vlastnú tlač urobiť iný podklad, kde budú navyše orezové značky... Najlepšie je, ak sa v tomto smere obrátite priamo na tlačiareň, pretože každá má iné požiadavky (a, samozrejme, aj ceny) na predprípravu, ktorú tak či tak bude robiť.

Niekedy vyjde lacnejšie, ak im pošlete DOC súbor, ktorý "vlejú" do Adobe Indesign (ten totiž ODT zatiaľ nepodporuje, preto DOC). Ak tento DOC súbor pripravíte v OO.o tak, že urobíte nezalomiteľné medzery, nastavíte znakové štýly pre kurzívu a tučné písmo (rozšírenia pre takéto veci sú k dispozícii na stránkach Openoffice.cz), môže im to postačovať (takto osobne pripravujem podklady pre tlačiareň).

Ak má kniha 200 strán a náklad 200 kusov, dokážete zohnať (napr. v Brne) aj lacnejšiu tlač ako 60,- Kč za kus.

Offline

Zápatí