Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 4. 2011 11:15:29

bedla
Člen
Registrace: 5. 4. 2011
Příspěvků: 2

Tabulka a výběr nesouvislé oblasti - VYŘEŠENO

Dobrý den, dá se vybrat nějakým způsobem nesouvislá oblast v tabulce vytvořené v Writeru bez použití maker? Např. 1,3 a 7 řádek tabulky a pak v nich současně provést např. změnu pozadí atd. V konkurenčním balíku to jde přes CTRL+levé tlačítko myši u daného řádku, v Writeru mi žádná z kombinací řídících kláves+levé tlačítko myši podobnou odezvu nevrací. Předem děkujiza odpověď.

Offline

#2 5. 4. 2011 18:23:20

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Tabulka a výběr nesouvislé oblasti - VYŘEŠENO

Pokud to potřebujete často, tak si definujte styl který často používáte - pokud máte kurzor v tabulce stiskněte F11. Pak už jen vždy vyberete příslužný styl a pomocí Režimu výberu formátu (tuším že se tomu říká štěteček (ale vypadá spíš jako vylévajícíse plechovka :-))) si poklikáte na buňky a ty se sami mění podle stylu.

Ve stylu si můžete definovat písmo, pozadí, ohraničení a další.....

Výběr buněk pomocí CTRL + myš je možný v calcu. Takže můžete vytvořit tabulku v calcu, upravit a pak kopírovat do writeru.


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 11. 4. 2011 08:37:39

bedla
Člen
Registrace: 5. 4. 2011
Příspěvků: 2

Re: Tabulka a výběr nesouvislé oblasti - VYŘEŠENO

Díky za odpověď, že to jde v Calcu to vím, proto mě trochu překvapilo, že to nejde v tabulce Writeru. Je tam sice možnost výběru "Automatický formát tabulky", ale ten mi vyhovuje jen v některých situacích. Váš návrh jsem odzkoušel, akorát mi nejde nastavit formáty buněk tabulky, ale jen odstavce v buňkách. Je možné, že jsem jen špatně pochopil funkci "stylisty" a ty buňky se dají v něm definovat.

Offline

#4 11. 4. 2011 10:10:12

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Tabulka a výběr nesouvislé oblasti - VYŘEŠENO

Tabulka ve Writeru není to samé jako tabulkový editor.

Protože je Writer "texťák", formátujete obsah tabulky pomocí stylů odstavce, kde každá buňka je jako samotný odstavec. Výsledek je stejný jako v Calcu - alespoň pokud jde o jednoduché formátování (barva, zarovnání, velikost a druh písma...).

;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí