Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 4. 2011 17:16:49

Mica
Člen
Registrace: 26. 9. 2006
Příspěvků: 11

Tisk příručky (brožury) - špatné okraje

Dobrý den, rád bych požádal o radu s problémem při tisku příručky (brožury). Soubor před tiskem má 28 stran na výšku, první strana má přiřazen styl "První strana", ostatní strany styl "Výchozí". Bez ohledu na to mají všechny strany pravý i levý okraj 2 centimetry, horní i dolní okraj mají 1,6 cm, velikost papíru je u všech A4. Soubor jsem chtěl vytisknout jako příručku, ve volbách tisku jsem vybral tisk příručky, nastavil papír na vodorovnou orientaci a oboustranný tisk přes kratší stranu. Stránky se sice vytiskly ve správném pořadí, tj. je možno přeložením papíru a vložením přeložených papírů do sebe vytvořit brožurku, problém však mám v tom, že všechny sudé strany, to znamená ty, které jsou na vytištěných listech vlevo, mají ořízlý text na levé straně - od levého okraje zhruba 2 cm textu chybí, napravo je zase zbytečně moc místa. Liché strany na pravé straně vytištěných listů (včetně titulní strany) jsou vpořádku. Takto vytištěná příručka bez části textu je pochopitelně k ničemu. Chyba může podle mě být buď v tom, že jsem opomenul nějakou volbu při tisku (či tisk příručky vyžaduje nějaký "fígl", který neznám), nebo je chyba v současné verzi programu (mám LibreOffice 3.3.1 v Debianu). Můžete mi někdo poradit, v čem je zakopaný pes?
Děkuji.

Offline

#2 10. 4. 2011 19:13:23

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Tisk příručky (brožury) - špatné okraje

Mrkněte sem,
zkráceně máte ve formátu stránky nastaveno zrcadlit?

Jak vytisknout dokument jako knihu?


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 11. 4. 2011 16:58:17

Mica
Člen
Registrace: 26. 9. 2006
Příspěvků: 11

Re: Tisk příručky (brožury) - špatné okraje

Ne, volbu "zrcadlit" jsem nezvolil, protože v nápovědě o tisku příručky to není zmíněno. K čemu je vlastně tato volba užitečná, jestliže mám u lichých i sudých stránek nastaveny zcela stejné okraje?

Offline

#4 11. 4. 2011 17:38:36

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Tisk příručky (brožury) - špatné okraje

Právě při tisku se vám budou zarovnávat jako když by jste měl nastaveny sudé a liché strany zvlášť.
Dotaz z fora - zde se to již řešilo.

V OO se mi dokument jako brožura vytiskne správně i bez volby zrcadlení. Zkoušel jste i s jiným dokumentem?
Možná si také nerozumí tiskárna s LO a tiskem brožury.
;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 13. 4. 2011 07:23:07

Mica
Člen
Registrace: 26. 9. 2006
Příspěvků: 11

Re: Tisk příručky (brožury) - špatné okraje

Tak teda nevím. Zkusím ještě tisk se zrcadlením stránek a uvidím. Včera jsem nicméně stejný soubor tiskl z jiného počítače, kde je OpenOffice.org 3.2 (a jiná tiskárna), a soubor se vytiskl se správnými okraji.
Pokud jde to to, zda si nerozumí moje tiskárna s LibreOffice a tiskem brožury, nevím, jak bych to posoudil, protože jinak z LibreOffice tiskne v pořádku, a to i oboustranný tisk.

Offline

#6 13. 4. 2011 07:37:16

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Tisk příručky (brožury) - špatné okraje

Pokud se jinde tiskne správně není problém v dokumentu ani LO a s nastavením tiskárny vám bohužel neporadím ;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 21. 4. 2011 11:03:09

Mica
Člen
Registrace: 26. 9. 2006
Příspěvků: 11

Re: Tisk příručky (brožury) - špatné okraje

Možná jsem špatně zvolil formát papíru, na který se má tisknout. Soubor jsem už vytiskl na jiné tiskárně, tak dám vědět, až budu tisknout příručku zase u sebe, zda právě ve volbě rozměrů papíru byla chyba.

Offline

Zápatí