Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 25. 3. 2011 09:08:44

JtMA
Člen
Registrace: 29. 1. 2010
Příspěvků: 2

v Calcu OO 3.3 nefunguje rucni zalomeni stranky

Dobry den,
rad bych nahlasil nefungujici rucni zalomeni v pripade, ze je ve stylu stranky v meritku na zalozce "list" nastaveno cokoliv jineho nez "upravit meritko tisku".

Napriklad pokud mam prilis sirokou tabulku, kterou chci vtesnat pomoci nastaveni "prizpusobit rozsah tisku vysce/sirce" na jednu stranku vodorovne, veskera rucni zalomeni stranky jsou ignorovana.

-JtMA-

Offline

#2 25. 3. 2011 11:22:36

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: v Calcu OO 3.3 nefunguje rucni zalomeni stranky

mno nevím, mě to připadá jako logické chování:
1. volba "upravit meritko tisku" = tiskne se podle toho to program automaticky zaláme a tím že respektuje ručně vložené zlomy a navíc mám možnost upravit měřítko tisku čímž mu patřičmě změním velikost stránky.
2. další volby vezme celý tiskový výstup a patřičně jej upraví - při respektování ručně vložených lomů by přeci výsledek neodpovídal tomu co si tam nastavím

Offline

#3 25. 3. 2011 12:09:09

JtMA
Člen
Registrace: 29. 1. 2010
Příspěvků: 2

Re: v Calcu OO 3.3 nefunguje rucni zalomeni stranky

Mne to jako korektni chovani nepripada. Pokud bych chtel jiz zminenou tabulku vytisknout s ohledem na rucni zalomeni stranek, program by me nutil zvolit rezim "upravit meritko tisku" a nasledne bych se musel trefovat upravenim procent, aby mi cast tabulky neprelezla na "vedlejsi" stranku.
Dejme tomu, ze to tak udelam a dokument poslu dalsimu uzivateli, jehoz tiskarna nezvladne tak male okraje, jake byly v dokumentu nastaveny. Nezbyva mu tedy, nez aby pred tiskem znovu trefoval procenta zobrazeni.
Nehlede na to, ze procenta meritka bych musel upravovat pokazde, kdyz bych menil sirku sloupcu.
A nehlede na to, ze predchozi verze OO zachovavaly rucni zalomeni stranek ve vsech rezimech nastaveni meritka a nikde nebyla zminka o "oprave" teto funkce...

Offline

#4 25. 3. 2011 14:02:48

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: v Calcu OO 3.3 nefunguje rucni zalomeni stranky

Nevím jaké je v tomto případě korektní chování a proto píšu jen jak mi to připadá. pokud víte že to v minulých verzích bylo jinak, pak to asi opravdu bude chyba - potvrzuji toto chování na OOo 3.3.0 - OOo330m20 build 9567 / Win XP SP3. Doporučuji tedy chybu zkusit vyhledat na http://openoffice.org/bugzilla/ a pokud se to nepovede tak nahlásit tamtéž.

Offline

Zápatí