Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 3. 2011 21:39:37

baggage
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 14

Čárový kod

Potřeba dostat čtečkou čárového kodu číselnou hodnotu pomocí emulace klávesnice do buňky v calc.
Na http://www.openoffice.cz/pooostrehy-1-2 … %C3%BD+kod jsem našel odkaz na http://extensions.services.openoffice.o … ct/barcode a přes Správce rozšíření v nástrojích OOo jsem instaloval barcode1.3.1. a myslel jsem si, že jednoduše přepnu klávesnici na EN a načtu čtečkou kod do buňky v podobě čísel. Ne nepovedlo se.

Jak dostat do buňky (převést) číslo z čárového kodu pomocí čtečky - věděl by někdo ? ? ?
Díky moc.

Editoval baggage (10. 3. 2011 21:46:02)

Offline

#2 10. 3. 2011 21:59:23

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Čárový kod

To rozšíření je podle mě na to, že zadáte text/číslo a ono vám ho to zobrazí jako čárový kód, navíc v modulu Draw; pro Calc je tento: http://extensions.services.openoffice.o … desForCalc popř. http://extensions.services.openoffice.o … Of5ForCalc
Ani s jedním nemám zkušenosti.


To, co chcete vy, podle mě vyžaduje speciální software-ovladač k té čtečce, co máte. Obraťte se na výrobce daného hardwaru.

Editoval hanus (10. 3. 2011 22:04:44)

Offline

#3 10. 3. 2011 23:14:38

jiji1
Člen
Registrace: 25. 8. 2009
Příspěvků: 13

Re: Čárový kod

Jestli dobre chapu co potrebujete (namirit ctecku na carovy kod a do calcu dostat prectenou hodnotu caroveho kodu) tak snad na zadnej doplnek neni potreba. ZKousel jste tu ctecku spolu napriklad s notepadem? Mate spravne nastaveny rezim ctecky caroveho kodu? (V dokumentaci ke ctecce by mely byt specialni ridici carove kody, ktere zmeni nasteveni rezim ctecky).

Offline

#4 10. 3. 2011 23:22:08

baggage
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 14

Re: Čárový kod

I ta nejlevnější čtečka nepotřebuje žádný ovladač pro načtení hodnoty třeba do calcu, ALE musí být od výrobce použitelná jako emulace klávesnice. Potom místo ručního ťukání se to jenom sejme. Ve skladu, který jsem Vám poslal s touto funkcí pracujeme, odčítáme od sebe datumy pro výpočet dnů k platbě a pak násobíme kč. Ale snímal jsem nyní kody, které byly nekvalitně okopírované a proto mě to nešlo. Ověřil jsem to na originálním tisku.
                       Myslel jsem, že s těma makrama ze calc sklad v příkladu jsem něco potento.... Ale funguje to normálně. Akorát, že máte pravdu, že pokud chci vytisknout zhotovený čárový kod tak, aby byl k přečtení, tak bohužel musí se pořídit nějaký soft. Napíšu něco v čár. kodu, protože ve font. XP mám nějaké rtf, ale to je jen asi jako bitmapa.
Mám např. od SK Label zdarma( na štítky ), nebo Zoner Callisto (grafika - lic) programy na tisk čárových kodů, kdy co se vytiskne se i načte do buňky, ale na zápis v calcu, nebo writu a zpětném načtení se nechytám.
takže děkuju

Editoval baggage (10. 3. 2011 23:26:42)

Offline

#5 10. 3. 2011 23:39:27

baggage
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 14

Re: Čárový kod

Ještě něco. Pokud se bude načítat čtečkou musí být klávesnice na EN (ctrl+shift) jinak to píše písmena s  diakritikou.
Pozor aspoň u mne se stalo toto:
kliknul jsem ve XP na dolní lištu vedle startu a nemohl jsem přepnout klávesnice ani když jsem kliknul na CS a zvolil EN tak stejně se nepřeplo. Musel jsem kliknout na něco jiného do např. rozepsaného dopisu, nebo měkam do plochy a potom to šlo. Ne to co Vás napadá nefungovalo, totiž ani klávesové zkratky  - muselo se kliknout někam jinam.

Editoval baggage (10. 3. 2011 23:40:35)

Offline

#6 5. 4. 2011 19:54:23

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Čárový kod

čárový kód by měl jít sejmout pokud byl vytvořen v rozšíření barcode, které jste si stáhl s volbou Code 128 alespoň u mě v práci to funguje, ale bohužel Vám neřeknu ani výrobce ani soft, který ho ovládá. Navíc souhlasím s vámi, že každá čtečka by toto měla zvládnout.
Čili nezbývá Vám nic jiného, než si vytvořit vlastní čár.kody v Kresba - vložit - Barcode a v typu zvolit Code 128.
Zkuste třeba to bude fungovat.
PS klávesnice EN - ano


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 5. 4. 2011 20:25:42

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

Re: Čárový kod

Ja to vyresil i s ceskou klavesnici smile Ctecku - pouzivame honeywell/metrologic - jsem podle manualu nastavil jako ze pouzivam francouzskou klavesnici a vsecko mi funguje v ceskym rezimu wink Specialitky se daj vyresit prefixama a suffixama pred a po skenovani.

Offline

Zápatí