Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 3. 2011 18:28:19

iguka
Člen
Registrace: 21. 11. 2010
Příspěvků: 24

Odsakování odstavce na jinou stránku

Píšu bakalářku v přednastavené šabloně. Na některých stránkách mi ale divně odskakuje odstavec na druhou stranu, tzn. že třeba dva řádky dole na stránce jsou prázdný a už tentýž odstavec pokračuje na druhé stránce. Nedaří se mi to nijak zeditovat.


screen obrazovky s problémem ke stažení
http://czshare.com/1647219/3z5P/Bez_n_zvu.jpg

Offline

#2 10. 3. 2011 20:15:05

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Odsakování odstavce na jinou stránku

Ve formátu odstavce máte nejspíše nastavenou kontrolu sirotků a vdov. Obojí se týká zalamování odstavce přes konec stránky. Jedno hlídá to aby nebyl určený počet řádků sám na konci stránky - pokud by k tou mělo dojít tak přesune celý začátek na další stránku. Druhé hlídá to aby nebyl určený počet řádků sám na začátku následující stránky - pokud by k tou mělo dojít tak přesune potřebný počet řádků z předchozí stránky.

Ono prostě blbě vypadá když je na konci stránky samostatný řádek nebo když je na začátku stránky a tohle tomu brání přesunutím řádků tma kam je potřeba.

Offline

#3 10. 3. 2011 20:33:01

iguka
Člen
Registrace: 21. 11. 2010
Příspěvků: 24

Re: Odsakování odstavce na jinou stránku

Jo, to bude ono, mám to nastavený na dva řádky pro každý (sirotků a vdov). Takže doporučujete to tak nechat?

Offline

#4 11. 3. 2011 07:07:02

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Odsakování odstavce na jinou stránku

S kľudom to nechajte tak a použite moje rozšírenie pre formátovanie dokumentov. Tam si môžte väčšinou zmeniť odsadenie znakov tak, že vám tieto riadky "skočia" na jednu stranu - treba sa však s tým hrať a hľadať vhodný odsek, v ktorom by ste toto nastavenie urobili (nemusí to byť zákonite ten "rozhodený".

Offline

Zápatí