Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 1. 2009 14:43:27

bobster
Člen
Registrace: 5. 1. 2009
Příspěvků: 2

Problém se zobrazováním vlastních odrážek

Při tvorbě firemních dokumentů používáme vlastní obrázek (znak firmy) jako odrážku. Mám vytvořený styl s nastavením. Problém nastává při otevření dokumentu na jiném počítači. Odrážky zmizí a pokud uživatel uloží na jiném počítači změny v souboru, odrážky nejsou vidět ani na počítači tvůrce. Musím pak znovu nastavit styl a pak se to teprve zobrazí korektně. Nevíte někdo prosím jak udělat to, aby se případné obrázky odrážek staly součástí souborů a zobrazovaly se odrážky všude korektně? Mám trochu máslo na hlavě, protože šéfka se do mě opřela kvůli tomu, že používám OOo.V MSO tento problém totiž není.

Please HELP smile

BOBSTER

Offline

#2 5. 1. 2009 15:54:30

Mat95pat
Člen
Registrace: 17. 6. 2008
Příspěvků: 45

Re: Problém se zobrazováním vlastních odrážek

Dobrý den,
vyzkoušel jsem to nyní sám, nejprve jsem si vytvořil styl seznamu lstMojeOdrazky, kde jsem na záložce Volby vybral číslování Obrázek a na disku našel vhodný obrázek, pak jsem vytvořil styl odstavce mujOdstavecOdrazky k němuž jsem připojil dříve vytvořený styl číslování. Následně jsem už jen nacvakal několik řádků/odstavců pod sebe, označil je myší a přiřadil jim příslušný styl odstavce. Výsledný seznam měl odrážky s obrázky, které jsem si přípravil. I když jsem pak soubor otevřel v jiném OOo, na jiném počítači, zůstaly odrážky zachovány, protože ten obrázek se při vytvoření stylu seznamu uložil do výsledného souboru ODT.

Můžete se podívat na tento soubor http://suzelly.opf.slu.cz/~korviny/zzz/ … drazka.odt a obrázek s odrážkou najdete tady: http://suzelly.opf.slu.cz/~korviny/zzz/ … drazka.png.

Pokud si ten soubor ODT přejmenujete na ZIP a rozbalíte si jej, pak uvnitř archívu najdete také adresář/složku Pictures/ a zde by měl být mj. uložen i obrázek s odrážkou, akorát že bude přejmenován podle interní metodiky, kterou OOo používá pro imporotované soubory.

Zkoušel jsem to na OOo 3.0 ve Windows XP a Ubuntu 8.10.

Offline

Zápatí