Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 3. 2011 18:08:21

1luke
Člen
Registrace: 20. 11. 2010
Příspěvků: 14

Kontrola pravopisu

Kde se da ve Writeru zapnout kontrola pravopisu? Takovy to podtrhavani preklepu. Nebo to se musi nejak doinstalovavat?

Offline

#2 2. 3. 2011 20:24:13

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Kontrola pravopisu

musí se stáhnout zvlášť - viz. http://www.openoffice.cz/stahnout - a poté doinstalovat přes: nástroje - správce rozšíření.

Offline

#3 2. 3. 2011 21:58:25

Randers
Člen
Registrace: 2. 3. 2011
Příspěvků: 2

Re: Kontrola pravopisu

Pri praci s textovym editorem mi neustale automaticky vyskakuje okno kontrola pravopisu. Porad dokola po kazdem tretim nebo ctvrtem klepnuti na klavesnici.Jak to mam zrusit/deaktivovat?

Offline

#4 2. 3. 2011 22:06:41

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Kontrola pravopisu

tohle není normální chování ... pokud tedy průběžně nemačkáte F7

Offline

#5 2. 3. 2011 22:18:30

Randers
Člen
Registrace: 2. 3. 2011
Příspěvků: 2

Re: Kontrola pravopisu

Me to taky normalni nepripada...a F7 urcite prubezne nemackam. I kdyz program ukoncim a otevru znovu, zase to okno zacne vyskakovat.

Offline

#6 3. 3. 2011 07:38:28

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Kontrola pravopisu

zkuste:
1. zda se to stejně chová i v Calcu
2. pokud ano bude asi něco špatného v OS / OOo / doplňku -  zkuste nejprve reinstalovat doplněk a poté OOo případně ped tím vším ještě aktualizujte javu
3. pokud ne tak budeme muset bádat dál ... jen mě zatím nenapadá kde wink

Offline

#7 30. 4. 2011 23:48:05

Ladisl
Člen
Registrace: 28. 4. 2011
Příspěvků: 11

Re: Kontrola pravopisu

Ve čtvrtek 28.4.2011 jsem nainstaloval český slovník. Pak se mi chybně psaná česká slova ale nepodtrhla červeně. Tedy jsem vypnul computer a zapnul zas a chybně psaná česká slova podtržena byla.
Dnes s sobotu se mi česká slova nepodtrhávala zase znova. Tedy jsem nastavoval na Extras - Řeč - Česky a česká chybná slova se přesto nepodtrhávala červeně. Tedy jsem nainstaloval český slovník znova a computer vypnul a zapnul zas. A nyní se chybně psaná česká slova zas podtrhnou červeně.
Jak to kde nastavit, aby se chybně psaná slova podtrhávala červeně stále a každý den? A na co je tlačítko F7?
Ono mi to asi samo po zapnutí computeru naskočí na německý pravopis, když se ten program OpenOffice - Oracle nabízí pro download od Uni Erlangen v Bavorsku, ale když tam nastavím kontrolu českého pravopisu přes Extras - Řeč - Česky, tak to nekontroluje český pravopis zas.
A také je tam na liště ABC podtrženo červeně a po kliku na to se chybná česká slova mají snad také podtrhnout, nebo ne?

Offline

#8 1. 5. 2011 07:11:06

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Kontrola pravopisu

Jazyk sa kontroluje podľa jazyka dokumentu, ten musíte mať nastavený ako český - toto nezávisí od toho, odkiaľ a v akej jazykovej lokalizácii OO.o používate - menu Nástroje | Voľby, položka Jazykové nastavenia | Jazyky a tam si nastavte východzí jazyk pre dokumenty češtinu. Potom reštartujte OO.o (nemusíte celý počítač).

Offline

#9 6. 5. 2011 13:04:53

Ladisl
Člen
Registrace: 28. 4. 2011
Příspěvků: 11

Re: Kontrola pravopisu

Chybný český text se mi podtrhne červeně, ale když zas píšu německy, pak pro přenastavení se mi chybná německá slova nepodtrhnou červeně.
Tedy kliknu Extras - Jazyk - Pro celý text - Německy - tam je slovo Thesaurus příliš světlé a když kliknu na liště na ABC podtržené červeně, tak kontrola německého pravopisu nejde. Totiž při kontrole českého pravopisu to slovo Thesaurus v tabulce je vždy tmavé a pak to funguje. Tedy jak se podtrhnou automaticky ta chybná německá slova, když to jde u českých ???

Offline

#10 6. 5. 2011 14:26:07

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Kontrola pravopisu

Musíte mať nainštalované slovníky pre všetky jazyky, v ktorých chcete, aby sa kontrolovali preklepy - máte nainštalovaný nemecký slovník?

Offline

#11 6. 5. 2011 19:49:50

Ladisl
Člen
Registrace: 28. 4. 2011
Příspěvků: 11

Re: Kontrola pravopisu

Zajímavé. On neni asi ani jeden slovník nainstalován, ani anglicky asi.
A tak se musí z internetu nahrát a nainstalovat český + anglický + německý + španělský
a jiný a pak je nutno computer vypnout a znova zapnout a pak to teprve funguje a podtrhává chybná slova  český + anglický + německý + španělský a jiný.

Offline

Zápatí