Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 3. 2. 2011 15:52:15

navstevnik
Člen
Registrace: 4. 4. 2009
Příspěvků: 14

seznam použité literatůry

zdravím, jak funguje a jak se pracuje se seznamem použité literatůry? Když dám nástroje -> seznam použité literatůry tak se mi otevře jen nějaká mega tabulka (kde se vypisuje asi ta literatura), ale tam je plno řádků nějak předepsaných nějakou literatůrou.

Jak mám tedy vytvořit svůj seznam své literatůry? Dá se pak v tom vygenerovaném seznamu měnit formátování textu?

Offline

#2 3. 2. 2011 20:42:53

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: seznam použité literatůry

Ne že bych s tím někdy dělal, ale to co jste našel je předpřipravená databáze vybraných knih pro celé OOo. Tu si můžete rozšířit o vámi požadované knihy. Do dokumentu(ů) je pak můžete vkládat podle potřeby pomocí "vložit - rejstříky a tabulky - položka v seznamu použité literatury". Rejstřík / seznam použité literatury pro konkrétní dokument pak vytvoříte pomocí "vložit - rejstříky a tabulky -  rejstříky a tabulky..." a zvolením Typu "seznam použité literatury" - OOo pak projde celý dokument a vytvoří seznam z vložených položek.

Prostudujte nápovědu.

Offline

#3 22. 2. 2011 07:56:50

Helios
Člen
Registrace: 18. 5. 2005
Příspěvků: 43

Re: seznam použité literatůry

Taky se dá použít kombinace Writeru se softem Mendeley Desktop. Hodí se to hlavně pro správu citací ve vědeckých článcích - vkládáš citace přes doplněk a následně si necháš vložit celou použitou literaturu. :-)

Offline

#4 11. 3. 2011 14:04:23

enzo
Člen
Registrace: 11. 3. 2011
Příspěvků: 1

Re: seznam použité literatůry

Já když dám Nástroje > Seznam použité literatury, tak mi Writer krachne s hláškou Runtime Error. Nevíte někdo co s tím?

Offline

#5 11. 3. 2011 18:06:46

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: seznam použité literatůry

co s tím? opravit instalaci (OOo, javy, OS)! A zakládejte pro nové dotazy nová vlákna.

Offline

Zápatí