Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 2. 2011 19:38:02

mylanek
Člen
Registrace: 17. 2. 2011
Příspěvků: 3

export 1 listu do xls a pdf

Dobry vecer,
potreboval bych exportovat 1 list/tisknutelnou oblast, aby ve vyslednem xls+pdf souboru byl pouze text bez pouzitych vzorcu, ovladacich prvku a propojeni na dalsi dokumenty ale zachovalo se formatovani, barvicky a format bunek. Export musi fungovat neomezene, kdyz kliknu na tlacitko, musi se vytvorit dalsi a dalsi xls+pdf.


Idealni by byla moznost nastavit automaticky nazev vystupniho souboru z klice pouziteho v jedne bunce+aktualniho datumu ve formatu YYMMDDHH a cisla/verze od 1 do 999.


Nasel jsem doplnek do OOo ale tam se musi rucne psat nazev souboru, exportuje do XLS vsechno vcetne vzorcu a vypoctu a nahrane makro v OOo mi spise nefunguje nez funguje.


V makrech jsem naprosty zacatecnik. V excelu si umim upravit nahrane makro, ale v OOo mi vetsinou nefunguji ani makra naklikana pomoci pruvodnce. Export PDF neni az tak dulezity, nejdulezitejsi je ten XLS.


Dekuji
MyLanek

Offline

#2 17. 2. 2011 19:49:20

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: export 1 listu do xls a pdf

Žádná taková standardní funkce v OOo není, jedná se o zakázkové naprogramování makra. Snad se Vám někdo ozve - možná z nudy, možná za úplatu.
Nahrávání maker v OOo opravdu není moc funkční, resp ta nahraná makra moc nefungují.

Offline

#3 17. 2. 2011 19:53:35

mylanek
Člen
Registrace: 17. 2. 2011
Příspěvků: 3

Re: export 1 listu do xls a pdf

To hanus: Dekuji za info. Kdyby nekdo poradil jak na to, byl bych rad. Jeste mi napadlo ze ty listy mam v souboru 2, ale casem druhy list zrusim.

Bylo by to makro moc slozite? Nazvy souboru bych resil az v dalsi fazi, v prvni rade je dulezity ten vystup do XLS.

Editoval mylanek (17. 2. 2011 19:54:51)

Offline

#4 17. 2. 2011 21:15:01

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: export 1 listu do xls a pdf

Například v makrech pana Pastierika tyto věci jsou určitě řešené - ukládání do souborů aj. V makru je potřeba provést v zásadě tyto kroky:
- zjistit rozsah oblasti tisku v aktuálním listu
- buňky v oblasti tisku zkopírovat a vložit jako hodnoty (odstranění tlačítek atp. by byl asi větší problém)
- jelikož pokud vím Calc neumí uložit jen označenou oblast, musel by se vytvořit nový sešit jen s 1 listem a do něj nakopírovat požadovaná data
- vyzvednout si z nějaké buňky název souboru a uložit nový sešit pod tímto názvem a ve formátu XLS
- případný export takto uloženého souboru do PDF

To makro nebude moc složité, jen je potřeba znát UNO objekty pro volání odpovídajících operací, což vyžaduje velkou praxi nebo hodně hledání na internetu. Pokud to máte pro firemní účely, asi by se slušelo nabídnout zde odměnu - ani s vaší lopatou vám sníh zadarmo těžko někdo odhází :-)

Editoval hanus (17. 2. 2011 21:16:45)

Offline

#5 17. 2. 2011 22:08:06

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: export 1 listu do xls a pdf

Napíšte mi na mail pastierik zavinac inet bodka sk, pozriem sa na to, ale potrvá to, dokončujem veľké rozšírenie pre typografiu. Export xls/pdf - to je úplne jedno, pozrite si rozšírenie pre paralelné ukladanie do formátov MS, PDF, OO.o.

TO hanus: Odmena - napr. pre mňa stačí poslať príspevok na otvorený účet liberixu a do správy pre príjemcu uviesť moje meno - takýto príspevok pôjde mne osobne. Máte pravdu - zadarmo neprogramujem ani ja, všetky rozšírenia, ktoré sú tu zverejňované hradí liberix a je to priamo závislé od príspevkov.

Offline

#6 19. 2. 2011 19:12:30

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: export 1 listu do xls a pdf

Několik tipů k uvedené problematice:


REM zjištění (první) oblasti tisku
dokument = ThisComponent
vyber = dokument.currentselection   
list = dokument.sheets(vyber.rangeaddress.sheet)
oblast_tisku_start_col = list.PrintAreas(0).StartColumn
oblast_tisku_start_row = list.PrintAreas(0).StartRow
oblast_tisku_end_col = list.PrintAreas(0).EndColumn
oblast_tisku_end_row = list.PrintAreas(0).EndRow


REM vytvoření a uložení sešitu jako XLS
novy_soubor = StarDesktop.loadComponentFromURL("private:factory/scalc", "_blank", 0, Array())
sPath = "/home/username/tmp/" - Linux
sPath = "C:\Dokumenty\"
sFileName = dokument.getSheets.getByIndex(0).getCellRangeByName("A1").getString
sFileExtension = ".xls"
sSaveToURL = ConvertToURL(sPath & sFileName & sFileExtension)
args6(0).Name = "FilterName"
args6(0).Value = "MS Excel 97"
novy_soubor.storeAsUrl(sSaveToURL, args6 )
novy_soubor.Close(true)


pro export do PDF je v předchozím nutno upravit:
sFileExtension = ".pdf"
args6(0).Value = "calc_pdf_Export"
novy_soubor.storeToUrl(sSaveToURL, args6 )

Editoval hanus (19. 2. 2011 19:39:16)

Offline

#7 20. 2. 2011 13:03:54

mylanek
Člen
Registrace: 17. 2. 2011
Příspěvků: 3

Re: export 1 listu do xls a pdf

Dekuji hanusi, z vetsi casti to mam hotove.


Pokud jde o nabidku JPastierika: nerad se z diskuse odklanim k soukromym mailum, to pak nepomuze nikomu dalsimu a tim ze si zadam napsani makra na zakazku se nic nenaucim. Pokud to budu chtit na komercni ucely tak neni problem zaplatit, ale program ktery umi nahrat makra aktera nasledne nefunguji, nemam odvahu pouzivat k pracovnim ucelum a to mam OpenOffice.org docela rad.


Obecny dotaz: bude se vyhledove delat neco s tim zoufalym editorem Basicu?

Offline

#8 20. 2. 2011 16:29:53

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: export 1 listu do xls a pdf

A co Vám tam ještě chybí ke spokojenosti? Můj pokus je zde: http://ooo.e-hanus.cz/oblast_tisku.ods - co se mi nepodařilo vyřešit je smazání nadbytečných listů v novém souboru, pokud je jich tam více než 1 - nevím, jak obejít dialog pro potvrzení smazání listu.


Mezi námi, já bych ani makro nahrané v MS Office k pracovním účelům nepoužil, dokud bych se nepodíval do kódu, co opravdu dělá. Máte pravdu, že v MS Office funguje záznam maker velmi dobře, v OOo o dost hůř.


Editor Basicu v OOo je jednoduchý, neřekl bych zoufalý; záznam maker je nedokonalý, ale alespoň napoví co a jak. Každopádně spoustě lidí nebrání vytvářet solidní makra a doplňky, takže o zoufalství bych nemluvil :-)

Editoval hanus (20. 2. 2011 16:45:03)

Offline

#9 21. 2. 2011 08:35:32

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: export 1 listu do xls a pdf

Nepochopili ste ma - chcel som pomôcť, iba som na to nemal čas. Včera som dokončil rozšírenie pre typografiu a nemal som čas chodiť na diskusiu, preto som poprosil o pripomenutie mailom a keby tu nebol dnes nový príspevok, už by som zabudol, že sa tu o tomto písalo. Ale ako vidím, problém už máte vyriešený.

Makrá nahrané v OO.o fungujú, ide iba o to, čo nahrávate. A prečo "zúfalý" editor Basicu?

Offline

Zápatí