Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 31. 12. 2008 21:37:46

Jan12
Člen
Registrace: 9. 7. 2006
Příspěvků: 29

Aktualizace součtu v tabulce

Mam takovy problem. Ve Writeru mam jednoduchou tabulku. Rekneme 3 radky a 3 sloupce. V pravem sloupci jsou cisla a v posledni bunce tohoto sloupce je jejich soucet. Kdyz zmenim kterekoliv jiz existujici cislo, vysledek se prepocita. Ale kdyz pridam do tabulky dalsi radek a dalsi cislo, soucet za zadnou cenu nemuzu aktualizovat jinak, nez ze zadam novy vzorec i s pridanou bunkou. Nejde to nejak jednoduse aktualizovat. Zkousel jsem pres POLE, pres klavesu F9, sedim nad tim cely odpoledne a neprisel jsem nato. Nechce se mi verit, ze to Writer neumi. Word s tim problem nema. Diky za pripadnou odpoved.

Offline

#2 2. 1. 2009 08:45:16

Goro
Člen
Registrace: 1. 2. 2007
Příspěvků: 8

Re: Aktualizace součtu v tabulce

Toto je vlastnost tabulek generovaných ve Writeru (textový editor). Pokud potřebujete v tabulkách počítat používejte program Calc (rabulkový procesor).
Výpočetní tabulku z Calcu přenesete do textového dokumentu a pak se chová jak požadujete.

Offline

#3 2. 1. 2009 12:33:23

Jan12
Člen
Registrace: 9. 7. 2006
Příspěvků: 29

Re: Aktualizace součtu v tabulce

Díky za odpověď, myslel jsem, že to OO umí stejně jako Word. Kvůli tak jednoduchý tabulce mi připadá hodně krkolomný dělat tabulku v calku, pak ji převádět do writeru. Ještě jednou díky.

Offline

Zápatí