Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 31. 1. 2011 14:04:52

tom_kladno
Člen
Místo Kladno
Registrace: 23. 4. 2007
Příspěvků: 28

Hledám odborníka na MS Word

Zdravím všechny přítomné příznivce OpenOffice.

Stojím před úkolem tvorby šablony pro MS Word sad, která by měla umět to, co Writer naprosto bez problémů zvládá, ale ve Wordu na to nemůžu přijít.
Pro zjednodušení popíšu problém: potřebuji šablonu, která má po otevření (založení nového dokumentu na této šabloně) jednu A4 se záhlavím a zápatím, které ale potřebuji při "přetečení" textu na další stranu záhlaví a zápatí na této (a dlaších) stranách zrušit. Ve Writeru toto řeším stránkovým stylem, kdy na první straně použiju styl stránky např. "První strana" a určím mu, aby následující styl strany byl "Výchozí".

Poradíte prosím někdo, jak na toto ve Wordu?

Děkuji


LO 7.5.3.2 CZ 64 na Fedora 38 KDE

Offline

#2 31. 1. 2011 14:38:17

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Hledám odborníka na MS Word

Proc se s tim neobratite na forum, kde je vicero lidi zajimajici se o MS Office?


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#3 31. 1. 2011 14:43:47

tom_kladno
Člen
Místo Kladno
Registrace: 23. 4. 2007
Příspěvků: 28

Re: Hledám odborníka na MS Word

Dobrý dotaz smile
Zatím jsem ale nebyl úspěšný, tak to zkouším tady, protože mám zkušenosti, že uživatelé OO si často a dobře poradí právě i s MS Office. Chápu, že je to trochu troufalost se zde takhle zeptat, ale tak za to nic nedám smile


LO 7.5.3.2 CZ 64 na Fedora 38 KDE

Offline

#4 31. 1. 2011 16:17:41

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Hledám odborníka na MS Word


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#5 31. 1. 2011 23:59:15

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Hledám odborníka na MS Word

To je dobrý dotaz. Protože už léta s wordem nepracuju, tak jsem se podíval, jak se taková věc v něm nastavuje.
Kriste...
Proč sakra někdo tvrdí, že OOo je pro mrňata nebo že to je shit, když o jeho používání nic neví? To opravdu jsou lidi masochisti, že musejí volit nejsložitější řešení jen proto, že se zamilovali do nějakého programu a jak malé vzteklé děti urputně kopou nožičkama a řvou "word, word, word"?
Podle mě je vytváření šablony a nastavování stylů stránky opět důkazem toho, že OOo je prostě lepší...


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 1. 2. 2011 11:03:34

tom_kladno
Člen
Místo Kladno
Registrace: 23. 4. 2007
Příspěvků: 28

Re: Hledám odborníka na MS Word

PetrValach napsal(a)

To je dobrý dotaz. Protože už léta s wordem nepracuju, tak jsem se podíval, jak se taková věc v něm nastavuje.
Kriste...
Proč sakra někdo tvrdí, že OOo je pro mrňata nebo že to je shit, když o jeho používání nic neví? To opravdu jsou lidi masochisti, že musejí volit nejsložitější řešení jen proto, že se zamilovali do nějakého programu a jak malé vzteklé děti urputně kopou nožičkama a řvou "word, word, word"?
Podle mě je vytváření šablony a nastavování stylů stránky opět důkazem toho, že OOo je prostě lepší...

Naprosto s Vámi souhlasím, jenže pak člověk přijde k zaměstnavateli, kde je OOo něco jako zaklínadlo a šablonu ve Wordu prostě udělat musíte...
Nějaký návod jsem během včerejška dostal, jestli bude fungovat, tak ho sem popíšu, protože zatím se tomu jen směju smile


LO 7.5.3.2 CZ 64 na Fedora 38 KDE

Offline

Zápatí