Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 15. 1. 2011 14:38:50

Santyzul
Člen
Registrace: 22. 5. 2008
Příspěvků: 14

záhlaví počítá stránky ze všech listů ?

zadrvím

pro přehlednost chci aby se mi na papíru vytisklo včetně tabulky i počty stran a stránky celkem. to jsem se pokoušel učiniti v nastavení záhlaví, jenže se mi zobrazí počet stránek ze všech listů dohromady. soubor jsem nevytvářel pouze ho modifikuji takže nevím jak se to stalo a ke všemu jsem jen standardní uživatel který prozatím nepokročil k "větším akcím" v OO.3. samozřejmě soubor je původně *.xml :-). nevíte někdo jak na to ?

děkuji pěkně

na skle

Offline

#2 15. 1. 2011 17:29:15

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: záhlaví počítá stránky ze všech listů ?

Celkový počet stran (listů) získáte funkcí SHEETS. Číslo listu zadáváte přes funkci SHEET. Jak prosté :-)


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 16. 1. 2011 01:40:07

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: záhlaví počítá stránky ze všech listů ?

Santyzul-ovi nejde o počet listů v sešitu, ale o počet stránek při tisku.
Tím *.xml asi myslíte *.xls, tedy soubor původem z Excelu? V tom bude možná ten problém - když založím nový sešit v OOo a dám do zápatí číslo stránky / stránek celkem, tak to počítá celkem jen v rámci jednoho listu. Možná ten soubor původem z XLS nepůjde spravit, možná ale je jen problém ve stylech stránek, zkuste si s nimi pohrát. Můžete ho dát někde ke stažení?

Offline

#4 17. 1. 2011 13:00:03

Santyzul
Člen
Registrace: 22. 5. 2008
Příspěvků: 14

Re: záhlaví počítá stránky ze všech listů ?

Zdravím

tak jsem si podle rady hrál s těmi styly i když tomu vůbec nerozumím :-) (metodou pokus => omyl)
a došel jsem k tomu, že při tisknutí mi to sice správně vytiskne počet stránek a jednotlivé stránky ale a to je zajímavost => v náhledu tisku se opět objevuje počet všech stránek ve všech listech :-)
děkuji za rady
na skle

Offline

Zápatí