Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 9. 1. 2011 09:48:23

HoblikMajzlik
Člen
Registrace: 9. 1. 2011
Příspěvků: 2

Ovládácí prvek seznam / kombinované pole

Ahoj, pokouším se přejít z MS Accessu na Base. Ale jsem zvyklý, že pokud v rozbalovacím poli (v OO = kombinované pole) nechám zobrazit seznam hodnot načtených z tabulky, tak mohu do toho pole i psát a v Accessu mi to i automaticky doplnilo psaný text na hodnotu nalezenou mezi záznamy v nalezené tabulce /pokud se taková hodnota nacházela někde v seznamu hodnot načtených z tabulky./ Jenže to by asi v OO fungovalo u kombinovaného pole, ale já bych tuhle vlastnost potřeboval i u seznamu. Důvodem je to, že vybírám z tabulky město podle názvu, ale vkládám ve skutečnosti do formuláře PSČ, což je jiný sloupec. Potřebuji tedy používat vlastnost "Svázané pole".

Příklad:
Mám tabulku s PSČ a Město
Z té tabulky chci načíst hodnoty do nějakého seznamu a zobrazit Města dle názvu.
Po výběru města dle názvu se ale má vložit PSČ do tabulky Zákazník, který má PSČ jako cizí klíč.
Bude to fungovat, pokud použit prvek seznam.
Já bych ale rád, abych nemusel moc vybírat myší, aby toto pole bylo editovatelné a když tam napíšu např."Ji", tak aby se to automaticky doplnilo na Jičín. Resp. aby se to podle toho, jak tam píšu, doplňovalo s tím co najde v seznamu hodnot.
V MS Accessu to tak funguje. Bez maker a dalších úprav. Samo.
Půjde to i v OO?

Offline

#2 9. 1. 2011 10:40:38

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Ovládácí prvek seznam / kombinované pole

Nejsem si jistý zda chcete skutečně kombinované pole, toto totiž slouží k výběru z předdefinovaých hodnot nebo zadání nové hodnoty psaním. Naopak u seznamu se jen vybírají hodnoty - myší nebo postupným psaním.

Chcete li seznam, pak jej vytvořte nejlépe pomocí průvodce - je to pohodlnější. Zkontrolujte že máte na panelu "Ovládací prvky formuláře" aktivní tlačítko "Průvodci zap/vyp)" a pak přidejte ovládací prvek seznam.

Offline

#3 10. 1. 2011 19:11:08

HoblikMajzlik
Člen
Registrace: 9. 1. 2011
Příspěvků: 2

Re: Ovládácí prvek seznam / kombinované pole

Děkuji za odpověď. Ale nevím, jestli jsme si rozuměli... Neřeší to můj problém, že bych chtěl ze seznamu hodnot vybírat jak myší, tak i mít možnost napsat část hledaného textu a dohledat tak požadovaný záznam.

Editoval HoblikMajzlik (10. 1. 2011 19:11:52)

Offline

#4 10. 1. 2011 21:56:22

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Ovládácí prvek seznam / kombinované pole

Pokud nebudete zadávat nové hodnoty, ale pouze vybírat z definovaných tak použijte seznam. Hodnotu pak můžete z roletky vybrat myší, nebo zadat napsáním (hodnota se odešle enterem) nebo částečně zapsat a pak dovybrat myší.

Offline

Zápatí